Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Eva Prokešová.

Eva Prokešová, lektorka & konzultantka

Na pražské VŠE jsem vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů. Věnovala jsem se tehdy i dost jazykům, francouzštině, angličtině, němčině, tehdy na úrovni tlumočení, dnes se jimi domluvím. Už v té době jsem absolvovala první semináře práce s myslí, Modrou Alfu Petra Velechovského.

Poté jsem pracovala v mezinárodních reklamních agenturách, francouzské Euro RSCG (dnes Havas) a americké DDB. Odtud jsem přestoupila do marketingového oddělení firmy Philip Morris, kde jsem na manažerské pozici ukončila oficiální část své kariéry.

Na mateřské dovolené jsem studovala tradiční astrologii u pánů Baudyšů a psychologickou astrologii u Rudolfa Starého. Studium jsem si později ještě doplnila na britské Faculty of Astrological Studies dálkovým studiem a dvěma pobyty na letní škole v Oxfordu.

Od roku 2006 do roku 2017 jsem provozovala vlastní astrologickou praxi pod hlavičkou Astro-Coaching. Pořádala jsem ucelené čtyřleté kurzy, nabízela různé tematické semináře a vedla osobní konzultace. Ke kurzům jsem sepsala vlastní skripta, tři učebnice astrologie. Vedle toho jsem byla v letech 2010 až 2017 místopředsedkyní Astrologické asociace a pravidelným hostem ve Snídani s Novou.

Při tom jsem průběžně absolvovala kurzy tai-chi u Zory Jandové, regresní terapie u Andreje Dragomireckého a tři stupně reiki včetně mistrovského u Laďky Vala-Kovaříkové. V letech 2011 až 2012 jsem prošla pro mne klíčovým Učením Skupiny Devět, které ovlivnilo moje další pracovní směřování. Z duchovního pohledu pro mne byly důležité i dvě cesty do Asie, 2013 do Tibetu a 2015 do Ladakhu, malého Tibetu v Indii.

Od roku 2014 se moje astrologická praxe začíná prolínat s meditační. V roce 2016 jsem spustila vlastní koncept kurzů pod názvem Happy-Mind, ke kterému jsem sepsala skripta a vytvořila sadu meditací. V témže roce jsem meditační praxi rozšířila ještě o meditační pobyty, se skupinami jsem od té doby meditovala na Bali, v Japonsku, na Madeiře. V Maroku a Mexiku. Od roku 2019 jsem se zařadila mezi komunitu lektorů na portálu Naučmese.