Site Overlay

Cyklus pro pokročilé

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Happy-Mind

Sedm nedělí. Sedm témat, která jsou volně provázána. Kdo je absolvuje všechna, získá velký nadhled a uvolněnost, pěkně téma za tématem. Pokaždé si povíme teorii, zameditujeme a budeme sdílet zážitky z meditací. Naučíme se na svůj život dívat víc z odstupu, v souvislostech. V meditacích se budeme blížit nejvyšším duchovním pravdám. Ve skupině, kde je možné sdílet to, co jinde nejde. A to je vzácné.

Cyklus pro pokročilé navazuje na začátečníky, naše základní životní témata zobecňuje. Intuice má odpovědi na všechny naše otázky, spojíme se s ní. Dávání a přijímání je o plynutí energie mezi lidmi a hledání rovnováhy. Životní síla je o zdroji energie, který máme všichni v sobě, a který je teoreticky nevyčerpatelný. Přijímat svůj život, a především sebe, znamená žít svou opravdovost a spontaneitu. Vědomě si tvořit svůj život, od srdce, je cesta k úspěchu. Jde to zlehka a život je plný zajímavých náhod. Vnitřní úklid nám pomáhá oprostit se od všeho, co jsme v životě přerostli a zbytečně nás to drží zpátky. Životní vize ukazuje směr, kudy jít, aby nám život dávat smysl a přinášel naplněnost.

Pokročilé meditace doporučuji buď absolventům kurzu pro začátečníky nebo zkušeným meditujícím. Jako zjemnění, doplnění souvislostí. Začátečníci by se mohli ztrácet. Protože budeme dál rozpracovávat principy, které jsou nám známé. Plus byste měli být trochu rozmeditovaní, umět se pohybovat ve svém niterném světě.

Kurz meditace pro pokročilé Happy-Mind

Scházet se budeme jednou za měsíc v neděli od devíti do pěti hodin podle uvedeného programu. V buddhistickém centru Lotus, v samém centru Prahy. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti jde o dům na rohu Staroměstského náměstí. Cena za jednu sobotu je 2 300 korun, číslo účtu pro platby je 7102481230/5500.

Přihlásit se můžete mailem na adrese eva.prokes@gmail.com nebo telefonem na čísle 608 968 725. K přihlášení mi stačí vaše jméno, kurz, o který máte zájem (ideálně celý cyklus), mailová adresa a číslo mobilního telefonu pro všechny případy. Spolu s přihláškou si řeknu o zálohu 1 100 korun jako definitivní potvrzení vaší účasti.

Velmi, velmi preferuji pojmout meditování jako cyklus. Z vašeho pohledu má systematická práce mnohem větší výsledky. Z mého pohledu budu pracovat se skupinou, která se sdílením dostane do velké hloubky a pospolitosti. Postupně, krok za krokem si tvoříme jiný pohled na svět. A meditacemi narovnáváme svou mysl.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Intuice.

Intuice – naše vnitřní rádkyně

Intuice vidí dál, než rozum. Rozum vychází z naší vlastní osobní zkušenosti. Pak rozebere situaci, vyhodnotí ji, udělá závěr… Možnosti rozumu jsou skvělé, ale ve srovnání s intuicí omezené. Intuice čerpá z univerzálního zdroje. Takže na rozdíl od rozumu tuší i to, co teprve bude a to, co přesahuje naši osobu. Jen si k tomu najít cestu.

Intuici v sobě všichni přirozeně máme. Ale většinou ji používáme pocitově (intuitivně:-), nikdo nás neučil s ní pracovat jako s nástrojem. To je škoda. Řekneme si základní pravidla. Jako třeba: abychom slyšeli intuici, je třeba být v klidu, mít klidnou mysl. Nebo: na intuici se nelze soustředit, je třeba k sobě nechat odpovědi přijít.

Ideální je, být ve spojení s intuicí stále. Mít ji jako hlas na pozadí mysli, který nám napovídá a hlídá, abychom se nerozhodli chybně. Krom toho je fajn, umět se s intuicí spojit v meditaci, aby nám vyjevila konkrétní detaily, když se o něčem rozhodujeme nebo nevíme, kudy dál a potřebujeme napovědět.

Veškeré podrobnosti ke kurzu (datum a místo konání, cena a jak se přihlásit, program meditací) najdete tady.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Dávání a přijímání.

Dávání a přijímání – cesta k rovnováze

Kurz je o rovnováze a plynutí energií. Když dáváme víc, než přijímáme, brzy nemáme z čeho dávat. Když přijímáme víc, než dáváme, brzy jsme zanesení a zahlcení. Je to víc než logické. Tak proč tedy do nerovnováhy stále znovu padáme? Že by nás ovládala nezpracovaná témata vytěsněná do nevědomí?

Když energie plynou, jsou v pohybu a tím pádem je cítíme, vnímáme. Žijeme je. Když stojí, nic se neděje, nezažíváme proudění. Proto je naším cílem otevřít se přijímání na jedné straně a dávání na straně druhé. Dávání je prvotní, dělá místo pro přijímání. Dosaďte si jakoukoliv energii, ať si to umíte představit. Třeba lásku.

Pokud někdo zažije příliš mnoho bolesti, například ve vztazích, má tendenci se stáhnout k sobě, do ústraní. Ano, pak necítí bolest, protože nic nenaráží na jeho stará nezpracovaná témata. Ale taky se neposune. Po období na zregenerování se vyplatí obnovit důvěru a znovu se otevřít dávání a přijímání. Vrátit se do života.

Veškeré podrobnosti ke kurzu (datum a místo konání, cena a jak se přihlásit, program meditací) najdete tady.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Životní síla

Životní síla – kde ji brát

Vše, co potřebujeme k životu, máme v sobě. Přesněji řečeno zárodek všeho v podobě záměru, inspirace. Pak zbývá jen nechat se vést a zrealizovat záměr ve hmotě. Nebo se jen otevřít a nechat věci udát nebo k sobě přijít. Tak jednoduché to je. Pak žijeme hojnost. A radost.

Naučíme se hledat zdroj všeho v sobě. Objevíme tam svůj oceán hojnosti, hojnosti všech energií. Protože valná většina z nás hledá všude možně, jen ne uvnitř. Na druhou stranu budeme pátrat, čím od sebe hojnost odkláníme. Za tím se skrývá naše ego, které má potřebu si něco dokázat. To nás posiluje, jen nás to stojí příliš mnoho energie. A ta jednoho dne prostě dojde a pak se cítíme vyhořelí.

Kurz tvoří dvojici s tématem Dávání a přijímání – cesta k rovnováze. Jeden je o plynutí energie mezi lidmi, druhý o zdroji, ze kterého energie pramení. Je výhodné je absolvovat oba současně.

Veškeré podrobnosti ke kurzu (datum a místo konání, cena a jak se přihlásit, program meditací) najdete tady.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Přijetí.

Přijetí jako cesta k bytí

Často bychom si svůj život představovali jinak. Mít jiné rodiče, jiného partnera, jiné tělo, jinou práci, jiné peníze, jinou vládu, jiné vlastnosti. K tomu všemu a spoustě dalšího máme často větší či menší výhrady.

Když něco odsuzujeme nebo odmítáme, tak se od toho oddělujeme. Nemůžeme si to naplno užít. Nemůžeme to používat pro svůj život. Být v odporu je obrovské plýtvání energie.

Navíc, dokonalost neexistuje. Všechno má své hezké, ale i stinné stránky. My si často všímáme víc těch stinných. To je škoda. Pak se může stát, že náš život vyznívá šedě a negativně. Přitom takový vůbec není.

To nejvíc, co toužíme přijmout, jsme my sami. Umět si říct: přijímám se taková, jaké jsem. A necítit u toho ani stín pochybnosti. Pak neblokujeme sami sebe. Žijeme své talenty a svoji opravdovost. To, na co jsme se narodili. Sebe.

Veškeré podrobnosti ke kurzu (datum a místo konání, cena a jak se přihlásit, program meditací) najdete tady.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Tvoření. Tvořivá síla.

Tvořím si svůj život

Svoje životy si často tvoříme, jak umíme. Něco chceme, tak za tím jdeme. Něco víme, že je správně, tak to děláme, ale většinou nás to moc nebaví. Když nevíme, tak se s někým poradíme. A když se něčeho obáváme, tak se před tím chráníme. To je logické.

Tak to funguje do doby, než získáme lepší napojení na své nitro, kontakt se sebou. Pak můžeme tvořit vědomě. Ze sebe. Následujeme své vnitřní vedení. Jdeme cestou srdce. Všechny tvůrčí profese o tom ví své. Umělci. Vizionáři. Objevitelé.

My všichni různě přepínáme mezi následováním srdce a ega. Ego je cesta strachu a chtění. Naučíme se poslouchat své srdce. Život je pak snazší. My spokojenější. Ať to zvenku vypadá jakkoliv. To nám je srdečně jedno. V tom je to osvobozující.

Veškeré podrobnosti ke kurzu (datum a místo konání, cena a jak se přihlásit, program meditací) najdete tady.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Vnitřní úklid.

Vnitřní úklid – co neunesu, vrátím 3/3

Všichni se neustále vyvíjíme. Posouváme se kupředu směrem k novým uvědoměním, lidem, zážitkům, věcem. To je dobře. Jen si po cestě občas neuvědomujme, že to staré stále vlečeme s sebou. Třeba proto, že nám to kdysi přineslo tolik radosti. Nebo ze strachu se rozloučit. Někdy jen z lenosti nebo nevšímavosti.

Pak se nedivme, že nemůžeme svobodně dýchat. Krom toho nás vše staré stahuje zpátky do minulosti, k našemu starému já. Ale od něj už jsme ušli kus cesty, ne?

Top téma středního věku. Příležitostí ke lpění se za ty roky nastřádalo přeci jen víc. Energie pak neproudí. Člověk se cítí uvízlý ve svém životě. Vyhořelý. Přitom se mu nedaří pohnout kormidlem a udělat změnu. Vygruntujeme si v životě:-)

Veškeré podrobnosti ke kurzu (datum a místo konání, cena a jak se přihlásit, program meditací) najdete tady.

Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Poslání. Životní vize

Kdo jsem já – moje životní vize 7/4

Každý z nás má své poslání, svůj úkol. Zní to vzletně, ale je to vlastně úplně obyčejné – znamená to žít sebe, své pravé já, své nejlepší talenty. V životě nám to přináší radost. To je přesně to, co spousta lidí hledá (a nenachází:-) – radost ze života. Navíc, ruku v ruce s radostí jde životní síla.

Když známe své poslání, máme směr a v každodenním žití se neztrácíme v detailech. Spousta drobností nám najednou dává smysl. Když přijde krize a nevidíme za horizont, nepropadáme panice. Krom toho rozum je spokojen, protože rozumí:-)

Přitom je dobré mít na paměti, že cesta je cíl. Hotovo není nikdy. Definitivně odškrtnuto budeme mít až na konci. Jenže pak už není nic:-) Leda nový začátek.

Veškeré podrobnosti ke kurzu (datum a místo konání, cena a jak se přihlásit, program meditací) najdete tady.

Jaké meditace vedu?

Meditací je spousta různých. Já provázím řízenými meditacemi, ve kterých aktivně pracujeme ve svém nitru. Uvolňujeme bloky z nevědomí a napojujeme se na intuici, která má odpovědi na všechny naše otázky. Abychom byli spokojenější, uvolněnější. Víc sami sebou. Je to objevné!

V meditacích se pohybujeme za myšlenkami. Aby nám intuice mohla napovědět, co by nás nikdy nenapadlo. Abychom uviděli a uvolnili nevědomé bloky, které nás řídí, aniž tušíme. To jsou dovednosti, které přesahují možnosti rozumu. Je to víc než si věci promyslet, analyzovat, prodiskutovat. My je rovnou uvidíme. Vhledem do podstaty.

Na téma si saháme prožitkem. Však se také pohybujeme ve světě intuice a fantazie. Protože něco vědět a zapsat si to na papír neznamená, že se nám to podaří žít. Naše vnitřní programy jsou často silnější, naše úsilí bojkotují a my sklouzáváme do starých kolejí. Se svojí podstatou se spojíme vnitřně. Síla našeho vědomí vykoná vše ostatní.

Z meditace si odnesete změny v mysli. Přenastavený mindset. Budete někým jiným? Ano i ne. Budete víc sami sebou, svým pravým já. Dál nemusíte dělat nic, nemusíte se ani snažit, ani soustředit, asi si hlídat, jestli děláte něco jinak. Nepotřebujete používat vůli. To oceňují všichni unavení a vyhořelí.

Změny v mysli se vám časem samy propíšou do života. Protože vnější svět je odrazem vnitřního. V některých situacích se budete cítit jinak. Nehodí vás do emocí, nerozhodí, nevykolejí. Tím pádem budete reagovat jinak. Protože emoce vás nebudou ovládat zevnitř. V důsledku se budete moct rozhodnout jinak. Svobodně. To je to, co chceme.