Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Rodiče.

Rodiče – co nám dali a co nám vzali, kurz meditace

Vztah k rodičům je základem naší dospělé emocionální pohody. Proto je třeba začít u nich. I kvůli vlastním dětem. I kvůli spokojenému partnerství. Takže seminář nebude jen o rodičích. Bude hlavně a především o nás, našem spokojeném životě.

Rodiče, jako jedna z autorit, přímo ovlivňují míru radosti v našem životě. Jejich požadavky, které jsme dávno vytěsnili, nás odklánějí z naší ideální životní cesty. Pak se v životě hodně snažíme, vedeni svou vůlí. Nebo taky můžeme žít radost. Pak žijeme svoje energie a talenty, svoje poslání. Vede nás srdce. To nám dává elán. Když se od vytěsněných rodičovských strachů osvobodíme. Je to krok na cestě žít sebe.

Rodiče není třeba vinit. Kdo se sám stane rodičem, tak ví. Rodiče nás vychovávají podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale také nevědomí. Pro nás je důležité jejich dary poznat a pak s nimi naložit po svém. Některé můžeme přijmout – svým vlastním způsobem, jiné můžeme odmítnout. Teď už jsme dospělí, žijeme svůj vlastní život, je to jen na nás.

Program meditací:

1. Spojíme se s rodičovskou láskou. Je to neuvěřitelný a často podceňovaný zdroj. Otevřeme se mu. Kdyby naši rodiče v sobě neměli žádné strachy, je to zdroj absolutní, všeobjímající lásky. Ale rodiče jsou jen lidé, že:-) I tak to má smysl. Hezky to narovnává vztahy v rodině, jako vedlejší efekt.

2. Uvidíme, jaký strach na nás rodiče nevědomky přenesli. Oni neví, často ani my nevíme, přitom nám to v životě velmi, velmi svazuje ruce. Strach se často táhne celými generacemi. Strach uvolníme z našeho nevědomí, z našeho života. Hodně se přitom nadechnete.

3. Naučíme se jednoduchou a univerzální meditaci, jak číst situace, které nás hodí do emocí. Každá taková situace pro nás má své sdělení. Když ho uvidíme, příště nás situace nerozhodí. Nebo vůbec nenastane. Co nám tímto způsobem sdělují naši rodiče?

4. Odpuštění. Odpuštění léčí staré rány. A že jich v rodinách je. Protože vztahy v rodinách jsou naše nejtěsnější a nejdlouhodobější. Všechno staré, nevyřešené, pod koberec zametené v nich zůstává. A možná při příštím konfliktu vyeskaluje. Uvolníme to, poléčíme, odpustíme druhým i sobě.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.