Site Overlay

On-line

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Eva Prokešová.

Videa na YouTube

Rozhodla jsem se udělat meditování trochu osvěty. Sdílet s vámi, co mě samotné meditování dalo a co může dát taky vám. Protože stále potkávám lidi, pro které je meditování něco neuchopitelného a neznámého. Točím desetiminutová videa na YouTube a vyprávím v nich, jakou zkušenost meditování přináší mně i lidem, které provázím.

Nabízím v nich trochu jiný pohled na svět, který většinou vede k sebepoznání a k radosti. K tomu, abychom pochopili, že náš život je o nás. A že jsme jeho tvůrci, nikoliv oběti. Protože pak můžeme vzít život do svých rukou. A to je to, co chceme. Stačí umět jinak číst naše životní situace.

Videa nejsou žádné dogma, nabízím je pro inspiraci. Pro život nemám žádná pravidla. Tak jednoduché to není. Ale snažím se poukazovat na zákonitosti, které pak můžete pozorovat na svých vlastních životech a udělat si sami pro sebe závěr. Třeba se v některém videu najdete. Třeba vám to pomůže něco změnit. Tady je máte všechna na mém YouTube kanálu.

Tady je jedno video na ukázku, ať si můžete udělat představu. Videa vznikají průběžně, momentálně na téma vztahy: O podstatě konfliktů. O zrcadlení ve vztazích. O manipulaci ve vztazích. O posuzování. O odpuštění. Můžete si je dát všechna, jako videokurz zdarma. Doporučuji v pořadí, jak jsem je tvořila, zlehýnka navazují, ale fungují i nezávisle.

On-line webináře

Covid mne, tak jako všechny, posunul k on-line programům. Uceleným, krátkým, na konkrétní dané téma. Zůstaly se mnou i po covidu. Fungují jak on-line, tak prezenčně. On-line doporučuji jeden dvouhodinový blok týdně, vzdálený kontakt je přeci jen náročnější na udržení pozornosti. Prezenčně mohou běžet v jakémkoliv formátu: jako večerní, půldenní, celodenní.

Jsou civilnější, tedy míň spirituálně pojaté než můj kmenový dvouletý meditační cyklus. Vypisuji je čas od času veřejně, nebo pro skupinu na přání. Stačí si napsat. Tady jsou témata:

Jak on-line webináře probíhají:

Zameditujeme spolu. Pokaždé dáme na úvod meditaci na srdce a lásku v něm a pak jednu k tématu, podle programu. Praxe říká, že i na dálku meditace fungují se stejným výsledkem, jako bychom se viděli osobně. Meditace jsou to nejvíc, co si odnesete. Protože uděláte změny v mysli, abyste byli víc sami sebou, spokojenější, narovnanější. Bez dalšího snažení.

Budeme si povídat. Abychom porozuměli zákonitostem vnitřního světa. Abychom pochopili, že náš život je o nás, je zrcadlem našich představ. Protože svůj život si vytváříme svými myšlenkami. V okamžiku, kdy to přijmeme, je stav naší mysli to, co nás zajímá nejvíc. Vezmeme tak svůj život do svých rukou.

Zasdílíme výsledky meditace. Je inspirativní slyšet prožitky druhých. Moje interpretace může být nápomocná. Setkáme se v menší skupině, aby měl každý prostor pro sebe. Zkušenost říká, že udržet otevřenost a důvěrnost je ve virtuálním prostředí náročnější než při osobním setkání. Tak si prosím zapněte kamery, ať si vidíme do obličeje a setkání je co nejosobnější.

Po každém meditování ode mne dostanete nahrávku meditace pro svoji domácí praxi a záznam teorie pro připomenutí. Pokud Vám některý z večerů nevyjde, nemusí Vás to mrzet.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Načerpej energii zevnitř.

Vezmi život do svých rukou, on-line workshop

Podíváme se na svůj život jako na celek, z odstupu. Protože sami sebe nevidíme objektivně, nevědomí nám v tom brání. Uvidíte sami, je to objevné. Pak uděláme změny. Sami k sobě. Abychom byli spokojení a měli spoustu životní energie.

Na kurzu budeme pracovat se symbolikou stromu. V každé meditaci budeme znovu a znovu stromy, abychom obešli rozum a jeho programy a podívali se na sebe opravdu objektivně, jak to se sebou máme. Jak si stojíme se svojí osobností, svým zázemím a plody své činnosti.

Pak, opět na symbolické úrovni, uděláme konkrétní změny. Pustíme to, od čeho bychom se jinak jen těžko odpoutávali, protože k tomu máme citový vztah, nebo jsme tomu věnovali tolik energie… Necháme k tobě přijít situace, které by nás jinak nenapadly. Fantazie je mocná.

Nakonec se naučíme čerpat energii zevnitř, doporučeníhodné pro všechny unavené, místo kávy a jiného dopingu.

Za jediný den se nám před očima budou odvíjet konkrétní příběhy, každý jiný, a přitom každý jasně zřetelný. Teorie bude málo, seminář je tentokrát víc hravý (a praktický).

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Načerpej energii zevnitř.

Načerpej energii zevnitř, on-line workshop

Budeme hledat vnitřní spokojenost, optimismus a zdroj energie v sobě, ať jsou vnější okolnosti našich životů jakékoliv. Je to příležitost věnovat se sobě, vyrůst. Napojit se na sebe, svůj vnitřní zdroj. Protože největší zdroj energie máme každý v sobě. Celkem pět dvouhodinových setkání.

Program meditací:

1. Dáme sebe na první místo. Budeme se ptát: koho ve skutečnosti poslouchám? A pak se v meditaci rozhodneme poslouchat sebe, svoji intuici. Abychom nevědomě neotročili starým mentálním programům. To nás nenaplňuje radostí, ale vyčerpává.

2. Spočineme ve vnitřním tichu. Nám, západním lidem, pořád jede hlava. Myšlenky vytvářejí náš vnitřní neklid. Zkusíme na chvíli přepnout do stand-by režimu. Zanoříme se hluboko do sebe, do svého vnitřního klidu a spočineme v něm. Je to doslova léčivé.

3. Otevřeme se přijímání. Zdroje energie jsou nekonečné, jedna forma se proměňuje v druhou. Strach z nedostatku nám nedovoluje tomu uvěřit. Otevřeme se darům hmotné i duchovní sféry. Dovolíme si hojnost, přijímání. Z dostatku pak můžeme tvořit a rozdávat.

4. Zharmonizujeme svůj energetický systém. Mentální bloky, nezpracovaná témata se nám otiskují do těla, jeho energií. Naučíme se zharmonizovat za pomoci barev, uvolníme bloky, narovnáme se. Meditaci pak můžete zařadit do své každodenní praxe, podobně jako čištění zubů. Je to blahodárné.

5. Odevzdáme se plynutí. Jsme zvyklí mít svůj život pod kontrolou. To nás stojí spoustu energie. Protože vše, co kontrolujeme, tomu odevzdáváme kousek své energie ve formě pozornosti. Dovolíme si plynout.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Láska

Za vším hledej lásku, on-line workshop

Budeme vnášet lásku do všech oblastí našeho života. Abychom měli rádi sami sebe, ve vztazích sdíleli lásku a byli srdcaři ve všem, co děláme. Když se řídíme srdcem, jdeme po své životní cestě a nepodléháme strachu. Ani egu. Hlavně – život nás baví. To je ta nejlepší motivace a odměna. Celkem osm dvouhodinových setkání.

Program meditací:

1. Mám se ráda/rád. Mít sami sebe rádi je základ veškeré práce na sobě. Jak? Tak, že otevřeme své srdce. Od toho se odvíjí vše ostatní. Pak je snadné se cítit spokojeně. Odpustit. Být srdcař. Milovat druhé.

2. Mám láskyplné vztahy. Vztahy můžeme žít srdcem nebo na úrovni osobnosti, ega. Srdce si vždy rozumějí. Ega to neumí. Ta jsou na sobě závislá, soupeří, ovládají se, hledají jistotu. Bojí se. Napojíme se přes srdce. Pak je nám přirozeně lépe. A umíme říkat ne.

3. Umím odpouštět. Odpustit můžeme rozumem. Tak, že druhé chápeme. Racionalizujeme si jejich důvody. Pak, v afektu, je třeba se kontrolovat a nevytáhnout to. Protože uvnitř to stále zůstává. Nebo odpustíme srdcem. Vyhojíme vlastní zranění. Pustíme to.

4. Rozhoduji se srdcem. Řídit se srdcem znamená mít dobrý přístup k intuici. Důvěřovat jí. Udělat si s ní zkušenost. Taky nepodléhat strachu. Nenechat se ovlivnit názory druhých. Ustát si to svoje. Pak „náhodou“ potkáváme ty správné lidi, situace, věci. Nenarážíme. Jdeme životem hladce.

5. Komunikuji od srdce. Slovem můžeme zranit i pohladit. Protože komunikace není jen o slovech, slova jsou forma, která nese obsah. Komunikace je i o energii, která je za slovy. Často si ji ani neuvědomujeme. Naučíme se komunikovat čistě, láskyplně.

6. Jsem srdcař ve všem, co dělám. Cokoliv můžeme dělat proto, že je to správné, že by se to mělo, nebo protože se to musí. To je určitě chvályhodné. Nebo můžeme jít do věcí srdcem. Být srdcaři. To přináší radost a životní sílu. Pak jsme plní života. Tedy nikoliv vyhořelí.

7. Miluji svoje tělo. Jen díky svému tělu můžeme žít. Koukat na západy slunce. Milovat. Chováme se k němu podle toho? Nebo ho vytěžujeme? Nestaráme se o něj, jak se patří. Případně to s péčí o něj nezdravě přeháníme? Přijmeme ho, jaké je. Je to velké gesto sebepřijetí.

8. Znám své poslání. Naše poslání je životní směrovka. Vede nás po naší životní cestě. Někdy nám přes všechny denní drobnosti a starosti uniká. Pak ze své cesty scházíme. V obdobích krizí, kdy nevidíme za obzor, tápeme. Přitom žít své poslání je to nejvíc naplňující.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Moje ženské já.

Moje ženské já, on-line workshop

Na vztahy, ženství a lásku se budeme dívat jinak. Ve vztahu k sobě. Z pohledu radosti. Abychom se samy ukotvily v ženské energii a mužům daly prostor pro jejich mužskou. Abychom měly polovinu hřiště opravdu v polovině. Abychom znaly naše ženské talenty a z toho přirozeně pramenilo naše ženské sebevědomí. Abychom měly srdce na pravém místě. Celkem deset dvouhodinových setkání.

Program meditací:

1. Základem je být sama v pohodě. My ženy jsme vztahově orientované. Přitom moc dobře víme, že naše vztahy a rodiny jsou nejspokojenější, když je nám samotným dobře. Začneme tedy u sebe. Otevřeme své srdce. Ukonejšíme své vnitřní dítě. Pro sebe. I pro ně.

2. Jak být sama sebou a přitom mít spokojený vztah? Hranice. Velké ženské téma. Souvisejí se sebevědomím. Když jsme zdravě sebevědomé, nemáme problém si pustit druhé k tělu, protože víme, že můžeme kdykoliv říct ne. A říkáme ne. Nevyklízíme prostor ani nedominujeme. Máme zdravé vztahy.

3. Moje ženské dary a talenty, základ ženského sebevědomí. Teprve až budeme znát své ženské dary, až je budeme žít a vážit si jich, ocení je i druzí. Známe je? Vážíme si jich? Je to jen na nás. Jinak budou stále víc uznávané mužské atributy žití, jsou víc viditelné a platem vyčíslitelné.

4. Naučíme se léčit vztahy. To je naše ženské umění. Proč jsou v současnosti vztahy tak zraněné? A proč jsou nejvíc zraněné právě ty naše nejbližší? Naučíme se poznat, co mezi námi leží. A uvolnit to. Pak si od srdce odpustit. Chceme to, i v těch nejzraněnějších vztazích, kde máme právo být ublížené. Protože se na prvním místě uleví nám samým.

5. Jsem ženou a přitom mám přístup k mužské energii. My ženy někdy sklouzáváme do mužských energií. Abychom nebyly slabé. Zranitelné. Závislé. Důvodů je spousta. Pak ale vypadáváme ze své ženské role. Pak nemáme dost prostoru pro své nádherné ženství. Naučíme se pracovat se svou vnitřní mužskou energií, pojmenovanou Jungem animus.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Moje talenty a vize.

Moje talenty a vize, on-line workshop

Budeme se objevovat, osvobozovat, narovnávat. Dovolíme si být sami sebou. Protože, když jsme sami sebou, když žijeme sebe, tak jsme nejspokojenější. Bude to objevné! Celkem osm dvouhodinových setkání.

Program meditací:

1. Jsem dospělá/dospělý. I milující rodiče své dítě nevědomky svazují svými představami. Jak ale mohou vědět, co je pro nás, jejich dítě, to nejlepší? Osvobodíme se od přenesených představ svých rodičů. Abychom převzali odpovědnost za svůj život. Abychom mohli být konečně sami sebou.

2. Osvobozuji svou hravost. Každý máme z mládí nějaké deficity. Často nám chyběla láska, pozornost, přijetí, bezpečí… V dospělosti se snažíme nedostatek uspokojit. Ale nádoba nespokojenosti je bezedná. Poléčíme své vnitřní dítě, dáme mu, co mu v mládí chybělo. Abychom mohli žít bezstarostně, uvolněně, hravě.

3. Naslouchám hlasu svého nitra. Všechny odpovědi na své otázky máme v sobě. Naučíme se komunikovat s různými částmi své osobnosti. Vydiskutovat s nimi svoje pochybnosti, dilemata, rozhodování. Protože ve finále nikdo nerozumí našemu životu tak dobře, jako my sami.

4. Vidím svůj život z odstupu. Žijeme svůj život, každý den jsme v něm ponoření až po uši. Tím ztrácíme zdravý odstup, od sebe, od svého života. Podíváme se na svůj život z dálky. Lépe tak pochopíme kontext, situaci. A získáme spoustu inspirace.

5. Znám své talenty. Do vínku dostáváme každý nějaké talenty. Ty tvoří naši individualitu. Známe je? Žijeme je? Možná se snažíme být tím, co se od nás očekává. Možná si potvrzujeme svoji hodnotu a důležitost. Možná prostě nevíme. Žít své talenty je cesta ke spokojenosti a uvolněnosti.

6. Jsem opravdová/opravdový. Můžeme se snažit o dokonalost. To nás stojí spoustu energie. Na druhé to působí nepřirozeně. A pak se buď jednoho dne všechno potlačené vyvalí ven nebo se od sebe postupem času odpojíme. Naučíme se léčit svoje zranění. Abychom byli přirození, uvolnění, uvěřitelní.

7. Uklízím si v sobě. Přirozeně nás baví růst a nové začátky. Pustit a nechat za sebou je ovšem neméně důležité. Jak se v životě posouváme, některé věci prostě přerosteme. Už nám daly, co mohly. Pokud je nepustíme, budou nás strhávat zpátky, brzdit, zahlcovat.

8. Jdu za svým posláním. Naše životní poslání nám ukazuje cestu v detailech každodenního života. Umí nás provést krizemi, kdy nevidíme za obzor. Vede nás po naší životní cestě bez oklik, odboček a slepých cest. Ale především – dává smysl všemu, co děláme.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Hojnost a prosperita.

Hojnost a prosperita, on-line workshop

Budeme se otvírat hojnosti a prosperitě. Aby nám bylo dobře, abychom měli dostatek všeho, co potřebujeme, abychom měli z čeho žít a tvořit. Když chceme něco získat, jsme zvyklí hledat to ve vnějším světě kolem nás a snažit se, usilovat o to, pracovat na tom. My to budeme dělat úplně opačně. Pozornost obrátíme dovnitř, do svého nitra a vše, co máme mít, k sobě necháme přijít. Otevřeme se tomu. Dovolíme si to. Přitom se toho o sobě spoustu dozvíme. Celkem osm dvouhodinových setkání.

Program meditací:

1. Jaká je moje hojnost? My často nevíme, co je pro nás nejlepší. Přitom po tom toužíme. Pak jsme nespokojení. Přestaneme se srovnávat s druhými, to nás vychyluje z rovnováhy. Otevřeme se dovnitř. Neboli přestaneme podléhat egu a dáme na hlas intuice.

2. Otvírám se podpoře zvenku. Když chceme mít dostatek, nemusíme se nutně úpěnlivě snažit a o všechno se zasloužit. Stačí se otevřít, aby to k nám mohlo přijít. Což neznamená, že pro to nemusíme nic udělat. To ne. Ale vše běží víc harmonicky, potkáváme ty správní lidi a situace, abychom společně tvořili.

3. Odevzdávám se vyššímu vedení. My často nevíme, co je pro nás správně a kudy vede cesta. Protože nevidíme za horizont. Odevzdáme se vyššímu vedení. Touto a předchozí meditací se otevřeme zdrojům, které nás přesahují, tedy sféře hmoty a ducha.

4. Nabírám z oceánu hojnost. Naše ego, například potřeba být dobří a schopní, nám v tom často brání. To umí každý, jen si nabrat. Opravdu? Protože pak to znamená, že dobrovolně jdeme těžší cestou. Jen abychom sami sobě něco dokázali. Nevědomě samozřejmě.

5. Uvolňuji dávání a přijímání. Odstraníme vnitřní bloky v tom, říct si o peníze a pak je na druhé straně s důvěrou vydat. Abychom při vydělávání i utrácení cítili radost. Aby nás při tom vedlo srdce. A energie proudila.

6. Praktikuji vděčnost. Naučíme se vnímat vše, co máme a dostáváme. Nebrat to jako automatické. Tím to totiž oceňujeme. Naučíme se správně se radovat. To je vtipné, že? Správně se radovat. Ale správným radováním sami sebe sytíme a přitahujeme si ještě víc. 

7. Kolik je pro mne akorát? Pustíme, co nepotřebujeme. Uděláme místo pro nové. Jako na jaře ve skříních. Abychom měli tak akorát. Protože přebytky čehokoliv jsou jen zbytečnou zátěží. 

8. V čem spočívá úspěch? Co znamená být úspěšný? Pro mne to je žít své talenty a poslání. To, na co jsem se narodila. Háček je v tom, že mi s tím nikdo neporadí, protože každý jsme jiný. Ale je to objevné. Stát se sama sebou. Žít sebe. Je to nejvíc naplňující.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Čakry.

Já a mých sedm čaker, on-line workshop

Na svá niterná témata se podíváme trochu jiným způsobem. Přes čakry. Budeme se probírat jejich tématy, abychom porozuměli. V meditaci si navnímáme, v jakém je máme stavu, jednu po druhé. Pak uvolníme bloky a zharmonizujeme je. Aby nám energie proudila, jak má. Pak jsme spokojení a plní energie. Celkem osm dvouhodinových setkání.

Program meditací:

1. Narovnávám se. Všechny naše mentální bloky se nám promítají do těla. Tam blokují proudění energie. Zharmonizujeme se. Abychom měli dostatek energie ve všech oblastech našeho života.

2. Znám své místo na zemi. Jak to mám s hmotou? Otročím jí? Užívám si ji? Nechám se nést? Jaké je moje místo na světě? Stojím nohama pevně na zemi?

3. Jsem v rovnováze. V každém okamžiku našeho života hledáme rovnováhu. Když spočineme ve svém středu, jsme klidní, nic nás z rovnováhy nerozhodí. Ve vztazích. Při všem, co děláme.

4. Zářím sebevědomím. Jaké je moje sebevědomí? Dokazuji všem, že dobré? Nechám si od druhých leccos líbit? Nebo si prostě spokojeně žiju to, na co jsem se narodila? A zářím přitom?

5. Mám srdce plné lásky. Cítit lásku nás dělá blaženými z podstaty. Bez příčiny. V každém okamžiku našeho života. Láska nás vede životem. Umí odpouštět. Umí hory přenášet. Její energie je doslova léčivá.

6. Vyjadřuji se svobodně. Projevujete se svobodně? Nebo se snažíte přehlušit druhé či svoje vlastní pochyby? Svírá se vám hrdlo? Je složité se vyjádřit opravdově? Naladíme se.

7. Vnímám podstatu věcí. Trvám na svých představách? Snažím se o svých názorech přesvědčit ostatní? Nebo vnímám pravou podstatu věcí? Tu, kterou neobjevíme rozumem, ale vnitřním zřením?

8. Mám vedení a ochranu shůry. Překročíme sami sebe. Odevzdáme se vyššímu vedení. Je to známka obrovské důvěry. Přináší to úlevu, klid. A možnosti, které by nás možná ani ve snu nenapadly.