Site Overlay

Konzultace

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Jestliže chcete řešit něco konkrétního, pokud možno hned teď a nemáte chuť sdílet s druhými, můžete se objednat na individuální konzultaci. Meditovat budeme spolu, face to face. Vyberu vám sérii pěti – šesti meditací, které vám s vaším tématem pomohou. Oproti kolektivnímu meditování máte tu výhodu, že vám meditaci průběžně upravuji na míru. Stačí mi říkat, co v meditaci vidíte a já přizpůsobím průběh, abychom dosáhli změn, ke kterým cílíte.

Proč ke mně přijít

Když se necítíte dobře. Protože emoce jsou ukazatelem toho, zda jsme nebo nejsme sami se sebou v souladu. Když stojíte před větší životní změnou a potřebujete se sami na sebe podívat z odstupu. Když tápete, kudy dál, jaká je vaše ideální životní cesta. Nebo když se cítíte vyhořelí a sami už nemůžete dál.

S klienty typicky řeším témata popsaná níže. Nicméně témat na meditování je nekonečně mnoho. Pro inspiraci se můžete podívat sem. Pokud si nevyberete, vymyslím vám meditaci na míru.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Vztahy ženy a muži.

Meditace na spokojenost ve vztazích

Ve vztazích je třeba na prvním místě pracovat s láskou ve svém vlastním srdci. Protože od druhých dostaneme přesně tolik lásky, nakolik jsme jí sami otevření, kolik jí máme sami v sobě. Vztahy jsou nám skvělým zrcadlem!

Dalším tématem, které sice žijeme ve vztazích, ale přitom je výsostně naše vlastní, jsou hranice. Hranice ve vztazích si společně narovnáme. To, zda máme polovinu hřiště opravu v polovině, velmi souvisí s naším sebevědomím. Vedlejším efektem této meditace je jeho zlepšení.

Pokud přicházíte s konkrétním vztahem, velice ho ozdraví přetnutí pouta. Pokud je vztah perspektivní, směřuje meditací k tomu, aby byl dobrovolným svazkem dvou motivovaných lidí. Pokud je přežitý, pomůže Vám se odpoutat a posunout dál. Závislost ve vztazích je nezdravá, vede k tomu, že v nich ztrácíme sami sebe.

Další meditace, se kterou pracujeme v konkrétním vztahu, je odpuštění. K tomu snad není, co dodat. Odpuštění enormně léčí vztahy, čistí z nich staré bolesti, abychom mohli žít přítomností. Aby nám při prvním nesouladu v hlavě a hlavně v emocích nevyskočila všechna stará příkoří.

V meditaci spolu můžeme léčit vaše vnitřní dítě. Ve vašem vnitřním prostoru vám doplníme, vše, co vám chybělo v útlém mládí a co dodnes nevědomě ovlivňuje vaše chování. Jen si představte, jak se chová někdo, kdo v mládí postrádal třeba lásku. Udělá pro ni cokoliv. Stejně tak můžeme postrádat bezpečí, pozornost, uznání, tělesný kontakt…

Ráda v meditaci harmonizuji mužsko-ženskou polaritu v nás. Krásně to vylaďuje vztahy. My ženy se naučíme spolupracovat se svojí vnitřní mužskou energií (animus), naopak muži se sladí se svojí doplňující ženskou energií (anima). Do vztahů to vnáší soulad a přitom jiskření.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Práce.

Meditace na pracovní seberealizaci

Začneme tím, že vás osvobodíme od přenesených představ vašich rodičů. Jsme dospělí, přesto většina z nás na nevědomé úrovni touží dělat rodičům radost, získat jejich lásku a uznání. Zdůrazňuji nevědomě. To nás svazuje. Pak se divíme, že nám to, co děláme, nepřináší radost.

Pak budeme v meditaci hledat vaše životní poslání. To je cesta nejvyšší radosti. Vědomí našeho poslání nám dává v životě směr, funguje jako kompas. Pomáhá zejména v krizích, kdy staré už nefunguje a nové ještě nevidíme. Důvěra v životní poslání nás přes krizi přenese.

Můžeme vložit i meditaci na téma jaký je můj největší talent? To je něco, co velice často sami na sobě nevidíme, byť je to naše největší přirozenost. Tím pádem si toho u sebe nevážíme ani to nemůžeme rozvíjet. Raději si snažením potvrzujeme ego. Opakování této meditace napřimuje přirozené sebevědomí.

K práci neodmyslitelně patří peníze. V meditaci společně uvolníme a narovnáme vaše finanční toky. Nahlédneme, jak to máte s dáváním a přijímáním. Odkud peníze brát a za co je utrácet, aby vám přinášely co největší radost. Protože ta je jejich smyslem.

Navážeme tak, že uvolníme vaši fantazii. Nejprve se soustředíme na překážky k cíli – ať už faktické nebo domnělé – pojmenujeme si je a budeme z nich hledat cestu ven. Pak se budeme otvírat novým cestám a řešením. Takhle vlastně fungujeme běžně, jen intuice často otvírá jiné dveře, než bychom čekali.

V závěrečné meditaci se budeme ptát na konkrétní kroky k dosažení cíle. Budeme pracovat s Vašimi vnitřními já, každé pro Vás má nějakou odpověď. Necháme je mezi sebou diskutovat. Tím vyřešíme Vaše vnitřní konflikty bezpečně uvnitř, abyste je nemuseli odžívat v reálném životě.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Rodičovství.

Meditace na podporu otěhotnění, mateřskou roli

Co Vás odděluje od mateřství: Společně se zeptáme: je něco, co stojí mezi mnou a miminkem? Když se samy na svůj život podíváte zvenku, máte šanci uvidět to, co jinak nevnímáte, protože od sebe nemáte dostatečný odstup.

Bolesti vlastního dětství: Pokud v dětství prožijete příliš mnoho bolesti, ať už z příčiny, kterou rodiče měli nebo neměli pod kontrolou, blokuje vás to ve vaší vlastní mateřské roli. Nevědomé vzorce vám jednoduše zabraňují bolest zreprodukovat a brání vám v početí.

Láska v partnerství: Děti se nejlépe rodí z lásky. Hluboké, upřímné, důvěrné. Cítíte ji k partnerovi? Cítily jste? Vytratila se vám? Máte mezi sebou tenzi nebo blok? V našem racionálním světě se může stát, že rozum převáží nad pocity, které jsou nám od přírody dány k tomu, abychom se správně orientovali ve světě.

Nová kapitola života: V těhotenství a později v mateřství potřebujete klid pro sebe a pro své dítě. Cítíte, že vás ohrožují nějaké praktického okolnosti? Bydlení, peníze, ztráta statusu nebo jistot? Faktické okolnosti nezměníme, ale svůj postoj k nim ano.

S láskou k sobě pozvete své dítě: S plným srdcem všeobjímající lásky. Bez očekávání. Je to silný vnitřní impuls. Společně uděláme změnu uvnitř a vnější svět vám ji odzrcadlí.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Průběh konzultací

Na míru vám sestavím sérii meditací, které vám pomohou s vaším tématem. Počet sezení závisí na tom, jak rozsáhlý či hluboký je problém, který řešíte. Zda se odhodláváte k výrazné životní změně. Jestli se potřebujete vrátit k příčině v útlém mládí. Nebo jde o něco víc rutinního.

Setkávat se budeme jednou za dva až čtyři týdny. Mezitím budete mít prostor, aby vám změny dosedly do života. Aby vnější, reálný svět odzrcadlil změny, které jsme společně udělali uvnitř. V mezičase můžete ladit některou z meditací, které mám na YouTube, meditace na sebelásku a vnitřní klid jsou k tomu ideální.

Sezení trvají většinou kolem hodiny a půl. Cena je 1 800 korun za hodinu. Setkávat se budeme u mne v kanceláři na adrese Jáchymova 3, Praha 1 – Staré Město, tady jsou k tomu podrobnosti. Objednat se můžete mailem na adrese eva.prokes@gmail.com nebo telefonem na čísle 608 968 725. Společně vám najdeme nějaký příhodný termín.

Pokud z jakéhokoliv důvodu zrušíte domluvený termín v den konzultace nebo předcházející pracovní den, poprosím vás zaplacení o 50% z naší obvyklé ceny konzultace. Bude to vaše motivace dorazit, když jste se pro konzultaci rozhodli. Nebo, v případě naléhavých okolností, to bude váš výraz respektu k tomu, že jsem si pro vás vyčlenila část své pracovní doby a žádný klient mi nedorazí. Podělíme se napůl, to je myslím fér.

Na svůj život se můžete podívat ještě jinak, víc racionálně, za pomoci vašeho horoskopu. Uvidíte se z odstupu, to nám dává nadhled. Pokud čekáte změny, horoskop umí říct přesněji, kdy přijdou. Jsou to další informace na cestě sebepoznání. Podrobnosti k tomu najdete tady.

Jak budeme meditovat

V řízené meditaci se zanoříme hluboko do Vašeho nitra. Tam, kde si tvoříte život svými postoji a představami. Uvolníme vytěsněná témata, která vás nevědomě odklánějí z vaší ideální cesty. Intuice se zeptáme na správné řešení. Správné pro vás i všechny kolem. Aby váš život plynul souladně a harmonicky a nemuseli jste se přemáhat a snažit.

Jak meditovat? Jednoduše: zavřete si oči, uvolníte se a následujete můj hlas, který Vás meditací provází. Postavíte rozum stranou a jen se díváte, jaké obrazy vám přinese vaše intuice. Vjemy mi říkáte a já podle nich upravuji průběh meditace. Celý proces je absolutně čistý, vedený záměrem pomoci. Byť poměrně silný, moje vnitřní síla vám pomáhá pohnout s vašimi vnitřními bloky.

Na individuálních konzultacích se všichni klienti dostanou do meditace snadno, i bez předchozí zkušenosti s meditováním. Meditování se nemusí podařit v případě, že v sobě někdo bude mít hodně potlačené bolesti a silné sebeovládání k tomu. Znamená to, že ještě nenastal ten správná čas. Nebo to není vaše cesta.

Každé meditační sezení by mělo přinést nějaký konkrétní hmatatelný výsledek. Ve stejné situaci se budete najednou chovat jinak. Spontánně, aniž byste se o to museli snažit. Někdy změna spočívá „jen“ v pocitech. To je v pořádku, protože kvalita našeho života se neodvíjí od reálných situací, které žijeme, ale od toho, jak je vnímáme.

Po meditaci se můžete cítit hodně unavení. To se přeskládáváte. Společně uděláme změny uvnitř, aby vám je pak vnější svět odzrcadlil. Protože svoji životní realitu si vytváříme tím, co vysíláme – svými myšlenkami a představami. Dělat změny uvnitř je aktivní proces, práce jako každá jiná. Pokud byste byli po meditaci unavení, respektujte své tělo, které vám se změnami pomáhá. Hodně pijte. Dosyta se vyspěte. Jděte se projít. Pobývejte v přírodě. Nebo si dejte dlouhou sprchu. Jsou to drobnosti, ale pomohou vám.

Meditace na ukázku

Pokud jste ještě nikdy nemeditovali nebo pokud byste rádi věděli, jak vedu své meditace, tady je jedna meditace na ukázku. Je skvělá, když nemůžete usnout. Když vás během dne něco rozhodí. Když jste bezdůvodně nervózní nebo v tenzi.

Je to jemná meditace, uvolňuje, nalaďuje. Nic zásadního neřeší. Pomáhá nám zlehka si uklidit v nitru, napojit se na sebe a nepodléhat vlivům okolí. Pak jsme v klidu, ať se kolem nás děje cokoliv. K volnému šíření silných, hluboce transformačních meditací, které společně zažíváme na konzultacích nebo kurzech, mám velký respekt.