Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Práce.

Práce – výkon a spokojenost není totéž, kurz meditace

V práci trávíme třetinu dne. Druhou třetinu spíme a poslední třetina dne nám zbývá na vše ostatní. Proto by bylo škoda v práci nedělat to, co nás baví a naplňuje, co nám přináší radost. Protože radost je nejvyšším smyslem našeho života.

Kurz nebude jen o práci. Bude o naší tvořivosti. O tom, jak a kam v každé minutě svého života investujeme svoji energii. Pokud jsme se sebou v souladu, radujeme se z procesu tvorby, ne z konečných výsledků. Pak máme radost každou minutu svého života. To je to štěstí, které hledáme. Naproti tomu radost z výsledků trvá krátce… a hned hledá další cíl.

Taková dovednost se nám bude hodit v jakékoliv životní oblasti. Třeba k tomu, abychom se přestěhovali. K tomu, abychom si našli čas, věnovat se svým koníčkům. Nebo k tomu, abychom dosáhli klidu, což je top téma moderních lidí západního světa. Uplatnění tvořivé energie je mnohostranné.

Program meditací:

1. Rodiče nás kromě svých strachů svazují i svými přenesenými ambicemi. Touhou, aby syn byl třetí generací lékařů v rodině. Přáním, aby na dceru mohli být hrdí. To nám pak nevědomě brání žít sebe, své talenty a poslání. Ty, které nás naplňují. Ambice uvidíme a odevzdáme.

2. Uvolníme tvůrčí energii. Otočíme pozornost dovnitř. Tam získáme přístup k nápadům, které vycházejí z našeho srdce, namísto našeho ega. Které jsou tudíž ty nejlepší pro nás i pro všechny kolem. Proto do nich můžeme s důvěrou vložit velké úsilí s vědomím, že ani není marné, ani nenarazíme.

3. Další meditace se jmenuje Akční kroky ke splnění snu. To myslím mluví za vše:-) Budeme pracovat s různými částmi našeho já, s kreativitou, akceschopností, moudrostí… A budeme se jich ptát na radu. Získáme tím konkrétní odpovědi. Necháme je mezi sebou diskutovat, abychom uviděli své vnitřní konflikty a nemuseli je pak žít.

4. Vůli v životě často používáme nevědomě k plnění představ druhých, které jsme přijali za své. Pak jsme vzorní, šikovní, často i úspěšní. Ale také šťastní a spokojení? Dovolíme si používat vůli k následování svého srdce. Což je někdy těžší než plnit úkoly:-) Přenastavíme si to uvnitř.

Pokyny ke kurzu:

Kurz proběhl, momentálně nemá vypsaný termín. Znovu se bude konat ve školním roce 2024 – 25, buď jako celodenní nebo večerní.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.