Site Overlay

Jak probíhají meditační kurzy

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Všechny kurzy mají svoji teoretickou část, která většinou přináší jiný pohled na dané téma, než jsme zvyklí. Stále přitom obracíme svůj pohled zvenku dovnitř, do našeho nitra. Tam, kde leží příčiny našich problémů. Protože vnější svět je odrazem vnitřního, jak ode mne uslyšíte nesčetněkrát.

Teorii prokládáme meditacemi, abychom tématům nejen porozuměli, ale abychom hned něco změnili. V průběhu meditací zdánlivě jen tak sedíme se zavřenýma očima. Ve skutečnosti intenzivně měníme vnitřní nastavení, které se nám pak promítne do vnějšího světa.

Proto prosím počítejte s doběhem vnitřních procesů a pokud jdete na celodenní seminář, na následující den si nic moc neplánujte. Budete se cítit, jako byste se celý den saunovali. Tam se taky jen sedí nebo leží. To se přeskládáváte.

Každý kurz vede k uvolnění problémů, se kterými zápolíme v každodenním životě. Jednou meditací samozřejmě nemůžeme vyřešit všechno. Věci se ale uvedou v chod a krom toho si meditace odnesete s sebou, jak nahrané, tak v písemné podobě, abyste se k nim mohli kdykoliv vrátit a pracovat samostatně.

Mým cílem je naučit Vás pracovat si sami se sebou vnitřně. Nezávisle na komkoliv dalším. Protože když se chceme zbavit tíhy nevědomých témat, všeho, co jsme za život nastřádali, bude to od nás vyžadovat nějaký čas. Pravděpodobně víc, než nám může poskytnout terapeut nebo kamarádka pro odbloky ve dvojici.

Po každé meditaci sdílíme. Přesněji řečeno extroverti sdílí a introverti poslouchají, ať je každý spokojený. Sdílení je v mnoha ohledech inspirativní. Už jen proto, že poznáte, že to, co každý u sebe vnímáme jako velký, často bolavý problém, má v sobě každý. Jen témata se liší. Sdílení je zajímavé i proto, že Vás všechny vedu svým hlasem do stejné meditace, ale individuální prožitek je u každého jiný. Od druhých získáte inspiraci.

Meditace na ukázku

Pokud jste ještě nikdy nemeditovali nebo pokud byste rádi věděli, jak vedu své meditace, tady je jedna meditace na ukázku. Na strach, přitom decentní. Poslední dobou je ve vzduchu strachu spousta. Z covidu, z války na Ukrajině, ze zdražování… Vytahuje nám to naše vlastní strachy, zasunutá, nezpracovaná témata. Kdo je dostatečně sebevědomý a napojený na sebe, je v pohodě. Není, co by se mu vynořilo. My ostatní máme příležitost si v sobě pořádně uklidit. Z gruntu. K volnému šíření silných, hluboce transformačních meditací, které zažíváme na kurzech, mám velký respekt.