Site Overlay
Meditační pobyt v Maroku

Pobyt v Maroku – Cesta k sobě 09/2022

Na září 2022 chystám pobyt v Maroku s meditačním programem Cesta k sobě. Pojedeme na osm dní od 20. do 27. září 2022. Cesta stojí 34 610 korun (včetně letenky v ceně 9 810 korun). Už teď sbírám přihlášky, v květnu až červnu vás poprosím o zálohy.  Zájezd je zamýšlený jako poznávací a meditační zároveň. Přes den poznáme hezký kus Maroka kolem Marrákeše, ráno nebo večer se budeme scházet k meditaci a povídání. Cestu pořádám ve spolupráci s CK Zažít Maroko, díky které poznáme i neturistická místa a dostaneme se do kontaktu s místními obyvateli a kulturou.

Během osmi dnů pestrého programu poznáme kout Maroka kolem Marrákeše. Zažijeme Marrákeš a jeho paláce jako z pohádky tisíce a jedné noci. Bazary a smlouvání. Mátový čaj. Lázně hammam. Z Marrákeše si na den vyjedeme do pohoří Vysoký Atlas. A čtyři dny strávíme putováním pouští. Podrobný poznávací program najdete tady.

Šestkrát se sejdeme k meditaci a povídání. Tématem je Cesta k sobě, protože když jsme sami sebou, jsme sami nejspokojenější a přinášíme nejvíc světu i všem kolem. Na cestě k sobě nás vede naše srdce, z cesty nás odklánějí nevědomé programy naší mysli. Bude to objevné. Podrobný meditační program si můžete přečíst tady.

Energie místa nám pomůže s meditacemi. Osobně se těším na kontrast pulzujícího města, křižovatky arabské a evropské kultury a rozlehlého prostoru pouště. Pokud se chcete na Afriku a poušť naladit už teď, můžete si předem přečíst Alchymistu Paula Coelha nebo Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho.

Meditační pobyt v Maroku

Cesta je určena pro všechny, kdo se chtějí věnovat sobě. Začátečníky i pokročilé. Začátečníci si vyzkouší meditovat. Pomůže vám kolektivní energie skupiny a mé vedení. Pokročilí se dostanou hlouběji se svými rozpracovanými tématy. Všichni si užijeme nerušený cyklus šesti navazujících sezení, které absolvujeme v krátkém čase, daleko od domova a všednodennosti.

Pobyt pořádám ve spolupráci s CK Zažít MarokoPřihlášky posílejte mně, ať vím, já Vás pak odkážu na cestovní kancelář. Pokud budete mít dotazy k meditačnímu programu, napište mi na eva.prokes@gmail.com, pokud Vás bude zajímat cokoliv kolem organizace zájezdu, ubytování a poznávacího programu, pošlete mail na info@zazitmaroko.cz. Budeme se těšit!

Pojedeme samozřejmě za podmínky, že to momentální covidová situace dovolí. Nicméně zkušenost ze dvou let pandemie říká, že září bývá cestování nakloněno. V současné době je do Maroka vstup povolen s platným očkovacím certifikátem nebo negativním PCR testem 72 h před odletem.