Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Tělo.

Tělo – zrcadlo naší duše, kurz meditace 27/4

Sérii duchovních kurzů uzavřeme obloukem zpátky ve hmotě – u svého těla, které je příbytkem naší duše. Povíme si o vrstvách naší existence – fyzickém těle, mentálním těle a duši – co která umí a k čemu nám slouží. Pak je v meditaci pročistíme.

Kondici svého těla máme v rukách víc, než si myslíme. Když nám nějaká část těla neslouží tak, jak bychom chtěli, když přijde nemoc nebo úraz, můžeme se na své tělo zlobit, že nefunguje, jak má. Nebo se ho můžeme zeptat, co nám nemocí či úrazem sděluje? Často je to něco, co náš organismus signalizoval už dřív emocemi, ale my jsme mu dostatečně nenaslouchali. Nemoce následují emoce.

Je spousta věcí, o kterých víme a které pro své tělo děláme: zdravě jíme, cvičíme, spíme… A pak jsou věci, které si buď neuvědomujeme nebo je nad naše síly je změnit. Stresujeme se. Málo odpočíváme. Nedaří se nám zhubnout. Tím si sami pod sebou podřezáváme větev své existence. Ale jinak to neumíme. nahlédneme do nevědomí a uvolníme bloky z mysli.

Program meditací:

1. Nejprve budeme meditovat na přijetí našeho těla. Abychom ho měli rádi takové, jaké je. Jinak jsme v odporu sami k sobě, ke svému hmotnému tvaru. To je velký paradox, že? Bez těla není života. Zní to jasně a logicky, ale ruku na srdce, jak se svým tělem zacházíme?

2. Zeptáme se sami sebe, kterou část svého těla máme a nemáme rádi? Tělo nám krásně zrcadlí, jak přijímáme či nepřijímáme nějakou část své osobnosti. Bývá to objevné. Napravíme.

3. Dotkneme se psychosomatiky a naučíme se číst poselství slabých a nemocných orgánů. Jaká psychická záležitost se skrývá za somatickým projevem Když už se nemoc otiskne do těla, znamená to, že vnitřní blok je dlouhodobý. Jednou meditací to nejspíš nevyřešíme, ale uvedeme v chod změny.

4. Naučíme se zharmonizovat celý systém čaker, tedy základní energetický systém těla. Ideální je meditaci zařadit mezi své každodenní rutiny, podobně jako čištění zubů, podobně užitečná údržba to je. Ne-li užitečnější.

Pokyny ke kurzu:

Termín a místo: Sobota 27. dubna 2024 od 9 do 17 hodin v meditačním centru Lotus v centru Prahy. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Podrobnosti k místu konání a dopravě najdete tady.

Cena a přihlášky: Cena kurzu je 2 300 korun. Přihlášky mi posílejte mailem na adresu eva.prokes@gmail.com. Jako závazné potvrzení vaší přihlášky vás poprosím o zálohu 1 100 korun nebo rovnou celou platbu 2 200 korun na můj účet číslo 7102481230/5500. Pro usnadnění platby dole připojuji QR kód. Doplatek mi můžete buď před kurzem poslat na účet nebo zaplatit v hotovosti na místě.

Praktické informace k organizaci a průběhu kurzu najdete tady.

Kurz meditace, pokyny k platbě
Kurz Tělo 27/4, záloha