Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Láska

Za vším hledej lásku, kurz meditace

Budeme vnášet lásku do všech oblastí našeho života. Abychom měli rádi sami sebe, ve vztazích sdíleli lásku a byli srdcaři ve všem, co děláme. Když se řídíme srdcem, jdeme po své životní cestě a nepodléháme strachu. Ani egu. Hlavně – život nás baví. To je ta nejlepší motivace a odměna.

Program meditací:

1. Mám se ráda/rád. Mít sami sebe rádi je základ veškeré práce na sobě. Jak? Tak, že otevřeme své srdce. Od toho se odvíjí vše ostatní. Pak je snadné se cítit spokojeně. Odpustit. Být srdcař. Milovat druhé.

2. Mám láskyplné vztahy. Vztahy můžeme žít srdcem nebo na úrovni osobnosti, ega. Srdce si vždy rozumějí. Ega to neumí. Ta jsou na sobě závislá, soupeří, ovládají se, hledají jistotu. Bojí se. Napojíme se přes srdce. Pak je nám přirozeně lépe. A umíme říkat ne.

3. Umím odpouštět. Odpustit můžeme rozumem. Tak, že druhé chápeme. Racionalizujeme si jejich důvody. Pak, v afektu, je třeba se kontrolovat a nevytáhnout to. Protože uvnitř to stále zůstává. Nebo odpustíme srdcem. Vyhojíme vlastní zranění. Pustíme to.

4. Rozhoduji se srdcem. Řídit se srdcem znamená mít dobrý přístup k intuici. Důvěřovat jí. Udělat si s ní zkušenost. Taky nepodléhat strachu. Nenechat se ovlivnit názory druhých. Ustát si to svoje. Pak „náhodou“ potkáváme ty správné lidi, situace, věci. Nenarážíme. Jdeme životem hladce.

5. Komunikuji od srdce. Slovem můžeme zranit i pohladit. Protože komunikace není jen o slovech, slova jsou forma, která nese obsah. Komunikace je i o energii, která je za slovy. Často si ji ani neuvědomujeme. Naučíme se komunikovat čistě, láskyplně.

6. Jsem srdcař ve všem, co dělám. Cokoliv můžeme dělat proto, že je to správné, že by se to mělo, nebo protože se to musí. To je určitě chvályhodné. Nebo můžeme jít do věcí srdcem. Být srdcaři. To přináší radost a životní sílu. Pak jsme plní života. Tedy nikoliv vyhořelí.

7. Miluji svoje tělo. Jen díky svému tělu můžeme žít. Koukat na západy slunce. Milovat. Chováme se k němu podle toho? Nebo ho vytěžujeme? Nestaráme se o něj, jak se patří. Případně to s péčí o něj nezdravě přeháníme? Přijmeme ho, jaké je. Je to velké gesto sebepřijetí.

8. Znám své poslání. Naše poslání je životní směrovka. Vede nás po naší životní cestě. Někdy nám přes všechny denní drobnosti a starosti uniká. Pak ze své cesty scházíme. V obdobích krizí, kdy nevidíme za obzor, tápeme. Přitom žít své poslání je to nejvíc naplňující.

Průběh kurzu:

Naučím vás meditovat. Ponořit se do hlubin svého nitra, uvidět tam, co potřebujete a dělat změny. Trvalé. Aby vás neovládaly vaše nevědomé mentální programy. Abyste byli spokojenější, uvolněnější. Celkem spolu absolvujeme osm různých meditací, plus úvodní na srdce. Nemůžete se nezměnit.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že svůj život si vytváříme svými myšlenkami a představami. Je naše volba, jestli se řídíme srdcem nebo rozumem, strachem, povinnostmi. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Extroverti sdílejí, introverti poslouchají a všem je dobře. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Přináší lepší pochopení vlastní meditace. Moje interpretace bývá nápomocná.

Po každém setkání ode mne dostanete mailem nahrávky meditací i teorie pro svoji domácí praxi. Abyste se mohli v klidu ke všemu vrátit. Abyste si dál mohli meditovat sami. Pokud vám některý termín nevyjde, budete s námi alespoň takto na dálku.

Formát:

Dvoudenní kurz. Případně čtyři půldny. Nebo osm večerů. Formát kurzu je flexibilní. Kurzy vypisuji podle zájmu. Pokud by vás zajímal, pošlete mi mail. Až vypíšu další termín, o kurzu se dozvíte mezi prvními.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.

Na ukázku:

Láskyplné vztahy, jak je žít. Vztahy můžeme žít na úrovni osobnosti nebo na úrovni srdce. Není to totéž. V prvním případě nám ve vztahu rezonují všechna naše vlastní nezpracovaná témata. V druhém případě cítíme upřímnou a nefalšovanou lásku, jsme tolerantní a odpouštějící. Je to naše přirozenost.