Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Eva Prokešová.

Eva Prokešová, lektorka & konzultantka

Provázím klienty osobní proměnou. Sama jsem toho důkazem. Od práce v korporaci, která mne naučila profesionalitě, přes astrologii, která umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, jsem dospěla až k meditacím, které jsou mojí velkou radostí a seberealizací. Vedu lidi k sebepoznání, k sobě, ke svému pravému já. Protože když jsme sami sebou, jsme nejspokojenější a přinášíme nejvíc světu i všem kolem. Žijeme totiž sebe.

Na pražské VŠE jsem vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů. Hodně jsem se věnovala jazykům, domluvím se francouzsky, anglicky a německy a jsem z generace, která se ještě učila rusky. Už v té době jsem absolvovala první semináře práce s myslí, Modrou Alfu Petra Velechovského.

Poté jsem pracovala v mezinárodních reklamních agenturách, francouzské Euro RSCG a americké DDB. Odtud jsem přestoupila do marketingového oddělení firmy Philip Morris, kde jsem na manažerské pozici ukončila oficiální část své kariéry.

Na mateřské dovolené jsem studovala tradiční astrologii u pánů Baudyšů a psychologickou astrologii u Rudolfa Starého. Studium jsem si později ještě doplnila na britské Faculty of Astrological Studies dálkovým studiem a dvěma pobyty na letní škole v Oxfordu.

Od roku 2006 do roku 2017 jsem provozovala vlastní astrologickou praxi pod hlavičkou Astro-Coaching: pořádala jsem ucelené čtyřleté kurzy, nabízela různé tematické semináře a vedla osobní konzultace. Ke kurzům jsem sepsala vlastní skripta, tři učebnice astrologie. Vedle toho jsem byla v letech 2010 až 2017 místopředsedkyní Astrologické asociace a pravidelným hostem ve Snídani s Novou.

Při tom jsem průběžně absolvovala kurzy tai-chi u Zory Jandovéregresní terapie u Andreje Dragomireckého a tři stupně reiki včetně mistrovského u Laďky Vala-Kovaříkové. V letech 2011 až 2012 jsem prošla pro mne klíčovým Učením Skupiny Devět, které ovlivnilo moje další pracovní směřování. Z duchovního pohledu pro mne byly důležité i dvě cesty do Asie, 2013 do Tibetu a 2015 do Ladakhu, malého Tibetu v Indii.

Od roku 2014 se moje astrologická praxe začíná prolínat s meditační. V roce 2016 jsem spustila vlastní koncept kurzů pod názvem Happy-Mind, ke kterému jsem sepsala skripta a vytvořila sadu meditací. V témže roce jsem meditační praxi rozšířila ještě o meditační pobyty, se skupinami jsem od té doby meditovala na Bali, v Japonsku, na Madeiře a v Maroku. Od roku 2019 jsem se zařadila mezi komunitu lektorů na portálu Naučmese.