Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Rodiče.

Rodiče – co nám dali a co nám vzali 7/9

Vztah k rodičům je základem naší dospělé emocionální pohody. Proto je třeba začít u nich. I kvůli vlastním dětem. I kvůli spokojenému partnerství. Takže seminář nebude jen o rodičích. Bude hlavně a především o nás, našem spokojeném životě.

Rodiče, jako jedna z autorit, přímo ovlivňují míru radosti v našem životě. Jejich požadavky, které jsme dávno vytěsnili, nás odklánějí z naší ideální životní cesty. Pak se v životě buď musíme pořád snažit nebo na svá přání radši rezignujeme. Když se od vytěsněných rodičovských strachů osvobodíme, otvíráme se radosti. Žijeme svoje talenty a energie, svoje poslání. Vede nás srdce. To nám dává elán. Je to krok na cestě žít sebe.

Rodiče není třeba vinit. Kdo se sám stane rodičem, tak ví. Rodiče nás vychovávají podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Ale také nevědomí. Pro nás je důležité jejich dary poznat a pak s nimi naložit po svém. Některé můžeme přijmout, a to svým vlastním způsobem, jiné můžeme odmítnout. Teď už jsme dospělí, žijeme svůj vlastní život, je to jen na nás.

Program meditací:

1. Spojíme se s rodičovskou láskou. Je to neuvěřitelný a často podceňovaný zdroj. Otevřeme se mu. Kdyby naši rodiče v sobě neměli žádné strachy, je to zdroj absolutní, všeobjímající lásky. Ale naši rodiče jsou jen lidé, že. I tak to má smysl. Hezky to narovnává vztahy v rodině, jako vedlejší efekt.

2. Uvidíme, jaký strach na nás rodiče nevědomky přenesli. Oni neví, často ani my nevíme, přitom nám to v životě velmi, velmi svazuje ruce. Strach se často táhne celými generacemi. Strach uvolníme z našeho nevědomí, z našeho života. Hodně se přitom nadechnete.

3. Naučíme se jednoduchou a univerzální meditaci, jak číst situace, které nás hodí do emocí. Každá taková situace pro nás má své sdělení. Když ho uvidíme, příště nás stejná situace nerozhodí. Nebo vůbec nenastane. Co nám tímto způsobem sdělují naši rodiče?

4. S rodiči si odpustíme. Odpuštění léčí staré rány. A že jich v rodinách je. Protože vztahy v rodinách jsou naše nejtěsnější a nejdlouhodobější. Všechno staré, nevyřešené, pod koberec zametené v nich zůstává. A možná při příštím konfliktu vyeskaluje. Uvolníme to, poléčíme, odpustíme druhým i sobě.

Pokyny ke kurzu:

Termín a místo: Sobota 7. září 2024 od 9 do 17 hodin v meditačním centru Lotus v centru Prahy. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Podrobnosti k místu konání a dopravě najdete tady.

Cena a přihlášky: Cena kurzu je 2 500 korun. Přihlášky mi posílejte mailem na adresu eva.prokes@gmail.com. Jako závazné potvrzení vaší přihlášky vás poprosím o zálohu 1 200 korun nebo rovnou celou platbu 2 500 korun na můj účet číslo 7102481230/5500. Pro usnadnění platby dole připojuji QR kód. Doplatek mi můžete buď před kurzem poslat na účet nebo zaplatit v hotovosti na místě.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.

Kurz meditace Happy-Mind, pokyny k platbě
Kurz Rodiče 7/9, záloha