Site Overlay
Meditace. Kurzy. Konzultace. Pobyty. Děti.

Děti – naše radosti a starosti 4/3

Děti. Naše sluníčka. Tak proč je s nimi tolik starostí? Protože těsné soužití s odlišnou osobností nás upozorní na spoustu našich vlastních nevyřešených témat. To se to děje jedině v rodinách, tam spolu trávíme dvacet a víc let, velmi těsně. S rodiči. S partnery. S dětmi.

Většinou víme, že to nejvíc, co můžeme svým dětem dát, je být jim dobrým příkladem. Ale v čem? V tom, že nejíme bonbóny a slušně pozdravíme? Přeci v tom, že se budeme řídit svým srdcem a budeme žít radost. Pak taky přestaneme očekávat, že nám děti budou dělat radost. To vede k závislosti. Svojí radosti máme dost. Ať si děti žijí svůj život a s námi ho po libosti sdílí.

Děti jsou vlastně seminář na rodiče naruby. To mne baví. Mimoděk pochopíme hodně o svém vlastním vztahu k rodičům.

Program meditací:

1. Osvobodíme děti od našich představ. To, co je dobré pro nás, rodiče, nemusí být to nejlepší pro naše děti. Přesto to po nich nevědomky vyžadujeme. Nás to stojí spoustu úsilí a přináší nám to nespokojenost, děti to svazuje. Uvidíme & uvolníme. Uleví se nejen dětem, ale i nám.

2. Dáme lásku svým dětem. to nejdůležitější, co dáváme svým dětem, je láska srdce. Důležitější než školní vědomosti, teplé večeře, značkové mikiny a cesty k moři. Všichni to víme, jen se s tím naučíme lépe pracovat. Rozsvítit a spojit naše srdce. Protože děti, zejména malé, za našimi slovy cítí, jak to je opravdu, ve skutečnosti. Nicméně, meditace skvěle funguje i na ty dospělé a samostatné. Takovou sílu má láska.

3. Dáme důvěru svým dětem. dát dítěti důvěru znamená osvobodit sami sebe od strachu, co z něj vyroste a jak ho ochráníme a spolehnout na vnitřní vedení dítěte, jeho intuici. Dítě má od začátku všechno v sobě, jako semeno stromu. Když zasadíme dub, nevyroste bříza ani smrk, ale dub. A my na tom nic nezměníme. Nicméně svému dubu můžeme být dobrým průvodcem.

4. Zbavíme se svého vlastního bloku k dětem. rodičovská role často otvírá spoustu našich vlastních témat z mládí. A pak se někdy chováme, jak ani sami nechceme. Třeba jako naše vlastní matka. Zbavíme se nevědomých pohnutek, které nás k tomu vedou.

Pokyny ke kurzu:

Termín a místo: Sobota 4. března 2023 od 9 do 17 hodin v meditačním centru Lotus v centru Prahy. Oficiální adresa je Dlouhá 2, ve skutečnosti je to dům na rohu Staroměstského náměstí. Podrobnosti k místu konání a dopravě najdete tady.

Cena a přihlášky: Cena kurzu je 1 950 korun. Přihlášky mi posílejte mailem na adresu eva.prokes@gmail.com. Jako závazné potvrzení Vaší přihlášky Vás poprosím o zálohu 950 korun nebo rovnou celou platbu 1 950 korun na můj účet číslo 7102481230/5500. Doplatek mi můžete buď před kurzem poslat na účet nebo zaplatit v hotovosti na místě. Pro usnadnění platby dole připojuji QR kód.

Další informace k průběhu kurzu si můžete přečíst tady.

Kurz meditace Děti, platba.
Kurz Děti 4/3