Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Vnitřní úklid.

Vnitřní úklid – co neunesu, vrátím

Všichni se neustále vyvíjíme. Posouváme se kupředu směrem k novým uvědoměním, lidem, zážitkům, věcem. To je dobře. Jen si po cestě občas neuvědomujme, že to staré stále vlečeme s sebou. Třeba proto, že nám to kdysi přineslo tolik radosti. Nebo ze strachu se rozloučit. Někdy jen z lenosti nebo nevšímavosti.

Pak se nedivme, že nemůžeme svobodně dýchat. Krom toho nás vše staré stahuje zpátky do minulosti, k našemu starému já. Ale od něj už jsme ušli kus cesty, ne?

Top téma středního věku. Příležitostí ke lpění se za ty roky nastřádalo přeci jen víc. Energie pak neproudí. Člověk se cítí uvízlý ve svém životě. Vyhořelý. Přitom se mu nedaří pohnout kormidlem a udělat změnu. Vygruntujeme si v životě:-)

Program meditací:

1. Můj nový vesmír: Naladíme se na momentální úroveň Vašeho duchovního růstu. Vše, co k Vám již nepatří, pustíte. Pocitově to uletí do vesmírného meziprostoru, do vakua. Skvělá meditace, která identifikuje vše, co jsme již přerostli a pomůže nám to opravdu uvolnit ze života. Z hloubi duše.

2. Nelpění: Vše, čeho se v životě držíme, vše, o čem si myslíme, že ovládáme, ve skutečnosti ovládá nás. Ale my se přesto držíme, ze strachu, o kterém ani nevíme. Zakusíme, jaké to je, nebýt svázáni hmotou. Pak se snadno uvolníme z připoutanosti. Budeme svobodně dýchat. Neznamená to, že vše, na čem jsme lpěli, nám zmizí ze života. Jen nás to nebude ovládat.

3. Pouštím staré a dělám místo pro nové: Někdy máme problém pustit staré. Lidi, povolání, bydlení, předměty denní potřeby… Co nám pak zbude? Co když nic? To se děje především v obdobích krizí, tedy období urychleného osobního rozvoje. V té době už staré nefunguje a nové si ještě neuvědomujeme. Pak padáme do strachu. Naučíme se navodit důvěru.

4. Ladí – neladí?: V životě jsou s námi v souladu lidé, věci a místa s podobnou vibrační hladinou, jako máme sami. Ostatní nás ruší. Takové máme přirozenou tendenci odsuzovat. Odsuzování je hodnocení a posiluje naše ego. To nechceme. Místo toho se naučíme nelibost přečíst jako informaci o naší vibrační hladině. To vede k sebepoznání. A následně se rozhodnout: ladí to se mnou nebo ne? Toužím si to ponechat v životě nebo ne?

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete