Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Intuice.

Intuice – naše vnitřní rádkyně

Intuice vidí dál, než rozum. Rozum vychází z naší vlastní osobní zkušenosti. Pak rozebere situaci, vyhodnotí ji, udělá závěr… Možnosti rozumu jsou skvělé, ale ve srovnání s intuicí omezené. Intuice čerpá z univerzálního zdroje. Takže na rozdíl od rozumu tuší i to, co teprve bude a to, co přesahuje naši osobu. Jen si k tomu najít cestu.

Intuici v sobě všichni přirozeně máme. Ale většinou ji používáme pocitově (intuitivně:-), nikdo nás neučil s ní pracovat jako s nástrojem. To je škoda. Řekneme si základní pravidla. Jako třeba: abychom slyšeli intuici, je třeba být v klidu, mít klidnou mysl. Nebo: na intuici se nelze soustředit, je třeba k sobě nechat odpovědi přijít.

Ideální je, být ve spojení s intuicí stále. Mít ji jako hlas na pozadí mysli, který nám napovídá a hlídá, abychom se nerozhodli chybně. Krom toho je fajn, umět se s intuicí spojit v meditaci, aby nám vyjevila konkrétní detaily, když se o něčem rozhodujeme nebo nevíme, kudy dál a potřebujeme napovědět.

Program meditací:

1. Intuice vždycky ví. Tolikrát v životě pochybujeme, tolikrát nevíme. Přitom všechny odpovědi máme v sobě. Jen je třeba se na chvíli zklidnit, postavit rozum stranou a nechat k sobě odpověď přijít. Naučíme se jak.

2. Náš vnitřní klid. Každým okamžikem nám myslí proudí spousta myšlenek. Aniž bychom si to uvědomovali. Nikdy vlastně nemáme klid. Přitom svůj život si vytváříme právě svými představami. Naučíme se vstoupit do vnitřního ticha za myšlenkami. Je to obrovsky úlevné.

3. Rozhodování mezi dvěma možnostmi. Opět se na odpověď budeme ptát intuice, protože ta ví nejlépe. Dopředu si v mysli projdeme obě varianty. Abychom vytušili, co nás čeká v jednom i druhém případě. A pak se bezpečně rozhodli.

4. Poslouchám sebe. Dávno jsme dospělí a přitom stále nevědomky posloucháme maminku nebo tatínka. Respektive programy od nich převzaté to nevědomí. Nemusí už být s námi a stále to děláme. Osvobodíme se (dospějeme:-) a začneme poslouchat sami sebe. Svoji intuici.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.