Site Overlay

Maroko – Cesta k sobě

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyt v Maroku.

Na březen 2024 chystám pobyt v Maroku s meditačním programem Cesta k sobě. Pobyt je již plně obsazen.

Pojedeme na osm dní od 9. do 16. března 2024 v malé skupině osmi lidí. Zájezd stojí 29 800 korun plus letenka, momentálně kolem šesti tisíc korun. Cestu vypisuji s velkým předstihem, právě kvůli letenkám, které mohou později snadno stát trojnásobek.

Zájezd je zamýšlený jako poznávací a meditační zároveň. Přes den poznáme hezký kus Maroka kolem Marrákeše, ráno nebo večer se budeme scházet k meditaci a povídání. Cestu pořádám ve spolupráci s CK Zažít Maroko, díky které poznáme i neturistická místa a dostaneme se do kontaktu s místními obyvateli a kulturou.

Během osmi dnů pestrého programu poznáme kout Maroka kolem Marrákeše. Zažijeme Marrákeš a její paláce jako z pohádky tisíce a jedné noci. Bazary a smlouvání. Mátový čaj, spoustu mátového čaje. Lázně hammam, kdo bude chtít. Pět dní budeme na cestě, zajedeme na Saharu. Navštívíme oázu i kasbu (pouštní městečko). Projdeme se v dunách. Když se podaří, navštívíme nomády. Na poušti přespíme v glampingových stanech, do kterých se vejde i koupelna. Podrobný poznávací program najdete tady.

Šestkrát se sejdeme k meditaci a povídání. Tématem je Cesta k sobě, protože když jsme sami sebou, jsme sami nejspokojenější a přinášíme nejvíc světu i všem kolem. Na cestě k sobě nás vede naše srdce, z cesty nás odklánějí nevědomé programy naší mysli. Bude to intenzivní a objevné. Podrobný meditační program najdete tady.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyt v Maroku.

Pobyt pořádám ve spolupráci s CK Zažít Maroko, je to naše druhá společná cesta. Přihlášky prosím posílejte mně, co nejdříve, kvůli ceně letenek. Ideálně do konce června. Jakmile se sejde skupina, propojím vás s cestovní kanceláří Zažít Maroko, se kterou sepíšete cestovní smlouvu a zaplatíte zálohu na zájezd ve výši čtyřicet procent ceny.

Po celou dobu nás budou provázet místní průvodci, díky kterým dostane náš kontakt s Marokem ještě úplně jiný rozměr. Průvodci mluví anglicky, já budu vše překládat do češtiny a budu vaší spojkou s místní kulturou všude, kde bude třeba.

Poletíme komfortním letem se společností Lufthansa. 8,5 hodiny cesta tam, šest hodin cesta zpátky, v obou případech s jedním přestupem. K 1. červnu za cenu 5 800 korun včetně velkého zavazadla, což se může kdykoliv změnit. Zkušenost mne naučila, že nejslabším článkem všech pobytů jsou letenky, proto jsem zájezd vypsala obratem.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyt v Maroku.

Cesta je určena pro všechny, kdo se chtějí věnovat sobě. Začátečníky i pokročilé. Začátečníci si vyzkouší meditovat. Pomůže vám kolektivní energie skupiny a mé vedení. Pokročilí se dostanou hlouběji se svými rozpracovanými tématy. Všichni si užijeme nerušený cyklus šesti navazujících sezení, které absolvujeme v krátkém čase, daleko od domova a všednodennosti.

Energie místa nám pomůže s meditacemi. Osobně se těším na kontrast živého, pulzujícího města, křižovatky arabské a evropské kultury a rozlehlého prostoru pouště. Pokud se chcete na Afriku a poušť naladit už teď, můžete si předem přečíst Alchymistu Paula Coelha nebo Malého prince Antoina de Saint-Exupéryho.