Děti – naše radosti a starosti

Děti jsou vlastně seminář na rodiče naruby:-) V průběhu dne dáme tyto čtyři meditace:

Osvobodíme dětí od našich představ: to, co je dobré pro nás, rodiče, nemusí být to nejlepší pro naše děti. Nicméně my rodiče, v dobrém úmyslu, ale vedeni strachem a naší životní zkušeností, často na své děti přeneseme své vlastní představy. V meditaci si je uvědomíme a ze svých dětí je sejmeme. Uleví se nejen jim, ale i nám.

Dáme lásku svým dětem: to nejdůležitější, co dáváme svým dětem, je láska srdce. Důležitější než školní vědomosti, teplé večeře, značkové mikiny a cesty k moři. Všichni to víme, jen se s tím společně naučíme ještě lépe pracovat. Rozsvítit a spojit naše srdce. Protože děti, zejména malé, za našimi slovy cítí, jak to je opravdu, ve skutečnosti. Ale světe div se, meditace skvěle funguje i na ty dospělé a samostatné. Takovou sílu má láska.

Dáme důvěru svým dětem: dát dítěti důvěru znamená osvobodit sami sebe od strachu, co z něj vyroste a jak ho ochráníme a spolehnout na vnitřní vedení dítěte, jeho intuici. Dítě má od začátku všechno v sobě, jako semeno stromu. Když zasadíme dub, nevyroste bříza ani smrk, ale dub. A my na tom nic nezměníme:-) Nicméně svému dubu můžeme být dobrým průvodcem:-)

Zbavíme se svého vlastního bloku k dětem: rodičovská role často otvírá spoustu našich vlastních témat z mládí. A pak se někdy chováme, jak ani sami nechceme. Třeba jako naše vlastní matka:-) Zbavíme se nevědomých pohnutek, které nás k tomu vedou.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.