Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Dávání a přijímání.

Dávání a přijímání – cesta k rovnováze

Kurz je o rovnováze a plynutí energií. Když dáváme víc, než přijímáme, brzy nemáme z čeho dávat. Když přijímáme víc, než dáváme, brzy jsme zanesení a zahlcení. Je to víc než logické. Tak proč tedy do nerovnováhy stále znovu padáme? Že by nás ovládala nezpracovaná témata vytěsněná do nevědomí?

Když energie plynou, jsou v pohybu a tím pádem je cítíme, vnímáme. Žijeme je. Když stojí, nic se neděje, nezažíváme proudění. Proto je naším cílem otevřít se přijímání na jedné straně a dávání na straně druhé. Dávání je prvotní, dělá místo pro přijímání. Dosaďte si jakoukoliv energii, ať si to umíte představit. Třeba lásku.

Pokud někdo zažije příliš mnoho bolesti, například ve vztazích, má tendenci se stáhnout k sobě, do ústraní. Ano, pak necítí bolest, protože nic nenaráží na jeho stará nezpracovaná témata. Ale taky se neposune. Po období na zregenerování se vyplatí obnovit důvěru a znovu se otevřít dávání a přijímání. Vrátit se do života.

Program meditací:

1. Otvírám se darům. V životě se můžeme snažit si vše opatřit sami. Nebo se můžeme otevřít všemu, co nám život nabízí. Inspiraci a motivaci shora a zdrojům a opoře zdola. Když tomu uvěříme, v reálném životě se protneme s těmi správnými lidmi, místy, situacemi. To je vše. To bohatě stačí:-)

2. Potřeba dávat. Velké ženské téma. Když se rozdáváme, nejsme v rovnováze. Proč to děláme? Co si tím (nevědomě, samozřejmě:-) dokazujeme? Často druhým dáváme to, co bychom rádi dostávali sami. A pak se divíme, proč nám to nikdo nenabízí. Proč taky. Pochopíme, vyčistíme.

3. Přijímat s radostí. Někdy se nepochopitelně bráníme darům, které k nám přicházejí. Protože se nechceme cítit zavázaní. Protože si je nezasloužíme. Přitom, co oceňujeme, to roste. Takže odteď se z dárků radujeme jako malé děti! To je ta nelepší cesta k hojnosti.

4. Život mám ve svých rukou. Svůj život si vytváříme svými představami. Jaké jsou? Je to většinou zajímavá a někdy i dost překvapivá podívaná. Pak si sami na symbolické úrovni zvolíme ideální podobu svého života a vyšleme impuls.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.