Site Overlay

Meditační program Azory

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyt na Azorských ostrovech.

Vztahy, vztahy, vztahy… Nekonečné téma. Přitom to není o druhých, ale především o nás. O tom, jak moc se sami máme rádi. Vztahy nám to krásně odzrcadlí. Nemá smysl se na zrcadlo zlobit. Taky o tom, jak moc si dovolujeme být sami sebou. Když to dovolíme sobě, dovolíme to automaticky i druhým. Nebo o tom, kolik lásky máme v srdci. Když máme sami dost, nesklouzneme do závislostního vztahu. Ve vztahu můžeme volně dýchat. Oba.

1. Intuice
Intuice ví, co je dobré pro nás i všechny kolem. Protože je univerzální. Skvěle se to hodí ve vztazích. Pomůže nám ve správný moment říct ano a v jiném okamžiku říct ne. Bez pochybností. Pokud jsme zvyklí používat spíš rozum, pletou se nám pojmy s dojmy. S intuicí se spojíme, poléčíme ji a zapojíme ji do svých životů.

2. Vztahy
Sami na sebe nevidíme. Proto máme vztahy, jsou našimi zrcadly. V zrcadle se naučíme vidět především sebe, svoje témata. Pak jsou vztahy cestou sebepoznání. Přestaneme obviňovat druhé. Navíc, sebe můžeme změnit snadno. Druhé ne. Pak nás přejde chuť zrcadlo vyměnit. Obraz by totiž mohl být stále stejný.

3. Láska
Všichni po ní toužíme. Proč se nám jí nedostává? Protože lásku většinou hledáme venku, u druhých. Pak žijeme závislostní vztahy. Děláme věci, co možná ani nechceme. Přitom největší zdroj lásky máme uvnitř, v sobě. Když jsme napojení, máme lásky na rozdávání. S radostí sdílíme. Budeme hledat sebelásku.

4. Spokojenost
Co nám chybí? Mohou nám to dát druzí? Chvíli ano, ale… Když nám chybí něha, opora, uznání… tak automaticky čekáme naplnění od druhých, ve vztazích. Ale ta nádoba je bezedná. Protože je naše. Druhý dává a dává, ale my stejně nejsme spokojení. Dáme si to sami. Nasytíme svoje vnitřní dítě.

5. Mezilidské hranice
Kde končí já a kde začíná ty? Jak mít polovinu hřiště opravdu v polovině? Druhým často ustupujeme. Aby byl klid. Aby nás měli rádi. Nebo jim hranice naopak překračujeme. Pro jistotu. Abychom to měli pod kontrolou. Ve vztahu pak nemůžeme být sami sebou. Ani jeden ani druhý. Narovnáme to.

6. Sebevědomí
Dovolíme si být spokojenými a uvolněnými ženami. Necítit se bezmocné, nedoceněné, přehlížené. Přitom nepadat do mužské role. Ta nám sice umožní mít, co potřebujeme a být silné, ale nás samotné to nenaplňuje a pro muže to není přitažlivé. Spojíme se s mužskou energií v nás. Jung ji nazýval Animus.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyt na Azorských ostrovech.

Pokaždé si budeme povídat. Na každé téma se naučíme dívat trochu jinak, než jsme zvyklí. Ve vztahu k sobě. Budeme hledat radost, všude se najde. Pozornost přitom budeme směřovat dovnitř, do našeho nitra.

Na každé téma budeme řízeně meditovat, to nám pomůže v životě udělat konkrétní změny směrem ke spokojenosti, uvolněnosti. Protože svůj život si utváříme svými myšlenkami, představami, které vysíláme. Podíváme se, co vysíláme.

Skvěle funguje i sdílení ve skupině stejně naladěných lidí. Kde jinde potkáte tolik nadšenců do osobního rozvoje. I zdánlivě obyčejné hovory se odvíjejí úplně jinak.