Site Overlay

Poznávací program Maroko

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyt v Maroku.

Maroko. Země mnoha barev, vůní, chutí a zvuků. Ochutnáme je. Zažijeme Marrákeš a její paláce jako z pohádky tisíce a jedné noci. Bazary a smlouvání. Uličky. Obchůdky. Lázně hammam, kdo bude chtít. Ruce si můžeme nechat ozdobit hennou. Ubytovaní budeme v medině, starém městě, v rijádu, kam nedolehne ruch pulzujícího města.

Pět dní budeme na cestě, zajedeme na Saharu. Navštívíme oázu i kasbu, pouštní městečko. Projdeme se v dunách. Budeme chtít navštívit nomády. Na poušti přespíme v glampingových stanech, do kterých se vejde i koupelna. Vypijeme spoustu, opravdu spoustu mátového čaje. A ochutnáme tažín, typický místní pokrm.

Den 1: Přílet do Marrákeše, ubytování a večeře v hotelu v docházkové vzdálenosti od nejznámějšího náměstí Jemaa El Fnaa. Kdo bude chtít, hned večer tam vyrazí.

Den 2: Prohlídka Marrákeše s průvodcem. Uličky, památky, obchůdky, paláce, všude davy lidí. Odpoledne zájemci navštíví tradiční lázně hammam nebo si nechají ozdobit ruce hennou.

Den 3: Přejezd do Údolí růží. Přes horský průsmyk Tizi n’Tichka, nejvyšší v severní Africe. Se zastávkou v kasbě neboli pouštním městečku Ait Ben Haddou, která je památkou UNESCO.

Den 4: Program v Údolí růží. Na chvíli spočineme na naší cestě. Podle nálady se buď vydáme pěšky do okolních kopců nebo si autem zajedeme k soutěsce Achabou či do blízkých vesnic.

Den 5: Přesun na Saharu. Navštívíme nomádskou rodinu, bude-li to možné. Zastavíme u soutěsky Todgha. Přespíme v luxusním beduínském táboře na kraji dun. Večer projížďka na velbloudech. Pokud nebude vítr, tak po večeři oheň, berberské tance a hudba.

Den 6: Program na Sahaře, přesun do Nkob. Ranní ptáčata si přivstanou na východ slunce. Dopoledne procházka v dunách, bosýma nohama v písku, výstup na některou z vyšších dun. K obědu medfuna, berberská pizza, která se peče přímo v písku.   

Den 7: Oáza Draa. Druhá největší datlová oáza v Maroku. V klidu si ji projdeme, abychom se dozvěděli vše o pěstování datlí a životě v oázách. Návrat do Marrákeše přes kasbu Tamnougalte.

Den 8: Odlet zpět do Prahy. Před odletem ještě dopoledne v Marrákeši, nakoupíme suvenýry a naposledy nasajeme atmosféru.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyt v Maroku.

Cena zahrnuje:
Příjemné ubytování v hotelu a penzionech (6x), v poušti v luxusním nomádském kempu (1x)
Cesta terénními vozy s řidičem (5 dní)
Letištní transfery
Téměř všechno jídlo (7x snídaně, 6x oběd, 5x večeře)
Marocký průvodce po celou dobu pobytu, hovořící anglicky, místní průvodci na pamětihodnostech
Meditační program s lektorkou (6 setkání)
Zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje:
Zpáteční letenku Praha – Marrákeš se společností Lufthansa (5 800 korun, cena k 1. červnu)
Tradiční lázně hammam, dekorace hennou
Pitný režim
Soukromé cestovní pojištění
Příplatek za ubytování v pokoji pro jednu osobu ve výši 6 400 korun

Podrobný poznávací program, vypracovaný CK a pro zájezd závazný, na přání zašlu

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Během zájezdu se budeme hodně přesouvat, abychom hodně poznali. Jen dvakrát zůstaneme v ubytování dvě noci. Sbalte si zavazadlo tak, aby vám to bylo pohodlné.

Jedeme do Afriky, nicméně v březnu počítejte se svěžím počasím. Přes den bude 17 – 20 stupňů, pokud bude svítit slunce. V noci bude chladněji. Všechna místa, kde budeme ubytovaní, mají pro ten případ přímotopy nebo klimatizace s teplým režimem.

Na cestu nepotřebujete žádné speciální vybavení. Všechny výlety jsou komfortní, není třeba žádné outdoorové oblečení ani turistický batoh.