Site Overlay

Pokyny ke kurzům

Meditační semináře Happy-Mind

Před kurzem

Přihlášky: Na kurz se jednoduše přihlásíte tak, že mi pošlete mail na adresu eva.prokes@gmail.com. K přihlášení stačí uvést Vaše jméno, mailovou adresu a číslo na mobilní telefon pro všechny případy. Tak snadné to je:-)

Pokud máte o nějaký kurz zájem, napište mi prosím co nejdříve. Klidně nezávazně, usnadňuje mi to organizaci. Přibližně měsíc před kurzem si řekneme definitivně z mé i z Vaší strany. Při té příležitosti si od Vás vezmu zálohu. V pondělí před kurzem posílám ještě organizační pokyny.

Placení: Cena jednoho kurzu je 1 950 korun. Spolu se závaznou přihláškou Vás poprosím o zaslání zálohy ve výši 900 korun na můj účet číslo 7102481230/5500. Doplatek mi můžete také poslat na účet nebo dát v hotovosti na kurzu, to je na Vás. Místo zálohy mi můžete poslat celou platbu předem, budete mít o starost míň a i pro mne je to samozřejmě jednodušší.

V případě, že se kurzu z nějakého důvodu nebudete moci zúčastnit, dostanete ode mne oproti záloze nahrávky meditací a skripta s teorií ze semináře. To je myslím oboustranně fér:-)

Meditační semináře Happy-Mind

Na kurzu

Místo konání: Kurzy se konají v samém centru Prahy, v buddhistickém centru Lotus. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Je to krásně promeditované místo s hezkou energií. Podrobnosti najdete tady.

Časový program: Začínáme v devět hodin, končíme nejpozději v pět. Konec seminářů se těžko odhaduje, záleží na Vaší chuti sdílet a to se dopředu nikdy neví:-) Na oběd chodíme do skvělé vegetariánské restaurace Maitrea. Přestávky si děláme podle potřeby, na místě je k dispozici čaj a káva.

S sebou: Nepotřebujete nic zvláštního. Hodí se zápisník a tužka, abyste se k uvědoměním ze semináře mohli vrátit později. Občas se někdo ptá na pohodlné oblečení. To je na každém. Já chodím v civilu, jako do práce:-) Ještě přeci jenom: pokud nemáte rádi erární přezůvky, vezměte si svoje.

Pro koho jsou meditační kurzy zamýšleny

V ideálním případě pro všechny, kdo už mají představu o tom, co je meditace. Alespoň laickou nebo nějakou svoji vlastní. Do té míry, že až přijde „zavřete oči a představte si…“ vědí, co mají dělat a naskakují jim vjemy.

Meditovat si mohou přijít vyzkoušet i úplní nováčci. Energie skupiny a mé vedení je většinou do meditace vtáhne. Zkušenost říká, že tak jeden člověk z padesáti se do meditace nedostane. Například proto, že má hodně silné sebeovládání. Nebo proto, že témata v nitru jsou příliš bolestná a ještě nenazrál čas je vytáhnout z nevědomí do vědomí a čelit jim. Někdo možná nic nevidí, nemá za zavřenýma očima kino. Nevadí. Pozorujte výsledky. Často přijdou i u těch, co neviděli. Když nepřijdou, rozloučíme se a já Vám vrátím vstupné.

S každým setkáním Vám půjde meditování lépe a lépe. Obrazy Vám budou naskakovat rychleji. Ve vnitřním prostoru se budete snáz orientovat. Praxe to potvrzuje. Mysl funguje úplně stejně jako svaly, když pravidelně cvičíme. Rozmedituje se.

Meditační semináře Happy-Mind

Po kurzu

Materiály: Po kurzu ode mne mailem dostanete teorii sepsanou do přehledných skript a nahrávky meditací ke stažení. Teorie je docela obsažná, učí jiný pohled na svět, tak ať máte možnost se k ní v klidu vrátit a všechno si znovu pročíst.

Nahrávky meditací Vám pomohou s domácí prací na sobě. Naše vnitřní témata jsou většinou košatá, na semináři uvedeme změny v chod, ale není od věci si na nich dál samostatně pracovat. Nahrávka Vás svojí energií vtáhne do meditace a když nic jiného, slouží jako připomínka se sobě čas od času věnovat:-)

Doběh meditací: Večer a následující den po semináři se můžete cítit hodně unavení. To se přeskládáváte:-) Pak se to uvolní. Někdo těžší témata dokonce somatizuje. To je v pořádku. Je to signál, že jste udělali kus práce. Na sobě:-)

Na den po semináři si neplánujte náročný program. Mnohem lepší je regenerovat a jen tak se povalovat. Dát tělu prostor, aby Vám pomohlo se zpracováním témat. Hodně pijte, ať uvolněné bloky vypláchnete. Vyjděte si do přírody. Čistá příroda svojí harmonickou energií zklidňuje. Projděte se, jděte si zlehka zaběhat. Tím rozproudíte energii v těle, aby se rychleji dostala zpátky do rovnováhy. Večer si jděte brzy lehnout. Spánek léčí. Pokud byste po těžším tématu onemocněli, poslechněte své tělo, že chce být ne-mocné a odpočívejte.

Může se stát, že ve dnech a týdnech po semináři budete vnímat, jak po světě chodíte se změněným vnitřním nastavením. Na některé situace budete najednou reagovat jinak. Spontánně, přirozeně. Vám to vadit nebude, Vy jste se jen přiblížili k Vašemu pravému já. Ale Vaše okolí na to není zvyklé. Můžete cítit, jak narážíte. Berte to jako zkoušku, že změny, které jste udělali uvnitř, myslíte opravdu vážně:-)

Happy-Mind

Témata meditačních kurzů a jejich návaznost

Kurzy tvoří dohromady cyklus navazujících a prolínajících se témat. Kdo je absolvuje všechny, udělá si generální úklid v životě, pěkně téma za tématem. Můžete je absolvovat i jednotlivě. Jen u některých témat doporučuji začít víc od lesa. Z logiky věci. Protože pokud si nevyřešíme rodiče, těžko můžeme očekávat dokonalé štěstí v lásce. Dokud si nevyrovnáme hranice ve vztazích obecně, bude nám to ovlivňovat manželství. Peníze úzce souvisejí s prací… Některé věci prostě nejde vyřešit za jeden den na jednom kurzu:-)

Základní řadu kurzů tvoří osm témat, těch úplně základních, která v životě řešíme. Proto je dobré začít u nich. Aby nám bylo brzy hmatatelně lépe v našem každodenním žití. Pokud se tak stane, budiž nám to důkazem, že dokážeme žít duchovně v podmínkách, do kterých jsme se narodili. Tedy s rodinou, partnerem, chozením do práce a vyděláváním peněz. Meditovat o samotě v jeskyni by z tohoto pohledu mohlo vypadat jako únik.

Náš vztah k rodičům je základem naší dospělé emocionální pohody. Proto absolvování kurzu rodiče doporučuji i těm, kdo se nechystají na celý cyklus. Práce nás vede k odhalení našich talentů, které máme žít a jejich výsledky odevzdávat světu. Navazují peníze, které říkají, že to je energie jako každá jiná. Slouží k vyrovnávání. A k radosti, dokonce dvojmo. Vztahy jsou natolik rozsáhlé téma, že na jejich uchopení potřebujeme hned tři kurzy:-) Hranice jsou o vyrovnaných rolích v jakémkoliv typu vztahu. Muži & ženy pracují s polaritami, nejen s mužsko-ženskou, ale především s vnitřní a vnější stránkou naší osobnosti. Láska & sex nás vede k hledání (a nalézání:-) lásky sami v sobě, abychom nebyli závislí na svých partnerech. Děti jsou rodiče naruby. Je zajímavé se na ně takto dívat. Určitě jsme pak tolerantnější:-) Poslední kurz učí, že tělo je zrcadlo naší duše. A jako takové pro nás má spoustu odpovědí. Podrobnosti ke všem tématům najdete tady.

Pokročilá řada kurzů navazuje. Určitě ji doporučuji až absolventům základní řady. Jako zjemnění, doplnění souvislostí. Začátečníci by se mohli ztrácet. Protože budeme dál rozpracovávat principy, které jsou nám známé. Kromě toho už byste měli být trochu rozmeditovaní.

Tato řada postupně vzniká, jednou ji také bude tvořit osm propojených témat. Doufám:-) Intuice je základ, protože odpovědi na všechny svoje otázky máme v sobě. Navazují dva vzájemně související kurzy: životní síla je o zdroji, který máme všichni v sobě a dávání a přijímání je o jejím plynutí mezi lidmi a o rovnováze. Vnitřní úklid nám pomáhá oprostit se od všeho, co je v našem životě překonané a zbytečně nás to drží zpátky. Životní vize nám ukazuje směr, abychom tušili, co je za různými životními zákruty. Dává nám to smysl a přináší spokojenost. Další podrobnosti si můžete přečíst tady.

Vedle těchto ucelených řad mám ještě ženské kurzy. Kurz na ženskou roli Jsem žena narovnává naše ženské sebevědomí k přirozenosti. Tedy ke spokojenosti, ta je klíčem našeho rozhodování. Vztahový kurz pojmenovaný jednoduše Vztahy je zamýšlen jako nástroj na uhlazení jednoho konkrétního vztahu v našem životě. Jakéhokoliv. Dvoudenní kurz Cesta ke spokojenému rodičovství pomůže nastávajícím maminkám s přípravou na novou kapitolu života nebo pomůže odhalit v mysli bloky, které komplikují otěhotnění. Více si můžete přečíst tady.