Site Overlay
Kurzy meditace Happy-Mind

Večery

Meditační večery jsou skvělé pro všechny, kdo mají chuť vyhradit si čas pro sebe a pátrat v mysli, kdo opravdu jsem? Co mne naplňuje a sytí radostí? Co mne naopak nutí chovat se sám/sama proti sobě? Budeme procházet svůj život téma za tématem a trošku si v něm vygruntujeme:-) Aby život plynul snadněji a lehčeji. Všemi směry.

Večerní meditační setkání jsou správnou volbou pro ty, komu vyhovuje pravidelnost. Udržet se v tématu, nezapomenout do příště a vstřebávat po menších dávkách. Už jen to, že se v úvodní meditaci jednou týdně naladíme na své srdce a lásku v něm, je obrovský benefit. To je totiž ono zprofanované „musíš se mít rád/a“.

Ve školním roce 2022 – 23 budou večerní setkání zaměřená na pokročilá témata. Celkem třicet dva setkání se bude věnovat tématům jako jsou intuice, životní síla, dávání a přijímání, vnitřní úklid, životní vize… Plus navazující témata na čakry a ženskou roli.

Vídat se budeme jednou týdně, v úterý od 18:00 do 19:45 hodin. V centru Prahy, v buddhistickém centru Lotus. Celkem 32krát za školní rok. Začínáme 4. října 2022. Pokaždé dáme úvodní meditaci a lásku a pak jednu meditaci k tématu. Pokud byste se raději věnovali základním tématům, jsou vám k dispozici celodenní kurzy.

Meditační semináře Happy-Mind

Jak probíhají meditační večery

Pokaždé se přivítáme úvodní meditací, kde se naladíme na lásku v našich srdcích a pak ve skupině na sebe navzájem. Lásky není nikdy dost a konec konců hory přenáší:-) Umí léčit staré rány. Láska je energie, která má sílu aktivovat vše ostatní. Však také po úvodní meditaci pokaždé atmosféra v sále zjihne.

Následuje teoretické povídání k tématu. Řekneme si souvislosti, abychom nejen dělali změny hluboko v nevědomí, ale aby i rozum chápal, o čem je řeč. Povídat si budeme o principu zrcadlení, o rozdílu mezi intuicí a rozumem, o tvořivosti vedené strachem nebo láskou, o tom, že peníze jsou energie jako každá jiná…

Hlavním bodem programu je meditace. Podrobný popis všech letošních témat připojuji. Meditace většinou trvají kolem patnácti minut. V meditaci děláme hluboké změny v nevědomí. Abychom se nemuseli snažit, ovládat, překonávat a náš život běžel mnohem plynuleji, snadněji a hladčeji než dřív. Protože nás již nebudou ovládat naše témata vytěsněná do nevědomí, ale povede nás intuice cestou, která je pro nás ideální. Navíc, jak se nám bude postupně čistit nevědomí, navážeme zpátky trvalé spojení sami se sebou.

V meditaci téma načneme, uvedeme v chod, tak, aby přineslo konkrétní změny. Jsem praktický člověk, mám ráda, když to, co dělám, přináší výsledky:-) Pokud jsou témata košatá (jakože jsou všechna:-), jeden večer nestačí. Proto ode mne po semináři dostanete ještě nahrávku meditace mailem, abyste se k ní podle potřeby mohli kdykoliv vrátit sami doma.

V závěru každého setkání budeme sdílet. Tedy přesněji: extroverti budou sdílet, introverti budou poslouchat, ať je každý spokojený:-) Sdílení je v mnoha ohledech inspirativní. Už jen proto, že poznáte, že to, co každý u sebe vnímáme jako velký, často bolavý problém, má v sobě každý. Jen témata jsou individuální a navzájem se liší. Sdílení je zajímavé i z toho důvodu, že Vás všechny vedu svým hlasem do stejné meditace, ale individuální prožitek je u každého jiný. Od druhých získáte inspiraci.

Happy-Mind

Jak funguje společné meditování

Společné meditování má ve srovnání s vlastní prací na sobě nebo sledování on-line programu na dálku své nezpochybnitelné výhody:

Kolektivní energii. Energie skupiny Vás do meditace vtáhne mnohem snáz. Schválně to zkuste pozorovat, že se doma – dokud nejste dostatečně rozmeditovaní – do meditací z nějakého záhadného důvodu dostáváme mnohem hůř než ve skupině:-)

Pravidelnost. Být zapsaný do programu (a mít ho zaplacený předem:-) znamená, že se sobě jednou týdně prostě věnujete. I když máte hodně jiné práce nebo se Vám zrovna nechce. Meditování tak získá ve Vašem životě chtě nechtě prioritu:-)

Mé vedení. V meditacích zúročíte každý odblok, kterým jsem si já sama prošla. Jak si pročišťuji nevědomí – úplně stejným způsobem jako Vy, jen v tom mám pár let náskok – zvyšuji si své vibrace. Z té úrovně Vás pak vedu. Mělo by to být povznášející:-)

Meditační semináře Happy-Mind

Jak meditovat?

Každý po svém. Kdo medituje poprvé, berte to jako hru. Uvolněte se, zavřete si oči a nechte to plynout. Rozum postavte stranou. Buďte otevření, pozorujte, co fantazie přinese. Je dobré na chvíli vypnout vůli. Chtění a sebeovládání kazí výsledky. Vedou nás k soustředění, skrz které intuice nemůže proniknout.

Smyslem je dostat se hlouběji, za myšlenky. Do nevědomí. Tam, kam rozum nedosáhne. Tam uvedeme dění v chod. Uděláme změny uvnitř, se zavřenýma očima. Proto, aby se nám odzrcadlily ve vnějším světě. Kde se potom nemusíme tolik snažit. Okolnosti a situace se samy povolí, přeskládají. Protože vnější realita je odrazem našeho vnitřního nastavení.

Pokud máte zrovna psychicky těžší období, nechte seminář na jindy. Není nutné se snažit „uklízet“ v minulosti zrovna v době, kdy máme dost co dělat s přítomností.

Meditace na ukázku

Pokud jste ještě nikdy nemeditovali nebo pokud byste rádi věděli, jak vedu své meditace, tady je jedna meditace na ukázku: