Site Overlay
Kurz meditace na téma Ženská role

Meditační cyklus Moje ženské já

Pět půldenních setkání. V ženském kruhu. Povídání a meditace na téma láska, vztahy, ženské sebevědomí. Jednou za dva týdny v pátek od 9 do 13 hodin. V buddhistickém centru Lotus na Staroměstském náměstí. Až se setkáme naposledy, budete jiné. Víc samy sebou. Spokojenější, vědomější ženy. Ženy!

Na vztahy, ženství a lásku se budeme dívat jinak. Ve vztahu k sobě. Z pohledu radosti. Natočila jsem k tomu pár videí, najdete je na mém YouTube kanálu, jedno video pro představu připojuji dole. Na kurzu k tomu budeme meditovat, dělat změny v mysli. To je to hlavní, co si odnesete. Videa si můžete dát i jen tak, jako videokurz zdarma. Ať jsou vám k užitku!

Program meditací

1. Základem je být sama v pohodě. My ženy jsme vztahově orientované. Přitom moc dobře víme, že naše vztahy a rodiny jsou nejspokojenější, když je nám samotným dobře. Začneme tedy u sebe. Otevřeme své srdce. Ukonejšíme své vnitřní dítě. Pro sebe. I pro ně.

2. Jak být sama sebou a přitom mít spokojený vztah? Hranice. Velké ženské téma. Souvisejí se sebevědomím. Když jsme zdravě sebevědomé, nemáme problém si pustit druhé k tělu, protože víme, že můžeme kdykoliv říct ne. A říkáme ne. Nevyklízíme prostor ani nedominujeme. Máme zdravé vztahy.

3. Moje ženské dary a talenty, základ ženského sebevědomí. Teprve až budeme znát své ženské dary, až je budeme žít a vážit si jich, ocení je i druzí. Známe je? Vážíme si jich? Je to jen na nás. Jinak budou stále víc uznávané mužské atributy žití, jsou víc viditelné a platem vyčíslitelné.

4. Naučíme se léčit vztahy. To je naše ženské umění. Proč jsou v současnosti vztahy tak zraněné? A proč jsou nejvíc zraněné právě ty naše nejbližší? Naučíme se poznat, co mezi námi leží. A uvolnit to. Pak si od srdce odpustit. Chceme to, i v těch nejzraněnějších vztazích, kde máme právo být ublížené. Protože se na prvním místě uleví nám samým.

5. Jsem ženou a přitom mám přístup k mužské energii. My ženy někdy sklouzáváme do mužských energií. Abychom nebyly slabé. Zranitelné. Závislé. Důvodů je spousta. Pak ale vypadáváme ze své ženské role. Pak nemáme dost prostoru pro své nádherné ženství. Naučíme se pracovat se svou vnitřní mužskou energií, pojmenovanou Jungem animus.

Průběh setkání

Naučím Vás meditovat. Ponořit se do hlubin svého nitra, uvidět tam, co potřebujeme a dělat změny. Trvalé. Aby nás neovládaly naše nevědomé mentální programy. Abychom byly spokojenější, uvolněnější. Celkem spolu absolvujeme pět úvodních meditací na lásku a deset meditací k tématu. Nemůžeme se nezměnit.

Budeme si povídat. Pokaždé k tématu, tedy o lásce, vztazích, našich ženských darech, ženské a mužské energii… Krom toho si vysvětlíme princip zrcadlení. Popíšeme si, jak funguje vnitřní muž, mužská energie v nás. Zmíníme se o čakrách. Je toho spousta zajímavého.

K ženským kruhům patří sdílení. Je léčivé, podporující, uklidňující. Inspirativní. Extroverti sdílejí, introverti poslouchají a všem je dobře. Příběhy druhých jsou pro nás poučné. V každém si najdeme něco svého. A obohatíme tím svůj vlastní životní příběh.

Materiály

Po každém setkání ode mne dostanete mailem nahrávky meditací a teorie plus teorii sepsanou do skript pro svoji domácí praxi. Pokud vám některý termín nevyjde, budete s námi alespoň takto na dálku.

Další informace k průběhu kurzu si můžete přečíst tady.