Pokročilé semináře

Intuice – naše vnitřní rádkyně

Smysl semináře: Intuice vidí dál, než rozum. Rozum vychází z naší vlastní osobní zkušenosti. Pak rozebere situaci, vyhodnotí ji, udělá závěr… Možnosti rozumu jsou skvělé, ale ve srovnání s intuicí omezené. Intuice čerpá z univerzálního zdroje. Takže na rozdíl od rozumu tuší i to, co teprve bude a to, co přesahuje naši osobu. Jen si k tomu najít cestu:-)

Obsah semináře: Spojíme se s vnitřním zdrojem intuice v nás. Abychom byli v kontaktu, ideálně stále. Pak se naučíme najít odpovědi na naše otázky. Taky rozhodnout se v případě více možností. A pak se zeptáme, jaká část našeho já nám brání být s intuicí v kontaktu? Abychom pročistili další kousek ega.

Termín a místo: Sobota 14. září 2019 od 9 do 17 hodin v buddhistickém centru Lotus, na adrese Dlouhá 2, Praha 1.

Cena a přihlášky: Cena semináře je 1 400 korun. Přihlášky mi posílejte mailem na adresu eva.prokes@gmail.com. Přibližně měsíc před seminářem si řeknu o zálohu jako definitivní potvrzení Vaší účasti.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Dávání

Dávání a přijímání – cesta k rovnováze

Smysl semináře: Seminář je o rovnováze a plynutí energií. Souvisí s křížovou čakrou. Dál rozvíjí jak téma semináře o lásce, tak téma semináře o penězích. Kdo máte pojem o astrologii, tak víte, že Venuše je jak láska, tak peníze. Dělá náš život příjemnějším, měkčím, pohodlnějším. To by mělo být výsledkem:-) Plus spokojenost a stabilita.

Termín a místo: Sobota 12. října 2019 od 9 do 17 hodin v buddhistickém centru Lotus, na adrese Dlouhá 2, Praha 1.

Cena a přihlášky: Cena semináře je 1 400 korun. Přihlášky mi posílejte mailem na adresu eva.prokes@gmail.com. Přibližně měsíc před seminářem si řeknu o zálohu jako definitivní potvrzení Vaší účasti.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

shutterstock_297541913

Životní síla – kde ji brát

Smysl semináře: Vše, co potřebujeme k životu máme v sobě. Přesněji řečeno zárodek všeho v podobě záměru, inspirace. Pak zbývá jen nechat se vést a zrealizovat záměr ve hmotě. Nebo se jen otevřít a nechat věci udát nebo k sobě přijít. Tak jednoduché to je. Pak žijeme hojnost. A radost.

Obsah semináře: Naučíme se hledat zdroj všeho v sobě. Objevíme tam svůj oceán hojnosti. Protože valná většina z nás hledá všude možně, jen ne uvnitř. Pak zameditujeme nad tím, čím si bráníme v přijímání hojnosti. Za tím se skrývá ego, které si potřebuje něco dokázat. Další dvě meditace se jmenují Žiju sebe a Nechávám se unášet na křídlech lásky. To nepotřebuje komentář:-)

Poznámka: Seminář tvoří dvojici s tématem Dávání a přijímání – cesta k rovnováze. Jeden je o plynutí energie mezi lidmi, druhý o zdroji.

Termín a místo: Sobota 16. listopadu 2019 od 9 do 17 hodin v buddhistickém centru Lotus, na adrese Dlouhá 2, Praha 1.

Cena a přihlášky: Cena semináře je 1 400 korun. Přihlášky mi posílejte mailem na adresu eva.prokes@gmail.com. Přibližně měsíc před seminářem si řeknu o zálohu jako definitivní potvrzení Vaší účasti.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Vnitřní úklid – co neunesu, vrátím

Všichni se neustále vyvíjíme. Posouváme se kupředu směrem k novým uvědoměním, lidem, zážitkům, věcem. To je dobře. Jen si po cestě občas neuvědomujme, že to staré stále vlečeme s sebou. Třeba proto, že nám to kdysi přineslo tolik radosti. Nebo ze strachu se rozloučit. Někdy jen z lenosti nebo nevšímavosti.
Pak se nedivme, že nemůžeme svobodně dýchat. Krom toho nás vše staré stahuje zpátky do minulosti, k našemu starému já. Ale od něj už jsme ušli kus cesty, ne?
Vygruntujeme si v životě:-)

Dáme tyto čtyři meditace:
Můj nový vesmír: Naladíme se na momentální úroveň Vašeho duchovního růstu. Vše, co k Vám již nepatří pustíte. Pocitově to uletí do vesmírného meziprostoru, do vakua. Skvělá meditace, která identifikuje vše, co jsme již přerostli a pomůže nám to opravdu uvolnit ze života. Z hloubi duše.
Nelpění: Vše, čeho se v životě držíme, vše, o čem si myslíme, že ovládáme, ve skutečnosti ovládá nás. Ale my se přesto držíme, ze strachu, o kterém ani nevíme. Zakusíme, jaké to je nebýt svázáni hmotou. Pak se snadno uvolníme z připoutanosti. Budeme svobodně dýchat. Neznamená to, že vše, na čem jsme lpěli, nám zmizí ze života. Jen nás to nebude ovládat.
Pouštím staré a dělám místo pro nové: Někdy máme problém pustit staré. Lidi, povolání, bydlení, předměty denní potřeby… Co nám pak zbude? Co když nic? To se děje především v obdobích krizí, tedy období urychleného osobního rozvoje. V té době už staré nefunguje a nové si ještě neuvědomujeme. Pak padáme do strachu. Naučíme se navodit důvěru.
Ladí – neladí?: V životě jsou s námi v souladu lidé, věci a místa s podobnou vibrační hladinou, jako máme sami. Ostatní nás ruší. Takové máme přirozenou tendenci odsuzovat. Odsuzování je hodnocení a posiluje naše ego. To nechceme. Místo toho se naučíme nelibost přečíst jako informaci o naší vibrační hladině. To vede k sebepoznání. A následně se rozhodnout: ladí to se mnou nebo ne? Toužím si to ponechat v životě nebo ne?

Termín a místo: Pravděpodobně až v dalším školním roce nebo po vzájemné dohodě.

Kdo jsem já – moje životní vize

Každý z nás má své poslání, svůj úkol. Zní to vzletně, ale je to vlastně úplně obyčejné – znamená to žít sebe, své pravé já, své nejlepší talenty. V životě nám to přináší radost. To je přesně to, co spousta lidí hledá (a nenachází:-) – radost ze života. Navíc, ruku v ruce s radostí jde životní síla.
Když známe své poslání, máme směr a v každodenním žití se neztrácíme v detailech. Spousta drobností nám najednou dává smysl. Když přijde krize a nevidíme za horizont, nepropadáme panice. Krom toho rozum je spokojen, protože rozumí:-)
Přitom je dobré mít na paměti, že cesta je cíl. Hotovo není nikdy. Definitivně odškrtnuto budeme mít až na konci. Jenže pak už není nic:-) Leda nový začátek.

Dáme tyto čtyři meditace:
Vize zrození: Říkám si, co k tomu ještě dodat:-) Košatá meditace, které široce nastíní naše životní poslání, co se máme naučit nového, co stávajícího máme rozvinout a v čem sami sebe překonat. Uvidíme i to, jak naše vize zrození zapadá do okolního světa.
Cesta za naším posláním: Nádherná meditace, která nás čistě, bez vlivu ega, povede za naším posláním. Přitom nechává prostor naší představivosti, aby nám ukázala i cesty, které by nás spontánně nenapadly. Je skvělá pro silné osobnosti, které umí chtít, jen se jim občas stane, že chtějí a sledují nesprávné cíle.
Z falešného já pravým já: Spousta našich vlastností k nám prostě patří, jen je nemáme správně uchopené. Dokud na nich lpíme, dokud jsou předmětem našich strachů a tužeb, jsou součástí našeho ega. Když je očistíme, mohou se stát součástí naší individuality, tedy našeho pravého já. Pak dojdou toho správného uplatnění. A nekomplikují nám život:-)
Dotkneme se svého pravého já: Kdo jsem já? Who am I? Jedna z nejduchovnějších otázek vůbec. Nesmírně teoretická, že. Tím pádem univerzální a ve svém účinku mimořádně silná. Pro pokročilé. Vyzkoušíme ji. Cílem není odpověď na to, kdo jsem já. Ale prožitek pravého já, odděleného od ega. Aspoň na prchavý okamžik se pokusíme dotknout své pravé podstaty.

Termín a místo: Pravděpodobně až v dalším školním roce nebo po vzájemné dohodě.