Site Overlay
Eva Prokešová lektorka Happy-Mind

Autorka

Jsem průvodkyně osobní proměnou. Sama jsem toho důkazem. Od práce v korporaci, která mne naučila profesionalitě, přes astrologii, která umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, jsem dospěla až k meditacím, které jsou mojí velkou radostí a seberealizací. Vedu lidi k sebepoznání, k sobě, ke svému pravému já.

Happy-Mind

Eva Prokešová – život v bodech

Na pražské VŠE jsem vystudovala Fakultu mezinárodních vztahů. Vedle toho jsem se věnovala jazykům, francouzštině, angličtině a němčině. Už v té době jsem absolvovala první semináře práce s myslí, Modrou Alfu Petra Velechovského.

Poté jsem pracovala v mezinárodních reklamních agenturách, francouzské Euro RSCG a americké DDB. Odtud jsem přestoupila do marketingového oddělení firmy Philip Morris, kde jsem na manažerské pozici ukončila oficiální část své kariéry.

Na mateřské dovolené jsem studovala tradiční astrologii u pánů Baudyšů, otce a syna a psychologickou astrologii u Rudolfa Starého. Studium jsem si později ještě doplnila na britské Faculty of Astrological Studies korespondenčním studiem a dvěma pobyty na letní škole v Oxfordu.

Od roku 2006 do roku 2017 jsem provozovala vlastní astrologickou praxi pod hlavičkou Astro-Coaching: vedla jsem čtyřleté kurzy, pořádala jednodenní semináře a vedla osobní konzultace. Ke kurzům jsem sepsala vlastní skripta, tři učebnice astrologie. Vedle toho jsem byla v letech 2010 až 2017 místopředsedkyní Astrologické asociace a pravidelným hostem ve Snídani s Novou.

Při tom jsem průběžně absolvovala kurzy tai-chi u Zory Jandové, regresní terapie u Andreje Dragomireckého a tři stupně reiki včetně mistrovského u Laďky Vala-Kovaříkové. V letech 2011 až 2012 jsem prošla pro mne klíčovým Učením Skupiny Devět, které ovlivnilo moje další pracovní směřování. Z duchovního pohledu pro mne byly důležité i dvě cesty do Asie, 2013 do Tibetu a 2015 do Ladakhu, malého Tibetu v Indii.

Od roku 2014 se moje astrologická praxe začíná prolínat s meditační. V roce 2016 jsem spustila vlastní koncept kurzů pod názvem Happy-Mind, ke kterému jsem sepsala skripta a vytvořila meditace. V témže roce jsem meditační praxi rozšířila o meditační pobyty, se skupinami jsem od té doby meditovala na Bali, v Japonsku, na Madeiře.

Od roku 2019 jsem se zařadila mezi komunitu lektorů na portálu Naučmese.

Eva Prokešová - Happy-Mind

Průvodkyně osobní proměnou

Učím nový pohled na svět. Jak se vyvíjet vědomě na základě radosti místo nevědomě na základě bolesti. Učím meditace, postupy, jak proniknout do nitra, za myšlenky a tam čistit bloky. Na seminářích spolu uděláme první kroky, opakováním meditací doma si svá témata pročistíte do hloubky.

Předávám nástroje. Práci na sobě za Vás nikdo neudělá. Je toho tolik, co jsme si uvnitř v sobě za život nastřádali a co teď toužíme změnit. Na to byste potřebovali mnoho terapeutických sezení. Místo toho můžete vzít svůj život do svých rukou a občas, ideálně pravidelně, meditovat. Pak budete snáze v kontaktu sami se sebou, nebudou Vás rušit nevědomá témata.

Nikomu neslibuji, že za něj vyřeším jeho život. Protože to není smyslem. Nejspíš nebudu ani umět odpovědět na všechny Vaše otázky a rozhodování. Ale naučím Vás, jak si na ně odpovědět sami. Tak, že se zeptáte svého srdce. Pak Vás každá životní situace povede k Vám samým. V tom je jejich smysl.

Mám co předávat. Postupně jsem sama svým osobním vývojem dospěla z manažerské pozice v korporaci, kde jsem naplňovala své ambice, přes astrologii, které umí témata skvěle pojmenovat, ale neumí pomoci s jejich řešením, až k meditacím. O meditacích si nejen čtu, meditace žiju. Co mám odžito (a načteno:-) předávám.

Happy-Mind

Z čeho moje meditování vychází

Vlastně je to úplně jedno. Všechna učení světa jsou jen různé formy téhož. Vedou ke stejnému cíli – jednotě sami se sebou, s vesmírem. Klidu duše. Harmonii. Poznání.

Přesto může být zajímavé znát kořeny, původní zdroj. Sama za sebe ctím starobylý princip předávání nauky z učitele na žáka. V astrologii byl mým učitelem Antonín Baudyš starší, jeho zase vedl Josef Danzer. Jejich učení pokračuje přese mne dál na mé studenty a jejich studenty…

Moje meditační praxe vychází ze všeho nejvíc z Učení skupiny Devět. Je to veřejnosti neznámé učení, chanelling českého původu. Vede ke zvyšování vibrací a rozpouštění ega. Proto nemá web ani jinou veřejnou propagaci. Kdo jím má projít, ten se s ním potká:-) Vyhovuje mi svojí obsažností, strukturovaností, pravidly.

Často se odvolávám na Eduarda Tomáše. Když mám někoho následovat, potřebuji vědět, že sám dosáhl dobrého výsledku. Ano, stále ještě jsem výsledkově orientovaná:-) Eduard Tomáš dosáhl jednoty, rozpuštění ega, velkého zasvěcení. Existuje přednáška, kde to velice dojemně popisuje.

Eckhart Tolle je pro mne neocenitelným zdrojem pokud jde o to nejpodstatnější a nejhlubší. Pro mne slovy nevyjádřitelné. Samou podstatu všeho. On ji umí srozumitelně pojmenovat. Sám dosáhl osvícení a do světa vyslal knihy, jejichž energie povznáší. Při každém dalším čtení o něco víc.

Shakti Gawain je moje oblíbená autorka z devadesátých let. Říká totéž, co Učení skupiny Devět, jen jednodušším způsobem. Některé její věci už jsou překonané, vývoj jde přeci jen stále kupředu. Ovšem základní zákonitosti zůstávají. A každé další generaci připadají znovu a znovu objevné:-) Čerpám z ní, když se mám vyjádřit stručně.

Když dojde na lásku, čímž nemyslím partnerskou lásku, ale naši vlastní lásku v srdci, která nás vede a povznáší, čerpám ráda ze Sanayi Roman. I její dílo je chanelling a jako takové má nesmírně čistou a vysokou energii.

Při práci s čakrami mne inspiruje Ega Rasch. Nedám na ni dopustit. Přestože je to nepříliš známá německá terapeutka, jejíž kniha u nás vyšla v devadesátých letech. Vlastně je obrovská náhoda (náhoda?:-), že se mi tenkrát dostala do ruky.

Ruediger Dahlke je známý především svojí prací na téma psychosomatika. To není úplně moje cesta, já z něj čerpám pokud jde o práci se stínem. Vychází z C. G. Junga, krásně pro mne jeho myšlenky tlumočí a obohacuje o svoje vlastní zkušenosti.

Meditace

Moje vlastní pojetí

Moudra mých učitelů postupně přetavuji v moje vlastní. Vycházím z osobní zkušenosti, hodin a hodin meditací, kdy jsem si teoretické znalosti osahala, vyzkoušela sama na sobě. Zažila to, co nejde vyčíst z knížek.

Meditační techniky znám od roku 1994, ale můj život se pak ještě dlouho ubíral jiným směrem. Intenzivně praktikuji od roku 2011.

Od jara 2015 se mohu více či méně spoléhat na vnitřní vedení. Podle momentálního vlivu ega:-) Je fajn mít učitele všude s sebou, vždycky na dosah. A vědět, že se kdykoliv o čemkoliv mám s kým poradit:-)

Na podzim 2016 jsem prošla malým zasvěcením. Domnívám se:-) Znamená to, že pro mne není cesty zpátky. Jen dopředu, k většímu souladu sama se sebou, k duši, veškerenstvu…

Happy-Mind

Osudu neutečeš

Je vtipné sledovat signály, které ukazovaly, že nakonec skončím u toho, co teď dělám.

Jako dítě jsem jezdila do Sušice prodchnuté vlivem pátera Františka Ferdy. Jasnovidce, který léčil bylinami. Když jsme pak na základní škole měli napsat, kdo je naším vzorem, váhala jsem mezi ním a Boženou Němcovou. Paní učitelku moje volba natolik překvapila, že si mne zavolala na vysvětlenou.

Mojí vychovatelkou ve školní družině byla Ludmila Kubíčková, jedna z nestorek české astrologie. Vyprávěla nám o kamenech, naučila nás jak přečíst z ruky, kolik budeme mít dětí. Rodiče šíleli, když jsem jim to pak doma vyprávěla. V roce 2015 jsme si s paní Kubíčkovou volaly a – světe div se – ještě si mne pamatovala.

Někdy ve dvaceti letech jsme se na semináři Modré Alfy nahlíželi do budoucna, co nás čeká. Můj první vhled bylo televizní vysílání. Které o dvacet let později opravdu nastalo:-) To mne utvrzuje v přesvědčení, že i můj druhý vhled z té doby bude pravdivý: se skupinou žen vykonáváme kolektivní rituály vedoucí k šíření dobra, světla a lásky. V bílých šatech, venku, mezi rozkvetlými stromy.

Když jsem pak pracovala v korporaci, dostala jsem od kolegů jako dárek k narozeninám knihu Mytologie světa. Asi jsem se tam už tenkrát moc nehodila. Ostatní dostávali hodinky Swatch a podobně:-) Mimochodem, mám ji dodnes.

V době, kdy jsem s astrologií teprve začínala, byla do ní zanořená až po uši a neuměla jsem si představit, že bych kdy dělala něco jiného, mi jedna intuitivní kolegyně předpověděla: astrologie je tvoje práce jen napůl. Tvoje pravá práce je učení emocí štěstí, ohledně čaker, jak s tím pracovat. Můj web se jmenuje happy-mind:-)

Moje nedávné meditační zážitky jsou tady.