Autorka

Jsem průvodkyně osobní proměnou. Sama jsem toho důkazem. Od práce v korporaci, která mne naučila profesionalitě, přes astrologii, která umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, jsem dospěla až k meditacím, které jsou mojí velkou radostí a seberealizací. Vedu lidi k sebepoznání, k sobě, ke svému pravému já.

Eva Prokešová – život v bodech

 • Ročník 1971.
 • Absolventka Fakulty mezinárodních vztahů na pražské VŠE.
 • V té době první semináře práce s myslí, Modrá Alfa Petra Velechovského.
 • Poté zaměstnání v mezinárodních reklamních agenturách, francouzské Euro RSCG a americké DDB.
 • Následně přestup do marketingového oddělení firmy Philip Morris, kde jsem na manažerské pozici ukončila oficiální část své kariéry.
 • Na mateřské dovolené studium tradiční astrologie u pánů Baudyšů a psychologické astrologie u Rudolfa Starého.
 • Studium jsem si později ještě doplnila na britské Faculty of Astrological Studies korespondenčním kurzem a dvěma pobyty na letní škole v Oxfordu.
 • Od roku 2006 do roku 2017 vlastní astrologická praxe: vedení čtyřletých kurzů, pořádání jednodenních seminářů a osobní konzultace. Ke kurzům jsem sepsala vlastní skripta, tři učebnice astrologie.
 • Kromě toho v letech 2010 až 2017 místopředsedkyně Astrologické asociace a pravidelný host ve Snídani s Novou.
 • Přitom průběžně kurzy tai-chi u Zory Jandové, regresní terapie u Andreje Dragomireckého a tři stupně reiki včetně mistrovského u Laďky Vala-Kovaříkové.
 • V letech 2011 až 2012 jsem absolvovala pro mne klíčový meditační výcvik Učení skupiny Devět.
 • Z duchovního pohledu pro mne byly důležité i dvě cesty do Asie, v roce 2013 do Tibetu a v roce 2015 do Ladakhu, malého Tibetu v Indii.
 • Od roku 2014 se mi astrologická praxe začíná prolínat s meditační.
 • V roce 2016 jsem spustila ucelený cyklus celodenních a večerních seminářů. K celému cyklu jsem sepsala skripta a vytvořila meditace.
 • Na podzim 2016 první meditační pobyt se skupinou na Bali.
 • Komunikuji v angličtiněfrancouzštiněněmčině.

Průvodkyně osobní proměnou

Učím nový pohled na svět. Jak se vyvíjet vědomě na základě radosti místo nevědomě na základě bolesti. Učím meditace, postupy, jak proniknout do nitra, za myšlenky a tam čistit bloky. Na seminářích spolu uděláme první kroky, opakováním meditací doma si svá témata pročistíte do hloubky.

Předávám nástroje. Práci na sobě za Vás nikdo neudělá. Je toho tolik, co jsme si uvnitř v sobě za život nastřádali a co teď toužíme změnit. Na to byste potřebovali mnoho terapeutických sezení. Místo toho můžete vzít svůj život do svých rukou a občas, ideálně pravidelně, meditovat. Pak budete snáze v kontaktu sami se sebou, nebudou Vás rušit nevědomá témata.

Nikomu neslibuji, že za něj vyřeším jeho život. Protože to není smyslem. Nejspíš nebudu ani umět odpovědět na všechny Vaše otázky a rozhodování. Ale naučím Vás, jak si na ně odpovědět sami. Tak, že se zeptáte svého srdce. Pak Vás každá životní situace povede k Vám samým. V tom je jejich smysl.

Mám co předávat. Postupně jsem sama svým osobním vývojem dospěla z manažerské pozice v korporaci, kde jsem naplňovala své ambice, přes astrologii, které umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, až k meditacím. O meditacích si nejen čtu, meditace žiju. Co mám odžito (a načteno:-) předávám.

Sad

Osudu neutečeš

Je vtipné sledovat signály, které ukazovaly, že nakonec skončím u toho, co teď dělám.

Jako dítě jsem jezdila do Sušice prodchnuté vlivem pátera Františka Ferdy. Jasnovidce, který léčil bylinami. Když jsme pak na základní škole měli napsat, kdo je naším vzorem, váhala jsem mezi ním a Boženou Němcovou. Paní učitelku moje volba natolik překvapila, že si mne zavolala na vysvětlenou.

Mojí vychovatelkou ve školní družině byla Ludmila Kubíčková, jedna z nestorek české astrologie. Vyprávěla nám o kamenech, naučila nás jak přečíst z ruky, kolik budeme mít dětí. Rodiče šíleli, když jsem jim to pak doma vyprávěla. V roce 2015 jsme si s paní Kubíčkovou volaly a – světe div se – ještě si mne pamatovala.

Někdy ve dvaceti letech jsme se na semináři Modré Alfy nahlíželi do budoucna, co nás čeká. Můj první vhled bylo televizní vysílání. Které o dvacet let později opravdu nastalo:-) To mne utvrzuje v přesvědčení, že i můj druhý vhled z té doby bude pravdivý: se skupinou žen vykonáváme kolektivní rituály vedoucí k šíření dobra, světla a lásky. V bílých šatech, venku, mezi rozkvetlými stromy.

Když jsem pak pracovala v korporaci, dostala jsem od kolegů jako dárek k narozeninám knihu Mytologie světa. Asi jsem se tam už tenkrát moc nehodila. Ostatní dostávali hodinky Swatch a podobně:-) Mimochodem, mám ji dodnes.

V době, kdy jsem s astrologií teprve začínala, byla do ní zanořená až po uši a neuměla jsem si představit, že bych kdy dělala něco jiného, mi jedna intuitivní kolegyně předpověděla: astrologie je tvoje práce jen napůl. Tvoje pravá práce je učení emocí štěstí, ohledně čaker, jak s tím pracovat. Můj web se jmenuje happy-mind:-)