Site Overlay

Informace ke kurzům

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Před kurzem

Na kurz se jednoduše přihlásíte tak, že mi pošlete mail na adresu eva.prokes@gmail.com. K přihlášení stačí uvést jméno kurzu, o který máte zájem, vaše jméno, mailovou adresu a číslo mobilního telefonu pro všechny případy. Tak snadné to je.

Pokud vás nějaký kurz láká, napište mi prosím co nejdříve. Klidně nezávazně, usnadňuje mi to organizaci. Kurzy se snažím vypisovat maximálně flexibilně, když je velký zájem, přidám termín, naopak když zájem není, kurz ruším.

Přibližně měsíc před kurzem si řekneme definitivně z mé i z vaší strany. Při té příležitosti si od vás vezmu zálohu. V pondělí před kurzem posílám ještě organizační pokyny jako připomínku, že kurz už je na dohled.

Cena jednoho kurzu je 1 950 korun. Spolu se závaznou přihláškou Vás poprosím o zaslání zálohy ve výši 950 korun na můj účet číslo 7102481230/5500. Doplatek mi můžete také poslat na účet nebo dát v hotovosti na kurzu, to je na vás. Případně můžete rovnou poslat celou platbu předem, budete mít o starost míň, a i pro mne je to samozřejmě jednodušší.

V případě, že se kurzu z nějakého důvodu nebudete moci zúčastnit, dostanete ode mne oproti záloze nahrávky meditací a teorie plus skripta ve formátu PDF, pokud k semináři existují. To je myslím oboustranně fér.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Na kurzu

Kurzy se konají v samém centru Prahy, v buddhistickém centru Lotus. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Je to krásně promeditované místo s hezkou energií. Podrobnosti najdete tady.

Začínáme v devět hodin, končíme kolem páté. Konec seminářů se těžko odhaduje, záleží na Vaší chuti sdílet, a to je věc momentální nálady. Na oběd chodíme do skvělé vegetariánské restaurace Maitrea. Přestávky si děláme podle potřeby, na místě je k dispozici čaj a káva.

S sebou nepotřebujete nic zvláštního. Hodí se zápisník a tužka, abyste se k uvědoměním ze semináře mohli vrátit později. Občas se někdo ptá na pohodlné oblečení. To je na každém. Já chodím v civilu, jako do práce. Ještě přeci jenom: pokud nemáte rádi erární přezůvky, vezměte si svoje.

Moc prosím, abyste chodili včas. Vyrušení z meditace, kdy jsme naladěni na hloubku své mysli, je extrémně nepříjemné. V Rudolfinu, kde se poslouchá vážná hudba a kde jsou umělci naladěni na své nitro, aby ze sebe vydali to nejlepší, také po začátku koncertu nebudete vpuštěni do sálu.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Pro koho jsou kurzy zamýšleny

V ideálním případě pro všechny, kdo už mají představu o tom, co je meditace. Alespoň laickou nebo nějakou svoji vlastní. Do té míry, že až přijde „zavřete oči a představte si…“ vědí, co mají dělat a naskakují jim vjemy.

Meditovat si mohou přijít vyzkoušet i úplní nováčci. Energie skupiny a mé vedení je většinou do meditace vtáhne. Zkušenost říká, že tak jeden člověk z padesáti se do meditace nedostane. Například proto, že má hodně silné sebeovládání. Nebo proto, že témata v nitru jsou příliš bolestná, a ještě nenazrál čas je vytáhnout z nevědomí do vědomí a čelit jim. Někdo možná nic nevidí, nemá za zavřenýma očima kino. Nevadí. Pozorujte výsledky. Často přijdou i u těch, co neviděli. Když nepřijdou, rozloučíme se a já Vám vrátím vstupné.

S každým setkáním vám půjde meditování lépe a lépe. Obrazy vám budou naskakovat rychleji. Ve vnitřním prostoru se budete snáz orientovat. Praxe to potvrzuje. Mysl funguje úplně stejně jako svaly, když pravidelně cvičíme. Rozmedituje se.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Po kurzu

Po kurzu vám mailem pošlu nahrávky teorie a meditací ke stažení. K dlouhodobým cyklům dostanete i přehledná skripta ve formátu PDF. Teorie je docela obsažná, učí jiný pohled na svět, tak ať máte možnost se k ní v klidu vrátit a všechno si znovu pročíst.

Nahrávky meditací Vám pomohou s domácí prací na sobě. Naše vnitřní témata jsou většinou košatá, na semináři uvedeme změny v chod, ale není od věci si na nich dál samostatně pracovat. Nahrávka Vás svojí energií vtáhne do meditace a když nic jiného, slouží jako připomínka se sobě čas od času věnovat.

Večer a následující den po semináři se můžete cítit hodně unavení. To se přeskládáváte. Změny, které jsme společně udělali v mysli, se vám propisují do života. Pak se to uvolní. Někdo těžší témata dokonce somatizuje. To je v pořádku. Je to signál, že jste udělali kus práce. Na sobě.

Na den po semináři si neplánujte náročný program. Mnohem lepší je regenerovat a jen tak se povalovat. Dát tělu prostor, aby vám pomohlo se zpracováním témat. Vyjděte si do přírody. Čistá příroda svojí harmonickou energií zklidňuje. Projděte se, jděte si zlehka zaběhat. Tím rozproudíte energii v těle, aby se rychleji dostala zpátky do rovnováhy. Hodně pijte, ať uvolněné bloky vypláchnete. Večer si jděte brzy lehnout. Spánek léčí. Pokud byste po těžším tématu onemocněli, poslechněte své tělo, že chce být ne-mocné a odpočívejte.

Může se stát, že ve dnech a týdnech po semináři budete vnímat, jak po světě chodíte se změněným vnitřním nastavením. Na některé situace budete najednou reagovat jinak. Spontánně, přirozeně. Vám to vadit nebude, vy jste se jen přiblížili k vašemu pravému já. Ale vaše okolí na to není zvyklé. Můžete cítit, jak narážíte. Berte to jako zkoušku, že změny, které jste udělali uvnitř, myslíte opravdu vážně. A z každé situace, kdy zareagujete jinak než dřív, se radujte. Tam jste sami sebe osvobodili.