Site Overlay

Informace ke kurzům

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Před kurzem

Na kurz se jednoduše přihlásíte tak, že mi pošlete mail na adresu eva.prokes@gmail.com. K přihlášení stačí uvést jméno kurzu, o který máte zájem, vaše jméno, mailovou adresu a číslo mobilního telefonu pro všechny případy. Tak snadné to je.

Pokud vás nějaký kurz láká, napište mi prosím co nejdříve. Klidně nezávazně, usnadňuje mi to organizaci. Kurzy se snažím vypisovat maximálně flexibilně. Když je velký zájem, přidám termín. Naopak, když zájem není, kurz zruším. Tak ať vám kurz zbytečně neuteče.

Cena jednoho kurzu je 2 300 korun. Spolu se závaznou přihláškou Vás poprosím o zaslání zálohy ve výši 1 100 korun na můj účet číslo 7102481230/5500. Doplatek mi můžete také poslat na účet nebo dát v hotovosti na kurzu, to je na vás. Případně můžete rovnou poslat celou platbu předem, budete mít o starost míň, a i pro mne je to samozřejmě jednodušší.

V případě, že se kurzu z nějakého důvodu nebudete moci zúčastnit, dostanete ode mne oproti záloze nahrávky meditací i teorie a skripta ve formátu PDF, pokud k semináři existují. Tedy korespondenční verzi kurzu. To je myslím oboustranně fér.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Na kurzu

Kurzy se konají v samém centru Prahy, v buddhistickém centru Lotus. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Je to krásně promeditované místo s hezkou energií. Podrobnosti najdete tady.

Začínáme v devět hodin, končíme kolem páté. Konec seminářů se těžko odhaduje, záleží na vaší chuti sdílet, a to je věc momentální nálady. Na oběd chodíme do skvělé vegetariánské restaurace Maitrea. Přestávky si děláme podle potřeby, na místě je k dispozici čaj a káva.

S sebou nepotřebujete nic zvláštního. Hodí se zápisník a tužka, abyste se k uvědoměním ze semináře mohli vrátit později. Občas se někdo ptá na pohodlné oblečení. To je na každém. Sedíme na podložkách na zemi, tak ať je vám to celý den pohodlné. Já chodím v civilu.

Moc prosím, abyste chodili včas. Vyrušení z meditace, kdy jsme naladěni na hloubku své mysli, je extrémně nepříjemné. V Rudolfinu, kde se poslouchá vážná hudba a kde jsou umělci naladěni na své nitro, aby ze sebe vydali to nejlepší, také po začátku koncertu nebudete vpuštěni do sálu.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Jak probíhají meditační kurzy

Všechny kurzy mají svoji teoretickou část, která většinou přináší jiný pohled na dané téma než jsme zvyklí. Uvědomíme si, že všechno, co žijeme, na nějaké úrovni vždycky souvisí s námi samotnými. Ať už je to nedostatek lásky ve vztahu, nedocenění, využívání nebo to, že druzí nenaplňují naše představy. Ve chvíli, kdy si to uvědomíme, bereme svůj život do svých rukou. Jsme tvůrci svého osudu, nikoli oběti.

Teorii prokládáme meditacemi, abychom tématům nejen porozuměli, ale abychom udělali změny. V meditacích měníme nastavení naší mysli. Protože svůj život si vytváříme svými myšlenkami a představami. Ve chvíli, kdy si to uvědomíme, je pro nás stav naší mysli maximálně důležitý. V meditacích uvidíme, co by nás jinak nenapadlo a změníme, na co je naše vůle v běžném životě slabá.

Po každé meditaci sdílíme. Přesněji řečeno extroverti sdílí a introverti poslouchají, ať je každý spokojený. Sdílení je v mnoha ohledech inspirativní. Už jen proto, že si uvědomíte, že to, co každý u sebe vnímáme jako velký a často bolavý problém, v sobě má každý. Jen témata se liší. Sdílení je zajímavé i proto, že vás všechny vedu svým hlasem do stejné meditace, ale individuální prožitek je u každého jiný. Od druhých získáte inspiraci.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Pro koho jsou kurzy vhodné

V ideálním případě pro všechny, kdo už mají představu o tom, co je meditace. Alespoň laickou nebo nějakou svoji vlastní. Do té míry, že až přijde „zavřete oči a představte si…“ vědí, co mají dělat a naskakují jim vjemy.

Meditovat si mohou přijít vyzkoušet i úplní nováčci. Energie skupiny a mé vedení je většinou do meditace vtáhne. Zkušenost říká, že tak jeden člověk z padesáti se do meditace nedostane. Například proto, že má hodně silné sebeovládání. Nebo proto, že témata v nitru jsou příliš bolestná, a ještě nenazrál čas je vytáhnout z nevědomí do vědomí a čelit jim. Někdo možná nic nevidí, nemá za zavřenýma očima kino. Nevadí. Pozorujte výsledky. Často přijdou i u těch, co neviděli. Když nepřijdou, rozloučíme se a já vám vrátím vstupné.

S každým setkáním vám půjde meditování lépe a lépe. Obrazy vám budou naskakovat rychleji. Ve vnitřním prostoru se budete snáze orientovat. Praxe to potvrzuje. Mysl funguje úplně stejně jako svaly, když pravidelně cvičíme. Časem se rozmedituje.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Po kurzu

Večer a následující den po kurzu se můžete cítit hodně unavení. To se přeskládáváte. Změny, které jsme společně udělali v mysli, se vám propisují do života. Pak se to uvolní a bude vám lépe než před meditací. Někdo těžší témata dokonce somatizuje. To je v pořádku, tělo vás zastavilo. Je to signál, že jste udělali kus práce. Na sobě.

Na den po semináři si neplánujte náročný program. Mnohem lepší je regenerovat a jen tak se povalovat. Dát tělu prostor, aby vám pomohlo se zpracováním témat. Vyjděte si do přírody. Čistá příroda svojí harmonickou energií zklidňuje. Projděte se, jděte si zlehka zaběhat. Tím rozproudíte energii v těle, aby se rychleji dostala zpátky do rovnováhy. Hodně pijte, ať uvolněné bloky vypláchnete. Večer si jděte brzy lehnout. Spánek léčí. Pokud byste po těžším tématu onemocněli, poslechněte své tělo, že chce být ne-mocné a odpočívejte. Jako SOS ode mne máte dole meditaci na sebelásku. Pokud byste se cítili rozhození, pusťte si ji, pomůže.

Může se stát, že ve dnech a týdnech po semináři budete vnímat, jak po světě chodíte se změněným vnitřním nastavením. Na některé situace budete najednou spontánně reagovat jinak. Vám to vadit nebude, vy jste se jen přiblížili k vašemu pravému já. Ale vaše okolí na to není zvyklé. Můžete cítit, jak narážíte. Berte to jako zkoušku, že změny, které jste udělali uvnitř, myslíte opravdu vážně. A z každé situace, kdy zareagujete jinak než dřív, se radujte. Tam jste sami sebe osvobodili.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Domácí meditační praxe

Po kurzu vám mailem pošlu nahrávky teorie a meditací ke stažení. K dlouhodobým cyklům dostanete i přehledná skripta ve formátu PDF. Teorie je docela obsažná, učí jiný pohled na svět, tak ať máte možnost se k ní v klidu vrátit a všechno si znovu pročíst.

Nahrávky meditací vám pomohou s domácí prací na sobě. Naše vnitřní témata jsou většinou košatá, na semináři uvedeme změny v chod, ale není od věci si na nich dál samostatně pracovat. Nahrávka vás svojí energií vtáhne do meditace a když nic jiného, slouží jako připomínka se sobě čas od času věnovat.

Někdy stačí, když si vzpomenete na obrazy z meditací na semináři. Samozřejmě ty pozitivní, kdy už byla situaci spravená a narovnaná. Hodně barvitě, se všemi emocemi. Ani nemusíte být v meditativním stavu. I tak posilujete účinek změn z meditace. Nebo vnímejte, kolik vám toho po semináři ještě dojde ve chvílích, kdy je mysl klidná. V dopravě, při čekání ve frontě. Intuice má prostor přinést další uvědomění, aha momenty.

Dole připojuji meditaci na sebelásku. Nejdůležitější meditaci ze všech. Hrajte si s ní. Když vám klesne nálada. Když vás něco/někdo rozhodí. Můžete zkusit si ji pouštět před usnutím po dobu jednoho týdne každý den. A pozorovat, jak se cítíte ráno. Nemůže to zůstat bez efektu.

Meditace na ukázku

Pokud jste ještě nikdy nemeditovali nebo pokud byste rádi věděli, jak vedu své meditace, tady je jedna meditace na ukázku. Jemná, něžná, přesto velmi, velmi účinná. K volnému šíření silných, hluboce transformačních meditací, které společně zažíváme na kurzech nebo konzultacích, mám velký respekt.

Otvírá srdce. Napojuje nás na sebe. Lásky pak máme na rozdávání. Má čistou, jemnou energii. Možná vůbec neudržíte pozornost na slovech. Nevadí. Jen se koupejte v energii meditace, vznášejte se jako na obláčku. Tahle meditace nechce nic řešit. Chce ladit, konejšit, povznášet. Pusťte všechnu kontrolu. A až budete zpátky nohama na zemi, tak si všimněte, jak se cítíte.