Site Overlay

Jak meditovat?

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Každý po svém. Kdo medituje poprvé, berte to jako hru. Uvolněte se, zavřete si oči a nechte to plynout. Rozum postavte stranou. Buďte otevření, pozorujte, co fantazie přinese. Je dobré na chvíli vypnout vůli. Chtění a sebeovládání kazí výsledky. Vedou nás k soustředění, skrz které intuice nemůže proniknout.

Smyslem je dostat se hlouběji, za myšlenky. Do nevědomí. Tam, kam rozum nedosáhne. Tam uvedeme dění v chod. Uděláme změny uvnitř, se zavřenýma očima. Proto, aby se nám odzrcadlily ve vnějším světě. Kde se potom nemusíme tolik snažit. Okolnosti a situace se samy povolí, přeskládají. Protože vnější realita je odrazem našeho vnitřního nastavení.

Pokud máte zrovna psychicky těžší období, nechte seminář na jindy. Není nutné se snažit „uklízet“ v minulosti zrovna v době, kdy máme dost co dělat s přítomností.

Meditace na ukázku

Pokud jste ještě nikdy nemeditovali nebo pokud byste rádi věděli, jak vedu své meditace, tady je jedna meditace na ukázku. Otvírá srdce. Napojuje nás na sebe. Lásky pak máme na rozdávání. Má čistou, jemnou energii. Možná vůbec neudržíte pozornost na slovech. Nevadí. Jen se koupejte v energii meditace, vznášejte se jako na obláčku. Tahle meditace nechce nic řešit. Chce ladit, konejšit, povznášet. Pusťte všechnu kontrolu. A až budete zpátky nohama na zemi, tak si všimněte, jak se cítíte. Budete si ji chtít pustit znovu. K volnému šíření silných, hluboce transformačních meditací, které zažíváme na kurzech, mám velký respekt.