Site Overlay
Kurz astrologie

Astrologické semináře od 19/1

V našich vlastních horoskopech budeme z kraje roku 2023 procvičovat hojnost. Prvním seminářem budou Naše hodnoty a zdroje, neboli druhý dům v horoskopech narození (19/1). Na dalším semináři pak budeme za pomoci tranzitů zkoumat Kde nám štěstí přeje a jak v tom rosteme (2/3). V obou případech bude mít každý účastník dvacet minut pro svůj vlastní horoskop.

Moje hodnoty a zdroje – druhý dům

Když chceme žít a tvořit, radovat se a poznávat, potřebujeme mít z čeho. To je logické. V našem světě nám tuhle možnost dávají peníze, astrologicky druhý dům. Tam čteme naše peníze, náš vlastní majetek, ke kterému jsme se dopracovali nebo který k nám přišel, protože k nám přijít měl. Právě abychom mohli žít a tvořit.

Jen díky tomu máme šanci poznat, jak si sebe vážíme, jak sami sebe oceňujeme. Podle toho vypadá náš plat. Jak dobře známe své talenty, tedy to, čím si budeme vydělávat. Podle toho nás naše práce baví. Taky se nám tu tříbí hodnoty. Čeho si vážíme a čeho ne, u sebe i u druhých. Všechno mít nemůžeme, to nás vede k nutnosti volby. Což může vypadat jako omezující, ve skutečnosti nám to však vytváří priority a hodnotový žebříček.

Když je peněz málo, škrtí naši schopnost tvořit. Když je peněz moc, zatěžují nás. Ideální je mít tak akorát. Kolik to je? To máme každý jinak, jsme přeci individuality.

Objevování toho, kolik peněz je pro mne akorát, co si koupím, když nemohu mít všechno a jak si budu vydělávat, abych u toho byla co nejvíc spokojená, je cesta k sebepoznání. Z tohoto pohledu jsou i peníze nástrojem osobního růstu.

To vše budeme číst v našich druhých domech. Pokud bude dost času, můžeme přikouknout i k postavení Venuše, která s naším vnímáním peněz a hojnosti souvisí a k postavení Pluta, které je ve své nezralé formě velmi, velmi o svodech ega. Je velkým mistrovstvím zacházet s penězi a zůstat přitom opravdoví, tedy nenechat se zlákat egem. Pluto nás v tom testuje. A není bez zajímavosti, že Pluto má schopnost přinést mnohem větší peníze než Venuše.

Průběh semináře

Vyložíme si druhé domy v našich horoskopech. Planety v domě, vládce. Pokud bude prostor, můžeme přihlédnout i k postavení Venuše nebo Pluta. Každý bude mít dvacet minut individuálního času jen pro sebe a svůj horoskop. Pojmenovat si to nahlas funguje. Poslechnout si postřehy druhých. Sdílená zkušenost ve skupině je inspirativní a obohacující. Teorie bude jen minimálně, o tom seminář není.

Termín a místo

Čtvrtek 19. ledna 2023 od 9 do 17 hodin na adrese Ke Kalvárii 14, Praha 5 – Stodůlky.

Kurz astrologie

Kde nám štěstí přeje a jak v tom rosteme

V životě jsou období, kdy máme prostě štěstí. Příslovečnou kliku. Bez velkého snažení. Otvírají se příležitosti. Věci se dějí prakticky samy. Jsou tu pro nás. Učí nás to lehkosti. Víře. Pozitivnímu nastavení. Sami se stáváme štědrými a velkorysými. Protože rozdávat z dostatku je snadné. Získáváme prostor pro rozšiřování obzorů cestováním, studiem, filozofováním. Tedy nadstavbové činnosti. To nás obohacuje.

Pak jsou období, kdy na svou šťastnou hvězdu spoléhat nemůžeme. Učíme se jaké to je, když nám není přáno. Často proto, abychom si uvědomili, že tady nám to jindy jde hladce. Však to známe: teprve až když něco ztratíme, zjistíme, jak moc nám to chybí. A začneme si toho vážit. Jinak si to vůbec neuvědomujeme. Považujeme to za automatické.

Zamyslíme se také, jak velké štěstí v životě máme mít. To máme každý jinak a jen na nás, jak se s tím popasujeme. Můžeme s tím nesouhlasit, naše volba. Nic se tím reálně nezmění, jen sami sobě přivodíme nespokojenost a plýtváme drahocennou energii. Nebo to vezmeme, jak to je. Přijetí nás vždycky vede k sobě a na naši životní cestu. Také budeme zkoumat, v jaké životní oblasti je nám přáno. Je tolik možností.

Jsou lidé, kteří nevěří svému štěstí. My chceme jít svému štěstí naproti. Tak si to přečteme z našich horoskopů.

Průběh semináře

Budeme sledovat tranzity pomalých planet na Jupiter v poměrně dlouhém horizontu, je reálné, že pokryjeme velký kus našich životů. Ve svých úvahách se dotkneme i radixového postavení Jupiteru. Každý bude mít dvacet minut individuálního času jen pro sebe a svůj horoskop. Sdílená zkušenost ve skupině je inspirativní a obohacující. Teorie bude jen minimálně.

Termín a místo

Čtvrtek 2. března 2023 od 9 do 17 hodin na adrese Ke Kalvárii 14, Praha 5 – Stodůlky.

Kurz astrologie

Lunární Uzly – střelka kompasu v horoskopu

Tak často v životě nevíme kudy kam. Hledáme naplnění. Ano, horoskop je o syntéze. Ale nad tím vším ční jeden zřetelný a mimořádně užitečný ukazatel – Lunární Uzly. Střelka kompasu v horoskopu. Ukazují nám odkud jdeme a kam.

Říkají, co už umíme, ale nemáme se toho držet, protože by nám to přinášelo jen frustraci a později problémy. Ukazují na oblast horoskopu, kde můžeme načerpat síly nebo jí můžeme jako brankou projít dál. To je Jižní uzel. Pak říkají, co máme objevit. I když je to neznámé, neprozkoumané a může se to na první pohled zdát riskantní. Ale je to mimořádně uspokojující! To je Severní Uzel.

Průběh semináře

Na úvod patří teorie. Probereme význam Lunárních uzlů v pojetí Tracy Marksové. Postavení Uzlů ve všech domech horoskopu budeme raději procvičovat, než probírat teoreticky. Předem vám k tomu pošlu skripta, pokud byste chtěli osvěžit paměť.

Většinu dne budeme procvičovat. Probereme postavení Lunárních Uzlů v horoskopech všech přítomných studentů. Procvičíme astrologii a přitom se každý zamyslíme nad svým osudovým směřováním. To je to příjemný bonus. Každý bude mít půl hodinu společného času jen pro svůj horoskop.

Termín a místo

Čtvrtek 11. května 2023 od 9 do 17 hodin na adrese Ke Kalvárii 14, Praha 5 – Stodůlky.

Kurz astrologie

Pokyny k seminářům

Materiály

Na semináři na Vás budou čekat vytištěné horoskopy. Tranzity na ně budu číst během semináře ze svého notebooku. I vy si můžete s sebou vzít svůj vlastní NTB, ale není podmínkou.

Po semináři ode mne dostanete nahrávky z celého dne, abyste se v klidu doma mohli ke všemu vrátit. A aby si ti, kdo si chtějí užívat výklad, nemuseli dělat poznámky.

Přihlášky a placení

Cena jednoho semináře je 1 900 korun. Spolu se závaznou přihláškou Vás poprosím o zálohu 900 korun. Doplatek mi můžete buď před seminářem poslat na účet nebo zaplatit v hotovosti na místě. Číslo účtu je 7102481230/5500.

Pro usnadnění připojuji dole QR kód na celou platbu 1 900 korun. Vy už ve svém internetbankingu jen doplníte jméno semináře.

Pokud byste se z nějakého důvodu nemohli semináře zúčastnit, oproti záloze vám pošlu nahrávky ze semináře. To je myslím oboustranně fér.

Týden před seminářem Vám ode mne přijdou mailem organizační pokyny jako připomenutí, že se seminář blíží.

Platba 1 900 korun za astrologický seminář: