Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Láska

Za vším hledej lásku 8/7 – 26/8

Budeme vnášet lásku do všech oblastí svého života. Abychom měli rádi sami sebe, ve vztazích sdíleli lásku a byli srdcaři ve všem, co děláme. Když se řídíme srdcem, jdeme po své životní cestě a nepodléháme strachu. Ani egu. A co je hlavní: život nás baví. Máme víc energie. Jsme uvolněnější. To je ta nejlepší motivace a odměna.

Osm meditačních setkání, která můžete absolvovat jako cyklus nebo i jednotlivě. Scházet se budeme jednou týdně přes prázdniny, v pondělí od 18:00 do 19:45. V buddhistickém centru Lotus na Staroměstském náměstí. Od 8. července do 26. srpna. Pokaždé společně zameditujeme, řekneme si teorii a budeme sdílet.

Program meditací:

1. Mám se ráda, rád 8/7. Mít sami sebe rádi je základ veškeré práce na sobě. Jak? Tak, že otevřeme své srdce. Od toho se odvíjí vše ostatní. Pak je snadné se cítit spokojeně. Jen tak, z ničeho. Být tolerantní. Přirozeně odpouštět. Být srdcař. Milovat druhé.

2. Mám láskyplné vztahy 15/7. Vztahy můžeme žít od srdce nebo na úrovni osobnosti, ega. Srdce si vždy rozumějí. Ega to neumí. Ta žijí toxické vztahy. Jsou na sobě závislá, soupeří, ovládají se, hledají jistotu. Bojí se. Napojíme se přes srdce. Pak je nám přirozeně lépe. A umíme říkat ne.

3. Umím odpouštět 22/7. Odpustit můžeme rozumem. Tak, že druhé chápeme. Racionalizujeme si jejich důvody: víš, jaká je. Nebo: měl těžké mládí. Pak ale, v afektu, je třeba se kontrolovat. Protože zranění uvnitř stále zůstává. Nebo můžeme odpustit srdcem. Vyhojit vlastní zranění. Pustit to. Volba je na nás.

4. Rozhoduji se srdcem 29/7. Řídit se srdcem znamená mít dobrý přístup k intuici. Důvěřovat jí. Udělat si s ní zkušenost. Zároveň nepodléhat strachu. Nenechat se ovlivnit názory druhých. Ustát si to svoje. Pak „náhodou“ potkáváme ty správné lidi, situace, věci. Nenarážíme. Jdeme životem hladce. Plyneme.

5. Komunikuji od srdce 5/8. Slovem můžeme zranit i pohladit. Protože komunikace není jen o slovech. Mezi řádky se toho spousta vejde, to známe. Slova jsou forma, která nese obsah. Komunikace je i o energii, která je za slovy. Často si ji ani neuvědomujeme. Naučíme se komunikovat čistě, láskyplně.

6. Jsem srdcař ve všem, co dělám 12/8. Cokoliv můžeme dělat proto, že je to správné, že by se to mělo, nebo protože se to musí. To je určitě chvályhodné. Nebo můžeme jít do věcí srdcem. Být srdcaři. To přináší radost a životní sílu. Protože radost je naším největším zdrojem energie. Schválně to pozorujte. Pak jsme plní života. Tedy nikoliv vyhořelí.

7. Miluji svoje tělo 19/8. Jen díky svému tělu můžeme žít. Koukat na západy slunce. Milovat. Tvořit. Přitom tolik lidí má ke svému tělu výhrady, že. Tím ale odmítají sami sebe. Blokují možnosti svého těla. Přijmeme své tělo, jaké je. Je to velké gesto na cestě sebepřijetí. Lépe se pak o své tělo staráme, víc si ho užíváme.

8. Znám své poslání 26/8. Naše poslání je životní směrovka. Vede nás po naší životní cestě. Někdy nám poslání přes všechny denní drobnosti a starosti uniká. Pak ze své cesty scházíme. V obdobích krizí, kdy nevidíme za obzor, tápeme a cítíme nejistotu. Přitom žít své poslání je to nejvíc naplňující.

Pokyny ke kurzu:

Termíny: Setkávat se budeme přes prázdniny. Jednou týdně, celkem osmkrát, na hodinu a tři čtvrtě. V pondělí večer od 18:00 do 19:45 hodin. Začínáme 8. července a naposledy se uvidíme 26. srpna 2024.

Místo: V meditačním centru Lotus v centru Prahy. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Podrobnosti k místu konání a dopravě najdete tady.

Přihlášky: Na lekce se hlásí jednotlivě, léto je doba dovolených a vlahých letních večerů. Stačí, když mi několik dní předem pošlete mail na adresu eva.prokes@gmail.com. Když mi napíšete dřív, je to pro mne určitě pohodlnější.

Cena: Cena jedné skoro dvouhodinové lekce je 500 korun. Platí se až na místě, hotově nebo převodem na můj účet číslo 7102481230/5500. Pro usnadnění platby dole připojuji univerzální QR kód.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.

Kurz meditace Happy-Mind, pokyny k platbě
Kurz Za vším hledej lásku v termínu:

Průběh kurzu:

Naučím vás meditovat. Ponořit se do hlubin svého nitra, uvidět tam, co potřebujete a dělat změny. Trvalé. Aby vás neovládaly vaše nevědomé mentální programy. Abyste byli spokojenější, uvolněnější. Celkem spolu absolvujeme osm různých meditací, plus úvodní na srdce. Nemůžete se nezměnit.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že svůj život si vytváříme svými myšlenkami a představami. Je naše volba, jestli se řídíme srdcem nebo rozumem, strachem, povinnostmi. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Extroverti sdílejí, introverti poslouchají a všem je dobře. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Přináší lepší pochopení vlastní meditace. Moje interpretace bývá nápomocná.

Po každém setkání ode mne dostanete mailem nahrávky meditací i teorie pro svoji domácí praxi. Abyste se mohli v klidu ke všemu vrátit. Abyste si dál mohli meditovat sami. Pokud vám některý termín nevyjde, budete s námi alespoň takto na dálku.

Na ukázku:

Láskyplné vztahy, jak je žít. Vztahy můžeme žít na úrovni osobnosti nebo na úrovni srdce. Není to totéž. V prvním případě nám ve vztahu rezonují všechna naše vlastní nezpracovaná témata. V druhém případě cítíme upřímnou a nefalšovanou lásku, jsme tolerantní a odpouštějící. Je to naše přirozenost.