Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Komunikace.

Komunikuji od srdce 19/8

Komunikace je prostředek našeho projevu. Vyjadřuje nás. Když si to uvědomíme, pouhá slova nabývají najednou mnohem většího významu. Od nich se odvíjí to, jak vyjadřujeme sebe, svoji podstatu, jak tvoříme, jak se prosazujeme, domlouváme s druhými a nastavujeme si hranice ve vztazích. V někom mohou dřímat obrovské talenty, ale nikdy je nedokáže vyjádřit. Někdo jiný válcuje druhé a nedá jim prostor. Každý jsme jiný. Podíváme se a narovnáme to.

Komunikace, to nejsou jen slova. Je to energie, která slova nese. Je to záměr, který jsme do slov vložili. Komunikovat můžeme z roviny osobnosti nebo od srdce. Když komunikujeme od srdce, i nevhodně zvolené slovo nezraní. Jeho láskyplná energie to ošetří. Komunikace od srdce si sama nachází cesty a navozuje soulad.

Program meditací:

1. Uvolňuji vše nevyřčené. Co nás škrtí a svazuje. Uvnitř užírá. A co při příští hádce nechtíc vytáhneme, i když se to stalo před mnoha lety. Protože je to nezpracované, neodpuštěné. Leží to mezi námi. Bude se nám pak lépe dýchat.

2. Jaký je můj hlas? Slova jsou forma, nesou sdělení. Mezi řádky ovšem leží energie, neverbální sdělení. Ta je v naší komunikaci to podstatné. I když ne každý ji umí vnímat. Naladíme svůj hlas na opravdovost.

3. Umím komunikovat i naslouchat. Komunikací si vymezujeme svůj prostor, hranice. Ti, kdo raději mluví než naslouchají, získávají pozornost a tudíž energii druhých. Ti, kdo se projevují málo, mají často zbytečné zábrany. Narovnáme to.

4. Vyjadřuji se svobodně. Projevujete se svobodně? Nebo se snažíte přehlušit druhé či svoje vlastní pochyby? Svírá se vám hrdlo? Je složité se na veřejnosti vyjadřovat opravdově? Jaký je dosah vašich sdělení? Sáhneme si na to.

Průběh kurzu:

Zameditujeme spolu. Poznáte a narovnáte se. Téma za tématem, čakru za čakrou. Meditace jsou to nejvíc, co si odnesete. Protože uděláte změny v mysli, abyste byli uvolněnější, radostnější, spokojenější.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli tématům jednotlivých čaker. Abychom dokázali vyhodnotit, jestli máme dané téma v harmonii nebo zablokované. Řekneme si, kde leží možná příčina a jaké jsou důsledky. Vše v našich životech je propojené. Naučíme se vidět souvislosti zase trochu jinak.

Zasdílíme výsledky meditace. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Přináší lepší pochopení vlastní meditace. Moje interpretace bývá nápomocná. Sdílení přináší sounáležitost v sebepoznání a odkrývání našich bloků. Pro spoustu lidí je to posilující a podporující zkušenost.

Po každém meditování ode mne dostanete nahrávku meditace pro svoji domácí praxi.

Pokyny ke kurzu:

Termín a místo: Sobota 18. srpna 2023 od 9 do 17 hodin v meditačním centru Lotus v centru Prahy. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Podrobnosti k místu konání a dopravě najdete tady.

Cena a přihlášky: Cena kurzu je 2 100 korun. Přihlášky mi posílejte mailem na adresu eva.prokes@gmail.com. Jako závazné potvrzení Vaší přihlášky Vás poprosím o zálohu 1 000 korun nebo rovnou celou platbu 2 100 korun na můj účet číslo 7102481230/5500. Doplatek mi můžete buď před kurzem poslat na účet nebo zaplatit v hotovosti na místě. Pro usnadnění platby dole připojuji QR kód.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.

Kurz meditace, pokyny k platbě
Kurz Komunikace 19/8