Základní semináře

Rodiče

Rodiče – co nám dali a co nám vzali

Smysl semináře: Vztah k rodičům je základem naší dospělé emocionální pohody. Proto je třeba začít u nich. I kvůli vlastním dětem. I kvůli spokojenému partnerství. Rodiče jako jedna z autorit přímo ovlivňují míru radosti v našem životě. Radost znamená, že žijeme svoje energie a svoje poslání. To nám dává elán. Požadavky autorit, které s námi nejsou v souladu, vytěsňujeme do nevědomí, kde vytvářejí bloky. Tam nás od našeho poslání bez našeho vědomí odklánějí. Vůlí se můžeme přemoci, ale stojí nás to úsilí a v dlouhodobém horizontu nám dochází životní síla. Poznat tyto bloky je jednoduchý klíč k větší spokojenosti. Rodiče není třeba vinit. Kdo se sám stane rodičem, tak ví. Rodiče nás vychovávají podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale také nevědomí. Pro nás je důležité jejich dary poznat a pak s nimi naložit po svém. Některé můžeme přijmout – svým vlastním způsobem, jiné můžeme odmítnout.

Obsah semináře: První polovina semináře je sebezkušenostní. Budeme hledat vytěsněná témata, pomůže nám v tom princip zrcadlení. Ten lze používat naprosto univerzálně, s životními partnery, dětmi, kamarádkami… Druzí jsou pro nás skvělým nástrojem, jak skrze ně poznat sami sebe. K tomu Vás naučím meditaci světlem, moji úplně základní meditaci, která pročišťuje bloky v nevědomí. V podstatě jakékoliv, podle aktuálního pocitu nepohody.
Ve druhé polovině semináře budeme převážně meditovat. Dvě meditace nás budou směřovat k poznání darů, které nám rodiče předali. Přijmeme je, ale uchopíme si je po svém, to je naše svaté právo. Nevyžádané dary vrátíme. Osvobodí nás to od očekávání rodičů a z jejich darů získáme mnohem větší užitek. Poslední meditace povede k odpuštění. Pokud jsou témata hluboká, odpuštění není jen tak. I když máme snahu, tak nefunguje. Musíme rozklíčovat lekci, kterou máme pochopit a uvolnit si svůj vlastní blok z nevědomí. Teprve pak přijde odpuštění všem zúčastněným a vyčištění tématu.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Výkon

Práce – výkon a spokojenost není totéž

Smysl semináře: V práci trávíme třetinu dne. Druhou třetinu spíme a poslední třetina dne nám zbývá na vše ostatní. Proto by bylo škoda v práci nedělat to, co nás baví a naplňuje, co nám přináší radost. Protože radost je nejvyšším smyslem našeho života. Seminář nebude jen o práci. Bude o naší tvořivosti. O naší schopnosti cokoliv dokázat. Směřovat naši energii tím správným směrem a užívat si to. Radovat se z procesu tvorby, ne z konečných výsledků. Protože radost z výsledků trvá krátce… a hned hledá další cíl. Taková dovednost se nám bude hodit v jakékoliv životní oblasti. Třeba k tomu, abychom se přestěhovali. K tomu, abychom si našli čas, věnovat se svým koníčkům. Nebo k tomu, abychom dosáhli klidu (moje téma:-). Uplatnění tvořivé energie je mnohostranné.

Obsah semináře: Pokud se v práci neradujeme, je pravděpodobné, že uvnitř v sobě, v nevědomí, máme nějaké bloky, které nám v tom brání. Možná nevědomě plníme přání svým rodičům a jsme úspěšnou lékařkou nebo právníkem. Chceme jim udělat radost. Ne sobě:-) Nebo nemáme dost odvahy jít si za svým, řídit se sami sebou. Případně máme pocit, že svět je nepřátelské místo, kde pro radost není dost místa. Nebo už máme po letech své jisté, které nechceme opustit. I když už nás to vůbec nebaví. První meditace bude směřovat k odhalení bloků, které nás odklánějí od naší ideální cesty. Pak je otázkou, co bychom tedy měli dělat? Odpověď nenajdeme rozumem. Ten sice umí skvěle analyzovat a hodnotit, sečíst plusy a mínusy, ale má jen omezenou představivost. Je potřeba zapojit intuici. Ta si umí představit i věci, které by nás za normálních okolností nenapadly. Vidí dál, vidí hotový výsledek, je hlasem našeho nitra. Druhá meditace bude uvolňovat energii snění, která nás navede k objevení naší tvořivosti. Takové, která nás bude naplňovat radostí. Poslední, co potřebujeme rozvinout, je vůle. Ovšem vůle, kterou nebudeme směřovat vůči sobě samým, k tomu, abychom vydrželi v práci, která nás nebaví, nebo se přemohli a dodělali úkol v termínu. Mám na mysli vůli, kterou budeme směřovat k naplnění našich snů. Vypadá to jako malý rozdíl, ale dělá divy. Protože dělat to, co nás těší, nás nabíjí energií. Zatímco překonat se k tomu, abychom dodělali nezajímavý úkol, nás unavuje a vyčerpává. Třetí meditace povede k rozvinutí vůle následovat hlas našeho nitra, rozvinutí vůle k lásce. To, co v práci děláme, je naplněním naší tvořivosti. To, co ze sebe dáváme světu. Uplatnění našeho talentu, který máme od pánaboha. Byla by škoda ho promarnit. To se pak často promítá do peněz. O tom si povíme víc na semináři zaměřením na peníze.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Vztahy

Naše hranice – já a ti druzí

Smysl semináře: Vztahy, vztahy, vztahy…nekonečné téma. Tentokrát však nepůjde jen o vztahy mezi muži a ženami, k tomu musíme ještě trochu dozrát. Prozatím se budeme bavit o hranicích jako takových. Abychom byli sami se sebou natolik srovnaní, že si snadno a bez námahy uhlídáme svoji polovinu hřiště. Vyhnout se přetlačování, konfrontaci, ochránit se před agresory. Samozřejmě jako součást vlastního osobního růstu.

Obsah semináře: Druhé lidi máme kolem sebe mimo jiné proto, abychom mohli poznat sami sebe. Protože sami na sebe nevidíme:-) Tedy alespoň ne objektivně. Skrze druhé se poznáváme na základě principu zrcadlení. To jsem já, to nejsem já. To se mnou ladí a to se mnou neladí. Protože si pravý smysl vztahů neuvědomujeme, často sklouzáváme do konfrontace. Ta ovšem není nic jiného, než způsob, jak se navzájem obírat o životní sílu. V minulosti běžný otevřený boj považujeme v současné době za necivilizovaný, proto zápas o životní sílu přechází do duševní roviny. Právě ve formě konfrontace. Přitom vše potřebné pro svůj život máme uvnitř sebe. Nepotřebujeme nic získávat vně. Společně se naučíme jednoduchý způsob, jak najít uvnitř sebe, cokoliv potřebujeme. Ať už je to životní síla, láska, sebeúcta, energie peněz… Možná se to na první pohled nezdá, ale pro nás i pro všechny kolem je nejlepší, abychom byli sami sebou. Pak jsme nejspokojenější. Pak máme uvolněné a harmonické vztahy s druhými. Když se druhým přizpůsobujeme, potlačujeme sami sebe a dříve či později to prostě nevydržíme. Pokud na druhých lpíme, ti se cítí našimi požadavky svázáni a pro změnu oni nemohou být sami sebou. Nedej bože, abychom druhým vnucovali naše představy o životě. Tlak vždycky vyvolává protitlak. Spolu se budeme učit, jak docházet k oboustranně výhodným řešením. A jak se přitom vyhnout posuzování, protože to nás vyklání z rovnovážné pozice do světa polarit. Budeme přitom ladit čakru solar plexu. Někdy se prostě nemůžeme vyhnout situacím, kdy se pohybujeme mezi lidmi, kteří disponují jinou hladinou energie. V nacpaném metru. V práci, kde si kolegy nevybíráme. Ve vztahu, který již cítíme jako přežitý. Naučíme se před nimi čistě ochránit, aby nás druzí o naši energii neobírali. Aniž bychom přitom zakládali na konflikt nebo druhým zasahovali do jejich energetického pole.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Peníze

Peníze – jak moc si sebe vážíme

Smysl semináře: Esoterika na peníze někdy hledí dosti spatra. Přitom je to energie jako každá jiná. Vyvažuje. Když něco nabízíme, pak také dostáváme zpátky, abychom nezůstali vychýlení do nerovnováhy. Budeme meditovat na téma peníze. Aby nám hladce plynuly. Abychom zužitkovali talenty, které jsme dostali do vínku. Abychom dokonale zapadli do jednoty bytí.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Láska

Muži a ženy – polarity nebo jednota?

Smysl semináře: Na semináři se seznámíme s naším vnitřním mužem či ženou, s naším vnitřním dvojčetem. Abychom byli úplní. Abychom jednali z rovnovážné roviny, ze sebe a ne vedeni závislostí na našich životních partnerech. Spousta věcí se tak uvolní, všem se bude ve výsledku lépe dýchat. Se svým vnitřním mužem či svojí vnitřní ženou se především seznámíme. Pak se od něj naučíme čerpat energie, které v životě postrádáme. Nakonec se naučíme ho požádat o pomoc se vším, co potřebujeme z mužské strany. Osud pak sám vybere, kdo nás uspokojí a náš nápad zrealizuje v hmotném světě. Zkušenost říká, že teorie zní zvláštně. Nicméně úplně stejná zkušenost říká, že ono to funguje. V tomto případě asi víc než jindy platí rozum stranou a důvěřovat tomu, jak se energie pohnou v meditacích.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Děti

Děti – naše radosti a starosti

Děti jsou vlastně seminář na rodiče naruby:-) V průběhu dne dáme tyto čtyři meditace:

Osvobodíme dětí od našich představ: to, co je dobré pro nás, rodiče, nemusí být to nejlepší pro naše děti. Nicméně my rodiče, v dobrém úmyslu, ale vedeni strachem a naší životní zkušeností, často na své děti přeneseme své vlastní představy. V meditaci si je uvědomíme a ze svých dětí je sejmeme. Uleví se nejen jim, ale i nám.

Dáme lásku svým dětem: to nejdůležitější, co dáváme svým dětem, je láska srdce. Důležitější než školní vědomosti, teplé večeře, značkové mikiny a cesty k moři. Všichni to víme, jen se s tím společně naučíme ještě lépe pracovat. Rozsvítit a spojit naše srdce. Protože děti, zejména malé, za našimi slovy cítí, jak to je opravdu, ve skutečnosti. Ale světe div se, meditace skvěle funguje i na ty dospělé a samostatné. Takovou sílu má láska.

Dáme důvěru svým dětem: dát dítěti důvěru znamená osvobodit sami sebe od strachu, co z něj vyroste a jak ho ochráníme a spolehnout na vnitřní vedení dítěte, jeho intuici. Dítě má od začátku všechno v sobě, jako semeno stromu. Když zasadíme dub, nevyroste bříza ani smrk, ale dub. A my na tom nic nezměníme:-) Nicméně svému dubu můžeme být dobrým průvodcem:-)

Zbavíme se svého vlastního bloku k dětem: rodičovská role často otvírá spoustu našich vlastních témat z mládí. A pak se někdy chováme, jak ani sami nechceme. Třeba jako naše vlastní matka:-) Zbavíme se nevědomých pohnutek, které nás k tomu vedou.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Láska a sex

Láska, sex a fixní vztahy

Smysl semináře: Budeme se učit hledat lásku v sobě, abychom nebyly tolik závislé na svých mužích. V sobě jí máme mnohonásobně víc, než nám může nabídnout jakýkoliv vztah. A když náš pohár lásky přetéká, náš muž ho s námi bude velice rád sdílet. Budeme si říkat, že sex odráží naši potřebu ovládat nebo se nechat ovládat. Do třetice se naučíme odpoutat od vztahů, které jsou pro nás přežité, dusí nás nebo do nich prostě jen chceme vstupovat svobodně. To platí nejen o našich partnerech, ale třeba i dětech. Na semináři budeme pracovat s kořenovou, křížovou a srdeční čakrou. Protentokrát to bude zase jednou trochu víc o energiích.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.

Naše tělo

Tělo – zrcadlo naší duše

Obsah semináře: Tělo je příbytkem naší duše. Jedna část nás (tělo) je hmotná, druhá část nás (duše) je duchovní. Dohromady tvoří celek. Nás:-) Když se odchýlíme od vedení své duše a jsme sami se sebou v nesouladu, první, kdo se připomene, jsou naše emoce. Signál buď zachytíme nebo ne,  což je častější, protože své emoce často ignorujeme nebo potlačujeme. Pak se ozve tělo. To je v pořádku, není třeba se na něj zlobit. Má pro nás cennou informaci, kde jdeme sami proti sobě. Naučíme se to přečíst.

Smysl semináře: Nejprve budeme meditovat na přijetí našeho těla. Abychom ho měli rádi takové, jaké je. Jinak jsme v odporu sami k sobě, ke svému hmotnému tvaru. Pak budeme pátrat po tom, jakou část svého těla nemáme rádi a co se za tím pro nás skrývá za poselství. Oslabené nebo chronicky nemocné části našeho těla se zeptáme, co jí chybí, jaká psychická záležitost se skrývá za somatickým projevem. A pak se naučíme vyrovnat celý systém čaker. Energetických kanálů, jimiž proudí naše energie mezi námi a okolním světem.

Další informace k průběhu semináře si můžete přečíst tady.