Site Overlay
Kurzy meditace Happy-Mind

Kurzy

Kurzy jsou skvělé pro všechny, kdo se chtějí věnovat sobě a dát si život do pořádku. Téma za tématem. Pro všechny, kdo mají chuť objevovat své vnitřní motivace, strachy, bloky. Na druhé straně talenty, radost, lásku, hojnost. Aby se nám pak žilo lépe. Uvolněně. Spokojeně.

Celodenní kurzy jsou ideální variantou pro ty, kdo preferují vyhradit si jednou za měsíc sobotu a intenzivně se sobě věnovat. Ponořit se do svých témat. Na jeden den zapomenout na okolní svět. Nechat čas plynout. Meditovat celý den je přeci jen síla. Nádherná síla:-)

Ve školním roce 2022 – 23 se budou celodenní kurzy věnovat základním tématům, jako jsou rodiče, naše práce a peníze, hranice ve vztazích, mužská & ženská energie, láska & sex, děti a tělo. Scházet se budeme v centru Prahy, v buddhistickém centru Lotus, jednou měsíčně v sobotu od devíti do pěti, celkem osmkrát za školní rok. Pokaždé dáme čtyři meditace k tématu plus úvodní meditaci na lásku. Pokud byste raději pokročilá témata, těm se letos budou věnovat meditační večery.

Řízené meditace

Jak probíhají meditační kurzy

Kurzy mají svoji teoretickou část, která většinou přináší jiný pohled na dané téma, než jsme zvyklí. Stále přitom obracíme svůj pohled zvenku dovnitř, do našeho nitra. Tam, kde leží příčiny našich problémů. Protože vnější svět je odrazem vnitřního, jak ode mne uslyšíte nesčetněkrát.

Teorii prokládáme meditacemi, abychom tématům nejen porozuměli, ale abychom hned něco změnili:-) V průběhu meditací zdánlivě jen tak sedíme se zavřenýma očima. Ve skutečnosti intenzivně měníme vnitřní nastavení, které se nám pak promítne do vnějšího světa. Proto prosím počítejte s doběhem vnitřních procesů a na následující den si nic moc neplánujte. Budete se cítit, jako byste se celý den saunovali. Tam se taky jen sedí nebo leží:-)

Každý kurz vede k uvolnění problémů, se kterými zápolíme v každodenním životě. Jednou meditací samozřejmě nemůžeme vyřešit všechno. Věci se ale uvedou v chod a krom toho si meditace odnesete s sebou, jak nahrané, tak v písemné podobě, abyste se k nim mohli kdykoliv vrátit a pracovat samostatně.

Mým cílem je naučit Vás pracovat si sami se sebou vnitřně. Nezávisle na komkoliv dalším. Protože když se chceme zbavit tíhy nevědomých témat, všeho, co jsme za život nastřádali, bude to od nás vyžadovat nějaký čas. Pravděpodobně víc, než nám může poskytnout terapeut nebo kamarádka pro odbloky ve dvojici:-)

Po každé meditaci sdílíme. Přesněji řečeno extroverti sdílí a introverti poslouchají, ať je každý spokojený:-) Sdílení je v mnoha ohledech inspirativní. Už jen proto, že poznáte, že to, co každý u sebe vnímáme jako velký, často bolavý problém, má v sobě každý. Jen témata se liší. Sdílení je zajímavé i proto, že Vás všechny vedu svým hlasem do stejné meditace, ale individuální prožitek je u každého jiný. Od druhých získáte inspiraci.

Meditační semináře Happy-Mind

Jak funguje společné meditování

Společné meditování má ve srovnání s vlastní prací na sobě nebo sledování on-line programu na dálku své nezpochybnitelné výhody:

Kolektivní energii. Energie skupiny Vás do meditace vtáhne mnohem snáz. Schválně to zkuste pozorovat, že se doma – dokud nejste dostatečně rozmeditovaní – do meditací z nějakého záhadného důvodu dostáváme mnohem hůř než ve skupině:-)

Pravidelnost. Být zapsaný do programu (a mít ho zaplacený předem:-) znamená, že se sobě jednou za měsíc prostě věnujete. I když máte hodně jiné práce nebo se Vám zrovna nechce. Meditování tak získá ve Vašem životě chtě nechtě prioritu:-)

Mé vedení. V meditacích zúročíte každý odblok, kterým jsem si já sama prošla. Jak si pročišťuji nevědomí – úplně stejným způsobem jako Vy, jen v tom mám pár let náskok – zvyšuji si své vibrace. Z té úrovně Vás pak vedu. Mělo by to být povznášející:-)

Meditační semináře Happy-Mind

Jak meditovat?

Každý po svém. Kdo medituje poprvé, berte to jako hru. Uvolněte se, zavřete si oči a nechte to plynout. Rozum postavte stranou. Buďte otevření, pozorujte, co fantazie přinese. Je dobré na chvíli vypnout vůli. Chtění a sebeovládání kazí výsledky. Vedou nás k soustředění, skrz které intuice nemůže proniknout.

Smyslem je dostat se hlouběji, za myšlenky. Do nevědomí. Tam, kam rozum nedosáhne. Tam uvedeme dění v chod. Uděláme změny uvnitř, se zavřenýma očima. Proto, aby se nám odzrcadlily ve vnějším světě. Kde se potom nemusíme tolik snažit. Okolnosti a situace se samy povolí, přeskládají. Protože vnější realita je odrazem našeho vnitřního nastavení.

Pokud máte zrovna psychicky těžší období, nechte seminář na jindy. Není nutné se snažit „uklízet“ v minulosti zrovna v době, kdy máme dost co dělat s přítomností.

Témata meditačních kurzů a jejich návaznost

Kurzy tvoří dohromady cyklus navazujících a prolínajících se témat. Kdo je absolvuje všechny, udělá si generální úklid v životě, pěkně téma za tématem. Můžete je absolvovat i jednotlivě. Jen u některých témat doporučuji začít víc od lesa. Z logiky věci. Protože pokud si nevyřešíme rodiče, těžko můžeme očekávat dokonalé štěstí v lásce. Dokud si nevyrovnáme hranice ve vztazích obecně, bude nám to ovlivňovat manželství. Peníze úzce souvisejí s prací… Některé věci prostě nejde vyřešit za jeden den na jednom kurzu:-)

Základní řadu kurzů tvoří osm témat, těch úplně základních, která v životě řešíme. Proto je dobré začít u nich. Aby nám bylo brzy hmatatelně lépe v našem každodenním žití. Pokud se tak stane, budiž nám to důkazem, že dokážeme žít duchovně v podmínkách, do kterých jsme se narodili. Tedy s rodinou, partnerem, chozením do práce a vyděláváním peněz. Meditovat o samotě v jeskyni by z tohoto pohledu mohlo vypadat jako únik.

Náš vztah k rodičům je základem naší dospělé emocionální pohody. Proto absolvování kurzu rodiče doporučuji i těm, kdo se nechystají na celý cyklus. Práce nás vede k odhalení našich talentů, které máme žít a jejich výsledky odevzdávat světu. Navazují peníze, které říkají, že to je energie jako každá jiná. Slouží k vyrovnávání. A k radosti, dokonce dvojmo. Vztahy jsou natolik rozsáhlé téma, že na jejich uchopení potřebujeme hned tři kurzy:-) Hranice jsou o vyrovnaných rolích v jakémkoliv typu vztahu. Muži & ženy pracují s polaritami, nejen s mužsko-ženskou, ale především s vnitřní a vnější stránkou naší osobnosti. Láska & sex nás vede k hledání (a nalézání:-) lásky sami v sobě, abychom nebyli závislí na svých partnerech. Děti jsou rodiče naruby. Je zajímavé se na ně takto dívat. Určitě jsme pak tolerantnější:-) Poslední kurz učí, že tělo je zrcadlo naší duše. A jako takové pro nás má spoustu odpovědí. Podrobnosti ke všem tématům najdete tady.

Pokročilá řada kurzů navazuje. Určitě ji doporučuji až absolventům základní řady. Jako zjemnění, doplnění souvislostí. Začátečníci by se mohli ztrácet. Protože budeme dál rozpracovávat principy, které jsou nám známé. Kromě toho už byste měli být trochu rozmeditovaní.

Tato řada postupně vzniká, jednou ji také bude tvořit osm propojených témat. Doufám:-) Intuice je základ, protože odpovědi na všechny svoje otázky máme v sobě. Navazují dva vzájemně související kurzy: životní síla je o zdroji, který máme všichni v sobě a dávání a přijímání je o jejím plynutí mezi lidmi a o rovnováze. Vnitřní úklid nám pomáhá oprostit se od všeho, co je v našem životě překonané a zbytečně nás to drží zpátky. Životní vize nám ukazuje směr, abychom tušili, co je za různými životními zákruty. Dává nám to smysl a přináší spokojenost. Další podrobnosti si můžete přečíst tady.

Vedle těchto ucelených řad mám ještě ženské kurzy. Nejkomplexnějším z nich je cyklus Moje ženské já. Selektuje hlavní ženská témata ze základní i pokročilé řady kurzů. Kurz na ženskou roli Jsem žena narovnává naše ženské sebevědomí k přirozenosti. Tedy ke spokojenosti, ta je klíčem našeho rozhodování. Dvoudenní kurz Cesta ke spokojenému rodičovství pomůže nastávajícím maminkám s přípravou na novou kapitolu života nebo pomůže odhalit v mysli bloky, které komplikují otěhotnění. Více si můžete přečíst tady.

Meditace na ukázku

Pokud jste ještě nikdy nemeditovali nebo pokud byste rádi věděli, jak vedu své meditace, tady je jedna meditace na ukázku: