Site Overlay
Eva Prokešová lektorka Happy-Mind

Autorka

Jsem průvodkyně osobní proměnou. Sama jsem toho důkazem. Od práce v korporaci, která mne naučila profesionalitě, přes astrologii, která umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, jsem dospěla až k meditacím, které jsou mojí velkou radostí a seberealizací. Vedu lidi k sebepoznání, k sobě, ke svému pravému já.

Happy-Mind

Eva Prokešová – život v bodech

Na pražské VŠE jsem vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů. Vedle toho jsem se věnovala jazykům, francouzštině, angličtině a němčině. Už v té době jsem absolvovala první semináře práce s myslí, Modrou Alfu Petra Velechovského.

Poté jsem pracovala v mezinárodních reklamních agenturách, francouzské Euro RSCG a americké DDB. Odtud jsem přestoupila do marketingového oddělení firmy Philip Morris, kde jsem na manažerské pozici ukončila oficiální část své kariéry.

Na mateřské dovolené jsem studovala tradiční astrologii u pánů Baudyšů, otce a syna a psychologickou astrologii u Rudolfa Starého. Studium jsem si později ještě doplnila na britské Faculty of Astrological Studies korespondenčním studiem a dvěma pobyty na letní škole v Oxfordu.

Od roku 2006 do roku 2017 jsem provozovala vlastní astrologickou praxi pod hlavičkou Astro-Coaching: vedla jsem čtyřleté kurzy, pořádala jednodenní semináře a vedla osobní konzultace. Ke kurzům jsem sepsala vlastní skripta, tři učebnice astrologie. Vedle toho jsem byla v letech 2010 až 2017 místopředsedkyní Astrologické asociace a pravidelným hostem ve Snídani s Novou.

Při tom jsem průběžně absolvovala kurzy tai-chi u Zory Jandové, regresní terapie u Andreje Dragomireckého a tři stupně reiki včetně mistrovského u Laďky Vala-Kovaříkové. V letech 2011 až 2012 jsem prošla pro mne klíčovým Učením Skupiny Devět, které ovlivnilo moje další pracovní směřování. Z duchovního pohledu pro mne byly důležité i dvě cesty do Asie, 2013 do Tibetu a 2015 do Ladakhu, malého Tibetu v Indii.

Od roku 2014 se moje astrologická praxe začíná prolínat s meditační. V roce 2016 jsem spustila vlastní koncept seminářů pod názvem Happy-Mind, ke kterému jsem sepsala skripta a vytvořila meditace. V témže roce jsem meditační praxi rozšířila o meditační pobyty, se skupinami jsem od té doby meditovala na Bali, v Japonsku, na Madeiře.

Od roku 2019 jsem se zařadila mezi komunitu lektorů na portálu Naučmese.

Eva Prokešová - Happy-Mind

Průvodkyně osobní proměnou

Učím nový pohled na svět. Jak se vyvíjet vědomě na základě radosti místo nevědomě na základě bolesti. Učím meditace, postupy, jak proniknout do nitra, za myšlenky a tam čistit bloky. Na seminářích spolu uděláme první kroky, opakováním meditací doma si svá témata pročistíte do hloubky.

Předávám nástroje. Práci na sobě za Vás nikdo neudělá. Je toho tolik, co jsme si uvnitř v sobě za život nastřádali a co teď toužíme změnit. Na to byste potřebovali mnoho terapeutických sezení. Místo toho můžete vzít svůj život do svých rukou a občas, ideálně pravidelně, meditovat. Pak budete snáze v kontaktu sami se sebou, nebudou Vás rušit nevědomá témata.

Nikomu neslibuji, že za něj vyřeším jeho život. Protože to není smyslem. Nejspíš nebudu ani umět odpovědět na všechny Vaše otázky a rozhodování. Ale naučím Vás, jak si na ně odpovědět sami. Tak, že se zeptáte svého srdce. Pak Vás každá životní situace povede k Vám samým. V tom je jejich smysl.

Mám co předávat. Postupně jsem sama svým osobním vývojem dospěla z manažerské pozice v korporaci, kde jsem naplňovala své ambice, přes astrologii, které umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, až k meditacím. O meditacích si nejen čtu, meditace žiju. Co mám odžito (a načteno:-) předávám.