Site Overlay

Pokyny k večerům

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Termín a místo konání

Setkávat se budeme jednou týdně v úterý od 18:00 do 19:45 hodin v centru Prahy. Program tvoří celkem 32 lekcí po hodině a půl. Poprvé se setkáme 4. října 2022, naposledy 30. května 2023.

Meditační večery se budou konat v buddhistickém centru Lotus v samém centru Prahy. Oficiální adresa je Dlouhá 2, Praha 1, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Tady jsou další podrobnosti a tady mapka.

Cena a přihlášky

Cena za 32 setkání je 9 500 korun, pokud by někdo chtěl platit nadvakrát, cena za pololetí je 5 200 korun. Spolu se závaznou přihláškou Vás poprosím o zaslání zálohy ve výši 2 000 korun na můj účet číslo 7102481230/5500, ideálně do konce června 2022, abych věděla, kolik nás bude ve skupině. Doplatek mi můžete také poslat na účet nebo dát v hotovosti na semináři, to je na Vás.

Velmi, velmi preferuji pojmout meditační setkání jako cyklus. Z Vašeho pohledu má systematická práce mnohem větší výsledky. Z mého pohledu budu pracovat se skupinou, která se sdílením dostane do velké hloubky a pospolitosti. Témata jsou navíc často propojená… Pokud se Vám nepodaří na některou meditaci dorazit, dostanete ode mne nahrávku meditace mailem, takže o nic nepřijdete. V rámci volných míst se můžete hlásit i na jednotlivá setkání. Cena za jedno setkání je 400 korun. Jak setkání probíhají, si můžete přečíst tady.

Přihlásit se můžete jednoduše mailem na adrese eva.prokes@gmail.com. K přihlášení mi stačí Vaše jméno, e-mailová adresa a číslo na mobilní telefon pro všechny případy.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Pro koho jsou meditační setkání zamýšlena

V ideálním případě pro všechny, kdo už mají představu o tom, co je meditace. Alespoň laickou nebo nějakou svoji vlastní. Do té míry, že až přijde „zavřete oči a představte si…“ vědí, co mají dělat a naskakují jim vjemy.

Meditovat si mohou přijít vyzkoušet i úplní nováčci. Energie skupiny a mé vedení je většinou do meditace vtáhne. Zkušenost říká, že tak jeden člověk z padesáti se do meditace nedostane. Například proto, že má hodně silné sebeovládání. Nebo proto, že témata v nitru jsou příliš bolestná, a ještě nenazrál čas je vytáhnout z nevědomí do vědomí a čelit jim. Někdo možná nic nevidí, nemá za zavřenýma očima kino. Nevadí. Pozorujte výsledky. Často přijdou i u těch, co neviděli. Když nepřijdou, rozloučíme se a já Vám vrátím vstupné.

S každým setkáním Vám půjde meditování lépe a lépe. Obrazy Vám budou naskakovat rychleji. Ve vnitřním prostoru se budete snáz orientovat. Praxe to potvrzuje. Mysl funguje úplně stejně jako svaly, když pravidelně cvičíme. Rozmedituje se.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Materiály

Po každém setkání ode mne dostanete mailem nahrávku meditace a teorii sepsanou do skript. Abyste si mohli sami se sebou dál pracovat. Jedna meditace téma načne, s každým dalším opakování se dostáváte víc a víc do hloubky. Navíc, pokud jednou zameškáte, nemusíte litovat, že jste o něco přišli.

Doběh meditací

Pokud je smyslem meditačních večerů dělat změny v mysli, nemohou zůstat bez odezvy. Je možné, že se večer budete cítit unavení. Někdy až do morku kostí. Oprávněně, práce na sobě je taky práce. Tak poslechněte své tělo, neplánujte si náročný program, dostatečně pijte a večer si jděte brzy lehnout. Ať má Vaše tělo prostor si na nové nastavení mysli zvyknout. Hmota vždycky následuje ducha trochu se zpožděním.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Prosba na závěr

Moc prosím, abyste chodili včas. Vyrušení z meditace, kdy jsme naladěni na hloubku své mysli, je extrémně nepříjemné. V Rudolfinu, kde se poslouchá vážná hudba a kde jsou umělci naladěni na své nitro, aby ze sebe vydali to nejlepší, také po začátku koncertu nebudete vpuštěni do sálu.