Site Overlay

Moje meditační zážitky

Ladakh meditace

Ladakh – setkání s orákulem

Při cestě po Ladakhu (2015) jsme zašli za paní, která se spojuje s orákulem a pak věští. Ač Ladačanka, v okamžiku extáze přechází do plynné tibetštiny, kterou jinak vůbec neovládá. Vznikla tím vtipná situace, vědma hovořila tibetsky, přivolaná tlumočnice překládala do ladačtiny, náš průvodce pan Vivek do angličtiny a nakonec já do češtiny. Jako tichá pošta…

Jenže energie orákula ovládla i mne. Byla to velká síla, neznámý prožitek, se kterým jsem si nevěděla rady. Dělo se mi to uvnitř a nešlo před tím utéct. Vědma odpověděla všem na dotazy a pak si mne zavolala. Z pochvy vytáhla rituální mečík. Šermovala mi s ním kolem hlavy, třetího oka. Nonverbálně jsem vnímala, že mi předává cosi z toho, co má sama. Jediné, co jsem jí na to uměla říct, bylo tashi delek, tibetsky dobrý den, to jsem uměla z předchozí cesty do Tibetu. Mluvit jsme ale moc nemusely, o tom to nebylo.

Meditační pobyt na Bali

Bali – malé zasvěcení

Bali 2017. Malé zasvěcení. Které se nedostává od někoho, ale nastane samo, zevnitř, když přijde ten správný čas. Po jedné meditaci na ego, ve tmě, sama, na břehu Indického oceánu. Síla. Krása. A protože takový zlom si zaslouží důstojný obřad, byl zrovna druhý den na programu hinduistický rituál v chrámu Besakih.