Meditační program Maroko

Cesta k sobě. Devět lekcí osobního rozvoje

Když jsme sami sebou, jsme nejspokojenější, přinášíme nejvíc světu i všem kolem. Na cestě k sobě nás vede naše srdce, z cesty nás odklánějí nevědomé programy naší mysli. Spojíme se s intuicí, hlasem svého srdce, nahlédneme, jak to se sebou máme a uvolníme bloky z nevědomí. Sebepoznání je objevné! Stejně jako cestování.

1. Intuice, průvodkyně naším životem
Intuice pro nás má odpovědi na všechny naše otázky. My přitom stále spoléháme na rozum, jak jsme zvyklí. Navážeme spojení. Naučíme se zeptat na konkrétní otázku. Abychom nechybovali a nepochybovali.

2. Vezmeme život do svých rukou
Podíváme se sami na sebe zvenku. Je udivující, kolik toho o sobě nevíme. Nebo nechceme vědět:-) Pak uděláme změny, vedeni intuicí, aby se nám v našem vlastním životě líbilo:-) Aby náš život byl o nás. Každý podle svého vlastního osobního příběhu.

3. Můj největší dar a talent
Často toužíme po tom, aby si nás druzí vážili a respektovali nás. To se stane ve chvíli, kdy si my sami budeme vážit sami sebe, svých talentů a darů a budeme je respektovat. Uděláme tak krok k přirozenému sebevědomí.

4. Vyléčíme zraněnou část našeho já
Spousta našich vlastností k nám prostě patří, jen je nemáme správně uchopené. Vytáhneme je z nevědomí, vyléčíme je a zpátky se s nimi spojíme. Obrovsky to narovnává osobnost. Plus nás to dělá živé, autentické a uvolněné.

5. Nasytíme vnitřní dítě
Všichni v sobě z mládí neseme nějakou neuspokojenou potřebu. Bývá bezedná, zvenčí nasytit nelze. Často o ní vůbec nevíme. A ona přitom nevědomě řídí naše chování, říká si o pozornost. Nasytíme své vnitřní dítě, každý podle svého: láskou, pozorností, dotykem…

6. Pustíme staré a uděláme místo pro nové
Když uklízíme skříně, tak nám to jde. Ale v životě? Často pouštíme neradi. Jak se v životě posouváme, některé lidi, místa a věci prostě přerosteme. Když se jich držíme, stahují nás do minulosti. Plus nemáme šanci potkat nové:-)

7. Otevřeme se přijímání
Jsme zvyklí se o všechno zasloužit, postarat. Přitom to k sobě můžeme nechat přijít. Skvělá nabíjecí meditace pro všechny unavené a bez energie. Plus k nám v delším horizontu přitáhne to, co potřebujeme.

8. Cesta za naším posláním
Životní poslání dává našemu životu směr a smysl. Ukazuje nám cestu. Přináší naplněnost a seberealizaci. V krizích, kdy už staré nefunguje a nové ještě nevidíme, nám vědomí poslání dává naději. Uvidíme a vydáme se za ním.

9. Odevzdáme se životu
Přirozeně inklinujeme k tomu, mít svůj život pod kontrolou. Dává nám to jistotu. Ale jistota je omezující a stojí nás spoustu energie. Kdo je naladěn na sebe a má důvěru ve své vnitřní vedení, může se odevzdat plynutí. Je to energeticky méně náročné. A často vede cesta jinudy, než bychom čekali:-)

Pokaždé si budeme povídat. Na každé téma se naučíme dívat trochu jinak, než jsme zvyklí. Ve vztahu k sobě. Pozornost přitom budeme směřovat dovnitř, do našeho nitra.

Na každé téma budeme řízeně meditovat, to nám pomůže v životě udělat konkrétní změny směrem ke spokojenosti, uvolněnosti. Protože svůj život si utváříme svými myšlenkami, představami, které vysíláme. Podíváme se, co vysíláme.

Skvěle funguje i sdílení ve skupině stejně naladěných lidí. Kde jinde potkáte tolik nadšenců do osobního rozvoje. I zdánlivě obyčejné hovory se odvíjejí úplně jinak.