Site Overlay
Eva Prokešová lektorka Happy-Mind

On-line

Kurz Moje talenty a vize je program na léto. Uvidíme a uslyšíme se na dálku, abyste mohli meditovat tam, kde právě budete. Setkávat se budeme on-line po dobu osmi týdnů od 19. července do 6. září 2021. V pondělí večer od 19:30 hodin.

Kurz Za vším hledej lásku je osmitýdenní on-line workshop. Výhodou je kolektivní prožitek meditace, ten účinek meditování vždycky významně zesiluje a možnost sdílení po meditaci.

Kurz Načerpej energii zevnitř je pětitýdenní on-line workshop. Připravila jsem ho na dobu covidové karantény, kdy je ve vzduchu spousta tlaku a strachu, abychom se udrželi spokojení a nepodléhali.

Kurz Vezmi život do svých rukou můžete mít kdykoliv. Je to klasický videokurz, pošlu vám přihlašovací údaje a sami si ho můžete přehrávat na YouTube. Kdy se vám zlíbí, jak se vám zlíbí, kolikrát se vám zlíbí.

Kurz meditace Moje talenty a vize

Moje talenty a vize, on-line webinář

Osm on-line meditačních setkání. Pokaždé meditování, povídání & sdílení. Jednou týdně hodinu a půl na Zoomu. V pondělí večer od 19:30 hodin. Začínáme 19. července 2021. Za 2 400 korun.

Meditovat budeme i přes léto. On-line spolu můžeme být odkudkoliv. Když budete na dovolené, buď dostanete nahrávky nebo vám lekce předem odečtu.

Budeme se objevovat, osvobozovat, narovnávat. Dovolíme si být sami sebou. Protože, když jsme sami sebou, když žijeme sebe, tak jsme nejspokojenější. Bude to objevné!

Program meditací:

1. Jsem dospělá/dospělý 19/7. I milující rodiče své dítě nevědomky svazují svými představami. Jak ale mohou vědět, co je pro nás, jejich dítě, to nejlepší? Osvobodíme se od přenesených představ svých rodičů. Abychom převzali odpovědnost za svůj život. Abychom mohli být konečně sami sebou.

2. Znám své talenty 26/7. Do vínku dostáváme každý nějaké talenty. Ty tvoří naši individualitu. Známe je? Žijeme je? Možná se snažíme být tím, co se od nás očekává. Možná si potvrzujeme svoji hodnotu a důležitost. Možná prostě nevíme. Žít své talenty je cesta ke spokojenosti a uvolněnosti.

3. Jsem opravdová/opravdový 2/8. Můžeme se snažit o dokonalost. To nás stojí spoustu energie. Na druhé to působí nepřirozeně. A pak se buď jednoho dne všechno potlačené vyvalí ven nebo se od sebe postupem času odpojíme. Naučíme se léčit svoje zranění. Abychom byli přirození, uvolnění, uvěřitelní.

4. Vidím svůj život z odstupu 9/8. Žijeme svůj život, každý den jsme v něm ponoření až po uši. Tím ztrácíme zdravý odstup, od sebe, od svého života. Podíváme se na svůj život z dálky. Lépe tak pochopíme kontext, situaci. A získáme spoustu inspirace.

5. Osvobozuji svou hravost 16/8. Každý máme z mládí nějaké deficity. Často nám chyběla láska, pozornost, přijetí, bezpečí… V dospělosti se snažíme nedostatek uspokojit. Ale nádoba nespokojenosti je bezedná. Poléčíme své vnitřní dítě, dáme mu, co mu v mládí chybělo. Abychom mohli žít bezstarostně, uvolněně, hravě.

6. Naslouchám hlasu svého nitra 23/8. Všechny odpovědi na své otázky máme v sobě. Naučíme se komunikovat s různými částmi své osobnosti. Vydiskutovat s nimi svoje pochybnosti, dilemata, rozhodování. Protože ve finále nikdo nerozumí našemu životu tak dobře, jako my sami.

7. Uklízím si v sobě 30/8. Přirozeně nás baví růst a nové začátky. Pustit a nechat za sebou je ovšem neméně důležité. Jak se v životě posouváme, některé věci prostě přerosteme. Už nám daly, co mohly. Pokud je nepustíme, budou nás strhávat zpátky, brzdit, zahlcovat.

8. Jdu za svým posláním 6/9. Naše životní poslání nám ukazuje cestu v detailech každodenního života. Umí nás provést krizemi, kdy nevidíme za obzor. Vede nás po naší životní cestě bez oklik, odboček a slepých cest. Ale především – dává smysl všemu, co děláme.

Meditace na ukázku

Pokud jste ještě nikdy nemeditovali nebo pokud byste rádi věděli, jak vedu své meditace, tady je jedna meditace na ukázku:

Průběh setkání:

Zameditujeme spolu. Pokaždé dáme na úvod meditaci na spojení se svým nitrem a pak jednu k tématu, podle programu. Praxe říká, že i na dálku meditace fungují se stejným výsledkem, jako bychom se viděli osobně. Meditace jsou to nejvíc, co si odnesete. Protože uděláte změny v mysli, abyste byli víc napojení na sebe a na své srdce a tudíž uvolněnější, radostnější, spokojenější.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že svůj život si vytváříme svými myšlenkami a představami. Je naše volba, jestli se řídíme srdcem nebo rozumem, strachem, povinnostmi. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Přináší lepší pochopení vlastní meditace. Moje interpretace bývá nápomocná. Zkušenost říká, že udržet otevřenost a důvěrnost je ve virtuálním prostředí náročnější než při osobním setkání. Tak si prosím zapněte kamery, ať si vidíme do obličeje a setkání je co nejosobnější.

Termíny a místo konání:

Setkávat se budeme jednou týdně, celkem osmkrát, na hodinu a půl. V pondělí večer od 19:30 do 21:00 hodin. Začínáme 19. července, naposledy se uvidíme 6. září 2021. Úvodní setkání je o půl hodiny delší.

Spojíme se přes Zoom. Nejjednodušší je stáhnout si aplikaci Zoom předem do svého telefonu nebo počítače. Před schůzkou už jen vložíte ID meetingu: 848 9977 5624 a heslo, které ode mne dostanete mailem. Případně se můžete přihlásit přes webový prohlížeč. Pošlu Vám k tomu ještě pokyny plus budu poskytovat IT podporu, co moje síly stačí.

Po každém meditování ode mne dostanete nahrávku meditacemeditace pro svoji domácí praxi a záznam teorie pro připomenutí. Pokud Vám některý z večerů nevyjde, nemusí Vás to tudíž mrzet.

Cena a přihlášky:

Cena za osm on-line setkání je 2 400 korun. Číslo účtu pro platby je 7102481230/5500.

Přihlášení je maximálně jednoduché. Stačí mi poslat mail na adresu eva.prokes@gmail.com nebo zavolat na číslo 608 968 725 a uvést jméno, mailovou adresu a číslo telefonu pro všechny případy.

Kurz meditace Za vším hledej lásku

Za vším hledej lásku, on-line webinář

Osm on-line meditačních setkání. Pokaždé meditování, povídání & sdílení. Za 2 000 korun.

Budeme vnášet lásku do všech oblastí našeho života. Abychom měli rádi sami sebe, ve vztazích sdíleli lásku a byli srdcaři ve všem, co děláme. Když se řídíme srdcem, život nás baví. To je ta nejlepší motivace a odměna.

Program meditací:

1. Mám se ráda, rád. Mít sami sebe rádi je základ veškeré práce na sobě. Jak? Tak, že otevřeme své srdce. Od toho se odvíjí vše ostatní. Pak je snadné se cítit spokojeně. Odpustit. Být srdcař. Milovat druhé.

2. Mám láskyplné vztahy. Vztahy můžeme žít srdcem nebo na úrovni osobnosti, ega. Srdce si vždy rozumějí. Ega to neumí. Ta jsou na sobě závislá, chtějí se, soupeří, hledají jistotu. Bojí se. Napojíme se přes srdce. Pak je nám tak nějak přirozeně lépe. A umíme říkat ne.

3. Umím odpouštět. Odpustit můžeme rozumem. Tak, že druhého chápeme. Pak je třeba se v afektu kontrolovat a nevytáhnout to. Protože uvnitř to stále zůstává. Nebo odpustíme srdcem. Vyhojíme vlastní zranění. (Od)pustíme to.

4. Rozhoduji se srdcem. Řídit se srdcem znamená mít dobrý přístup k intuici. Důvěřovat jí. Udělat si s ní zkušenost. Taky nepodléhat strachu. Nenechat se ovlivnit názory druhých. Ustát si to svoje. Pak „náhodou“ potkáváme ty správné lidi, situace, věci. Nenarážíme.

5. Komunikuji od srdce. Slovem můžeme zranit i pohladit. Protože komunikace není jen o slovech, slova jsou forma. Je i o energii, která je za slovy. Často si ji ani neuvědomujeme. Naučíme se komunikovat čistě, láskyplně.

6. Jsem srdcař ve všem, co dělám. Cokoliv můžeme dělat proto, že je to správné, že by se to mělo, protože se to musí. To je určitě chvályhodné. Nebo můžeme jít do věcí srdcem. Být srdcaři. To přináší radost a životní sílu. Pak jsme plní života. Nikoliv vyhořelí.

7. Miluji svoje tělo. Jen díky svému tělu můžeme žít. Koukat na západy slunce. Milovat. Chováme se k němu podle toho? Nebo ho vytěžujeme? Případně to s péčí o něj nezdravě přeháníme? Přijmeme ho, jaké je. Je to velké gesto sebepřijetí.

8. Znám své poslání. Naše poslání je životní směrovka. Vede nás po naší životní cestě. Někdy nám přes všechny denní drobnosti a starosti uniká. Pak ze své cesty scházíme. Přitom žít své poslání je to nejvíc naplňující.

Meditace na ukázku:

Tohle je moje uvítací meditace na každém kurzu. Otvírá srdce. Napojuje nás na sebe. Lásky pak máme na rozdávání. Má čistou, jemnou energii. Možná vůbec neudržíte pozornost na slovech. Nevadí. Jen se koupejte v energii meditace, vznášejte se jako na obláčku. Tahle meditace nechce nic řešit. Chce ladit, konejšit, povznášet. Pusťte všechnu kontrolu. A až budete zpátky nohama na zemi, tak si všimněte, jak se cítíte. Budete si ji chtít pustit znovu:-)

Průběh setkání:

Zameditujeme spolu. Pokaždé dáme na úvod meditaci na spojení se svým nitrem a pak jednu k tématu, podle programu. Praxe říká, že i na dálku meditace fungují se stejným výsledkem, jako bychom se viděli osobně. Meditace jsou to nejvíc, co si odnesete. Protože uděláte změny v mysli, abyste byli víc napojení na sebe a na své srdce a tudíž uvolněnější, radostnější, spokojenější.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že svůj život si vytváříme svými myšlenkami a představami. Je naše volba, jestli se řídíme srdcem nebo rozumem, strachem, povinnostmi. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Přináší lepší pochopení vlastní meditace. Moje interpretace bývá nápomocná. Zkušenost říká, že udržet otevřenost a důvěrnost je ve virtuálním prostředí náročnější než při osobním setkání. Tak si prosím zapněte kamery, ať si vidíme do obličeje a setkání je co nejosobnější.

Termíny a místo konání:

Setkávat se budeme jednou týdně, celkem osmkrát, na hodinu a půl. První setkání je o půl hodiny delší.

Spojíme se přes Zoom. Nejjednodušší je stáhnout si aplikaci Zoom předem do svého telefonu nebo počítače. Před schůzkou už jen vložíte ID meetingu: 848 9977 5624 a heslo, které ode mne dostanete mailem.

Po každém meditování ode mne dostanete nahrávku meditace pro svoji domácí praxi a záznam teorie pro připomenutí. Pokud Vám některý z večerů nevyjde, nemusí Vás to mrzet.

Cena a přihlášky:

Cena za osm on-line setkání je 2 000 korun. Číslo účtu pro platby je 7102481230/5500.

Přihlášení je maximálně jednoduché. Stačí mi poslat mail na adresu eva.prokes@gmail.com nebo zavolat na číslo 608 968 725 a uvést jméno, mailovou adresu a číslo telefonu pro všechny případy.

Maditační seminář Životní síla

Načerpej energii zevnitř, on-line webinář

Pět on-line meditačních setkání. Pokaždé meditování, povídání & sdílení. Jednou týdně hodinu a půl na Zoomu. Za 1 200 korun.

Budeme hledat vnitřní spokojenost, optimismus a zdroj energie v době, kdy je ve vzduchu spousta strachu a tlaku. Kdy jsou naše životní okolnosti ztížené. Je to příležitost věnovat se sobě, vyrůst. Napojit se na sebe, svůj vnitřní zdroj. Protože největší zdroj energie máme každý v sobě.

Program meditací:

1. Dáme sebe na první místo. Budeme se ptát: koho ve skutečnosti poslouchám? A pak se v meditaci rozhodneme poslouchat sebe, svoji intuici. Abychom nevědomě neotročili starým mentálním programům. To nás nenaplňuje radostí, ale vyčerpává.

2. Spočineme ve vnitřním tichu. Nám, západním lidem, pořád jede hlava. Myšlenky vytvářejí náš vnitřní neklid. Zkusíme na chvíli přepnout do stand-by režimu. Zanoříme se hluboko do sebe, do svého vnitřního klidu a spočineme v něm. Je to doslova léčivé.

3. Otevřeme se přijímání. Zdroje energie jsou nekonečné, jedna forma se proměňuje v druhou. Strach z nedostatku nám nedovoluje tomu uvěřit. Otevřeme se darům hmotné i duchovní sféry. Dovolíme si hojnost, přijímání. Z dostatku pak můžeme tvořit a rozdávat.

4. Zharmonizujeme svůj energetický systém. Mentální bloky, nezpracovaná témata se nám otiskují do těla, jeho energií. Naučíme se zharmonizovat za pomoci barev, uvolníme bloky, narovnáme se. Meditaci pak můžete zařadit do své každodenní praxe, podobně jako čištění zubů. Je to blahodárné.

5. Odevzdáme se plynutí. Jsme zvyklí mít svůj život pod kontrolou. To nás stojí spoustu energie. Protože vše, co kontrolujeme, tomu odevzdáváme kousek své energie ve formě pozornosti. Dovolíme si plynout.

Průběh setkání:

Zameditujeme spolu. Pokaždé dáme na úvod meditaci na srdce a lásku v něm a pak jednu k tématu, podle programu. Praxe říká, že i na dálku meditace fungují se stejným výsledkem, jako bychom se viděli osobně. Meditace jsou to nejvíc, co si odnesete. Protože uděláte změny v mysli, abyste byli víc sami sebou, spokojenější, narovnanější.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že náš život je o nás, je zrcadlem našich představ. Protože svůj život si vytváříme svými myšlenkami. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Moje interpretace může být nápomocná. Zkušenost říká, že udržet otevřenost a důvěrnost je ve virtuálním prostředí náročnější než při osobním setkání. Tak si prosím zapněte kamery, ať si vidíme do obličeje a setkání je co nejosobnější.

Termíny a místo konání:

Setkávat se budeme jednou týdně, celkem pětkrát, na hodinu a půl, poprvé je setkání o půl hodinu delší.

Spojíme se přes Zoom. Nejjednodušší je stáhnout si aplikaci Zoom předem do svého telefonu nebo počítače. Před schůzkou už jen vložíte ID meetingu: 849 3611 4001 a heslo, které ode mne dostanete mailem.

Po každém meditování ode mne dostanete nahrávku meditace pro svoji domácí praxi a záznam teorie pro připomenutí. Pokud Vám některý z večerů nevyjde, nemusí Vás to mrzet.

Cena a přihlášky:

Cena za pět on-line setkání je 1 200 korun. Číslo účtu pro platby je 7102481230/5500.

Přihlášení je maximálně jednoduché. Stačí mi poslat mail na adresu eva.prokes@gmail.com nebo zavolat na číslo 608 968 725 a uvést jméno, mailovou adresu a číslo telefonu pro všechny případy.

Meditační seminář seberealizaci

Vezmi život do svých rukou, on-line kurz

Klasický videokurz: pošlu vám přihlašovací údaje a sami si ho můžete přehrávat na YouTube. Kdy se vám zlíbí, jak se vám zlíbí, kolikrát se vám zlíbí. V průběhu čtyř týdnů si budete pouštět videa s teorií, meditacemi (ty jsou nejvíc!) a interpretacemi meditací. K tomu ode mne dostanete audionahrávky meditací, abyste si je mohli stáhnout do telefonu a měli je kdykoliv po ruce.

Program meditací:

1. Podíváte se sami na sebe zvenku. Jak jste na tom? Divili byste se, kolik toho o sobě nevíme. Jak to máte se svojí osobností, tím, co vytváříte a zázemím, ze které čerpáte?

2. Uděláte změny. Poté, co jste se na svůj život podívali z odstupu, vezmete svůj život do svých rukou. Uděláte změny v mysli, které se vám časem promítnou do života. Samovolně. Aniž byste se museli snažit.

3. Prozkoumáte své okolí. Vše, co máte kolem sebe – lidi, situace, projekty, místa. Je pro vás příznivé? Máte dost prostoru, pro sebe a svůj růst? Ano? Ne? A nastavíte si to po svém.

4. Naučíte se čerpat energii zevnitř. Často hledáme všude kolem, přitom největší zdroj energie máme v sobě. Ideální pro všechny, kdo jsou čas od času (nebo pořád:-) unavení, bez energie.

Jedno video z kurzu na ukázku – jak meditovat:

Co získáte:

Provedu Vás čtyřmi meditacemi (4 videa, celkem jedna hodina). Řekneme si, jak meditovat. Nahlédneme do nevědomí a uděláme změny v mysli. Abyste byli spokojenější, uvolněnější. Víc sami sebou.

Meditace jsou to nejvíc, co ode mne získáte. Pomáhají tam, kde sami sobě a svému životu sice rozumíte, ale Vaše vnitřní nastavení jsou silnější, než Vy. Pomohou Vám překonat sami sebe. Zdánlivě:-) Ve skutečnosti je to naopak, pomohou Vám stát se sami sebou. Dovolit si to.

Budeme si povídat (6 videí, celkem jedna hodina). O tom, že vše, co se nám v životě děje, vždycky nějak souvisí s námi. Se stavem naší mysli. V okamžiku, kdy si to uvědomíme, máme život ve svých rukách. Pod kontrolou. Jen trochu jinak, než jsme zvyklí:-)

Pomohu Vám s interpretací Vašich meditací (2 videa, celkem dvacet minut). Navedu Vás a pomohu pár příklady. Seminář jsem měla tolikrát, že mám zpětné vazby na rozdávání:-) Vaše intuice doplní ve volných chvílích vše zbývající, co se máte o sobě dozvědět.

Jak objednat:

Kurz ode mne dostanete jako odkaz na zaheslovanou webovou stránku. Po přihlášení si tam budete sami přehrávat videa na YouTube. Kurzem si budete procházet sami. Ideálně po dobu čtyř týdnů. Meditace dostanete i v MP3 formátu, abyste si je mohli nahrát do mobilu a měli je kdykoliv po ruce.

Cena kurzu je 800 korun. Objednat si ho můžete mailem na adrese eva.prokes@gmail.com. Jakmile mi od Vás naskočí platba na účtu číslo 7102481230/5500, posílám odkaz na stránku a heslo. Odkaz v mailu je Vaší vstupní branou do kurzu. Dál už je to jen na Vás:-)

Post scriptum

Kurz má krásnou energii. Obsahuje hodně moudrého. Nádherné meditace. Zkušený YouTuber by řekl, že má vyloženě legrační formu. Budeme si hledět zblízka z očí do očí. Moje první on-line dítě. Přijdou další. Zkušenější:-)